FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-01-05 14:56  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Student 

 

sposób 4 ustaw zero linijki na obwodzie koła. żnajdz największa odległość. Połowa tej długosci to srodek okregu

Ma ktoś jeszcze szybszy sposób - "nie wliczamy narysowania nowego koła cyrklem"

jak masz 50 takich samych kolek i znasz srednice jednego to znasz srednice wszystkich

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

Post zmieniony (25-01-05 15:01)

 
25-01-05 15:09  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Po pierwsze: nie wierze w dokladnosc tej metody. Po drugie... patrz jeden ;-)

Tak na oko to mozna po prostu przylozyc cyrkiel, przy pewnej wprawie i tak trafisz w srodek ;)

Sposob batonusa jest przynajmniej dokladny, acz pracochlonny.



Post zmieniony (25-01-05 15:10)

 
25-01-05 15:29  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Student 

 

każdy ze sposobów jest dobry i dokładny. Czysta matematyka i troche ruszenia mózgiem. Każda z tych metod określa środek koła z pewnym przyblizeniem- zależy tylko od twojej dokladności. Zadna z nich nie da srodka okręgu wyciętego z dokładniscia wieksza niż 0.2 mm - bo zwykle to już jest elipsa nie okrag lub jest krzywy. tak bedzie zawsze, a tak wogole to każda z matematycznych metod opiera sie na znalezianiu srednicy i jej połowy.
Metoda z centromierzem też ma taki sam bład jak inne tylko, że jest graficzna i przy pewnej wprawie może być znacznie szybsza niż inne.
Ma nawet te same bledy w przypadku wycietych kół co metody matematyczne.

23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
26-01-05 07:37  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Najprościej i najszybciej to chyba przyjrzeć się kółkom i znaleźć w ich środku taki malutki krzyżyk : ) Większość opracowanń już je ma ; )

 
26-01-05 16:26  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Demon - ale starsze modele nie mają :D ;P

PozdrawiamKojak

 
27-01-05 07:40  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To i ja podam jakiś pomysł. Nie jest on mój ale z powodzeniem go stosuje. Nieraz trzeba zrobić w modelu jakieś małe okrągłe otworki, wybijaki są za duże, bo takich 0,5, czy 0,8 mm chyba nie ma. Wystarczy gwóźdź odpowiedniej grubości obciąć, obcięta końcówkę delikatnie obszlifować, żeby była prosta, można zahartować nad gazem i mamy gotowy wybijak.

 
27-01-05 08:33  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Demon, a na czym wybijasz takie otwory? Chodzi mi o podkładkę - drewno, tektura, guma?

It'll End In Tears

 
27-01-05 10:19  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mam kawałek starej wykładziny PCV a pod tym taki duży biurkowy kalendarz z odrywanymi kartkami dla amortyzacji i ochrony biurka. Tymi wybijaczkami można nie tylko robić dziury przelotowe, ale również wgniecenia. Jakiś czas temu bawiąc się Hummelem robiłem w tylach łusek wgłębienia (nie wiem jak się to fachowo nazywa) - mi się efekt podoba.

 
27-01-05 10:35  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Właśnie - PCV!! Na to nie wpadlem. Dzięki Demon!
Dzis wieczorem zaczynam się tłuc :)))

It'll End In Tears

 
27-01-05 10:47  Re: [Narzędzia] czyli: pomysły genialne, zwariowane i takie sobie
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jeszcze jedno. Wybijając te dziurki na PCV nie uzyskujemy samych dziurek ale i kółeczka (pod warunkiem, że nie wbijemy ich za głęboko). Można je wykorzystać do różnych rzeczy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024