FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-05 21:02  [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Zakładm nowy wątek na temat "naszych" narzędzi - wykonanych samodzielnie i tych kupionych, wykorzystywanych przy budowie modeli - na zasadzie jak w temacie. Piszę naszych - bo mam nadzieję że bywalcy tego forum dołączą sie ze swoimi pomysłami - byc może ktoś coś podpatrzy, skorzysta a to juz będzie duży plus tego wątku. Wobec czego serdecznie zapraszam wszystkich forumowiczów do wspólnego stworzenia wątku o Narzędziach modelarskich
Poniżej przedstawię moje 4 pomysły wraz z opisem - mam nadzieję że to będzie na dobry początek.
Proszę czekać :) - cd. nastąpi.

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 21:14  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na początek prosta rzecz - a cieszy :) Metalowa linijka z podkładka antypoślizgową. Niestety rzecz droga i ciężko dostepna w małych miastach. Tu wpadłem na pomysł wykorzystania złomowanych suwmiarek. W suwmiarkach generalnie uszkodzeniu ulegaja wąsy pomiarowe lub głębokościomierz. Nic prostszego jak rozmontować taka suwmiarkę - obciąć szczęki pomiarowe (zd.1) i mamy linijki metalowe - i to różnej długości - ta długa ma ponad 50 cm. W rowek po głębokościomierzu wkleiłem cienką gumę (zd.2)na podkładzie samoprzylepnym - z odpadów uszczelek i proszę są linijki za darmo. Dodatkowo w jednej takiej linijce na magnesówce został zeszlifowany jeden bok pod katem 45 stopni - dzieki szerokim powierzchniom oparcia noża można ciąć dokładnie pod kątem 90 i 45 stopni.

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 21:24  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dalsze wymysły :)
Cos do formowania rzeczy owalnych, okrągłych itd. Podłoże płaskie i jednocześnie sprężyste. U mnie nazywaja to"mikrogumą" (zd1) na (zd2) widoczna faktura materiału. Kładziemy na tej podkładce element i przetaczmy po nim czymś okrągłym (dobierając odpowiednie średnice - np ołówek, drut itp itd) lekko dociskając. Można tu też wykorzystać niektóre podkładki pod mysz - maja identyczny materiał na spodzie.
Zdjecie trzecie przedstawia mini wiertwrkę - zbudowaną z silniczka od drukarki, uchwytu ołówkowego i starego zsilacza (zasilacz po tuningu - tak aby dał 12_14V) Zakres wierteł od 0.00 mm do 1.2 mm

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 21:34  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No i ostatnie trzy zdjęcia - i moje "najmłodsze dziecko" - coś co mozna nazwać podświetlaczem lub prześwietlaczem. Wykonanie: obudowa z płyt spienionego PVC - boki i spód. Szyba wraz z ramką to stary zużyty filtr monitorowy 15". Na zdjeciu drugim budowa wewnetrzna czyli: wyłacznik, dławik 2 zapłonniki i dwie świetlówki - wszystko odpowiednio połaczone drucikami :) - schemat prosty jak budowa cepa.
Na zdjeciu 3 wydzimy już działajace urządzenie - arkusz z MM leży na szybie - oczywiście drukiem do szyby - teraz spokojnie możemy sobie - paginować nacinać czy cos tam jeszcze robić po stronie niezadrukowanej linii. Rozwazam zastosowania białej mlecznej szyby w celu wyeliminowania olśnienia :) ale to dopiero zadanie na przyszłość.
I tym optymistycznym akcentem - na razie kończę mój wątek - czekając na pomysły innych.

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 21:42  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

W pierwszych dwóch wpisach - sam nie wiem dlaczego wyszła odwrotna kolejność zdjęć :( - ehh sam nie wiem czemu. Ale to nic jak mi bedzie net szybciej chodził - poprawię.

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 22:16  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Adam Słodowy?
(mój brat jak był mały i zapomniał nazwisko tego pana, powiedział kiedyś: Adam Cukrowy)
- a Ty Kojaku chyba jesteś lepszy od niego.
Mi za cholerę nie wychodziło jak się brałem za genialnie proste jego pomysły. "Stara szprycha rowerowa, kawałek sklejki, coś tam stare" - to wszystko trzeba było MIEĆ a potem mieć niezłe umiejętności, żeby to poprzerabiać...
Taki polski MacGyver - pół kilo kupy, dwa gwoździe - i już jest helikopter :-)

Gdzieś w wątku o Takao dałem zdjęcie urządzenia do wygniatania nitów w blachach okrętowych - szybka i przyjemna robota. Muszę poszukać

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
06-01-05 22:23  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

I własnie o to chodzi - odszukać swoje stare wpisy - przenieść, uzupełnic - wpisac do tego wątku - bedzie pod ręką dla wszystkich :):) Na chwałę kartonowi :)

PozdrawiamKojak

 
06-01-05 22:39  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Agand 

 

kojak -twoj podswietlacz w mich (i nie tylko) szczeniecych latach nazywal sie szybowiec. ktos kiedys tu na forumie rzucil haslo ze mozna takie ustrojstwo ze starego skanera sobie zmajstrowac. jak se kiedys kupie nowy skaner to sprobuje i wtedy na forum rzuce co i jak...
:-D

Pozdrówka
Agand

 
06-01-05 22:52  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

To jam Ci rzucił kiedyś to hasło, że można ze starego skanera niazły szybowiec popełnić. :-)))))

 
06-01-05 23:04  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
maciejza 

 

bezprzewodowa wersje miniwiertarki mozna zrobic ze starej elektrycznej szczoteczki do zębów i koncówki-łapki od cyrkla, niezla z tego tez wychodzi szlifierka po zastosowaniu odpowiednich koncówek :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 23Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024