FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-12-04 02:10  [galeria] Horch 1a (Modelik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jako, że udało mi się na chwile pożyczyć przyzwoity aparat cyfrowy, chciałbym zaprezentować moje ostatnie dzieło, mianowicie model niemieckiego samochodu terenowego Horch 1a w malowaniu pustynnym wydawnictwa Modelik. Skala modelu oczywiście "jedyna i słuszna" - 1:25.
Najpierw pokaże trochę fotek a potem zamieszczę opis dotyczący budowy. No to jedziemy:


http://messer.cba.pl

Post zmieniony (16-02-09 11:54)

 
31-12-04 02:11  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

następne zdjęcia:

 
31-12-04 02:14  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

i jeszcze jeden zestaw:


Reszta fotek do obejrzenia tutaj

 
31-12-04 02:15  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A teraz parę słów o budowie:

Model posiada dość sporo części i wydaje się dość skomplikowany, jednak po rozpoczęciu budowy okazało się, że składanie wszystkiego do kupy nie jest wcale tak kłopotliwe. Największym utrudnieniem przy budowie okazały się niezbyt czytelne rysunki montażowe. Niektóre, drobne elementy, zwłaszcza te od podwozia, zostały tak pokazane, że sensowne umiejscowienie ich w modelu wymagało sporych kombinacji. Najgorzej jest z rysunkiem pokazującym złożony dach z tyłu samochodu.
Ważną sprawą było utrzymania grubości tektury podawanej przez autora. Przy budowie szkieletu maski silnika przesadziłem z grubością tektury, co potem wymusiło pocienianie niektórych elementów, żeby reszta jakoś pasowała.
Ogólnie wszystkie części bez problemu się formowały i generalnie pasowały do siebie. Miałem problem z właściwym uformowaniem obudowy reflektorów. Moim zdaniem zostały troche niewłaściwie zaprojektowanie, stąd nie można było "domknąć" bryły reflektora. Efektem tego były małe przeróbki z mojej strony plus malowanie całej obudowy każdego reflektora.
Samo opracowanie pozwala na drobną waloryzację modelu, mianowicie można wykonać obracające się wszystkie koła, ruchomy km i otwierane drzwi. Wszystkie te elementy udało mi sie w takiej formie wykonać, choć dla bezpieczeństwa modelu drzwi są nieruchome, ale otwarte.
Koła zostały pomalowane, stwierdziłem, że tak będa lepiej wyglądać.
Plandekę składanego dachu wykonałem z chusteczki higienicznej, odpowiednio nasączoną farbą akrylową. Niestety pałąki tworzące dach w modelu nie są najlepsze i prawdopodnie niedługo postaram się je wymienić na lepsze.
Wszystkie reflektory posiadają w środku "odblaski" a w lusterku można się przejrzeć
Kierownica została wykonana z drutu, gdyż kartonowa jakoś mi nie pasowała

To chyba na razie tyle przynudzania, jak sobie coś przypomnę to jeszcze napiszę. Teraz czekam na jakąś konstruktywną krytykę.

http://messer.cba.pl

 
31-12-04 02:23  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

konstruktywną krytyke?...hy...czemu dach jest nie ruchomy?:D
..a tak poważnie to całkiem niezły ten (M)odelik:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
31-12-04 08:09  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
PawełG   

Idealny do kalendarza na 2005 rok.

Pozdrawiam

 
31-12-04 08:54  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Brakuje mi w tym wykonaniu uplastycznienia otworów wentylacyjnych na masce. Jest ich całkiem sporo i mogłoby to ciekawie wyglądać. Może zapodałbyś jakieś zdjęcie podwozia?

 
31-12-04 09:07  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Na początku myślałem o wykonaniu tych otworów, ale są tak gęsto ułożone, że nie miałem koncepcji jak je wyciąć i uformować, żeby to jakoś po ludzku wyglądało, więc sobie odpuściłem.
A zdjęcia podwozia są pod linkiem, który podałem pod ostatnią partią zdjęć :)

 
31-12-04 10:14  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Świetna robota.
Pozdrawiam

 
31-12-04 10:23  Re: [foto] Horch 1a (Modelik)
MariuszB   

Właśnie zacząłem budować ten model. Mam jedno pytanie: jaką farba retuszowałeś ten model?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024