FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-04 00:55  [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Trwa chwilowa przerwa w budowie tamtego gzdyla (Fokkera), spowodowana pewnymi brakami materiałowymi. Aby nie tracić czasu, postanowiłem zacząć takiego oto grzmota.

Jest to model myśliwskiej wersji Junkersa Ju 88. Egzemplarz ten służył w 4 Staffel/KG 76 z Taganrogu (na Ukrainie). Model przedstawia wygląd maszyny bodajże z zimy 1942/1943.

Model został wydany przez Wydawnictwo Andrzej Haliński. Opracowali go Marcin Grygiel i Marcin Dworzecki w skali 1:33. Kosztował mnie 38 zł (w sklepie), a zatem dość dużo, ale prezentuje się naprawdę wspaniale. Szczegółowe opracowanie, piękna grafika. Cena adekwatna do jakości.

Na razie wyciąłem elementy poszycia i poprzykładałem je do siebie celem skontrolowania przylegania krawędzi (tak dokładny model trzeba niezwykle dokładnie wycinać)... Nie chcę szpar.

Wykonałem też retusz (kolorki mieszałem, więc nie podam żadnych numerków ;P).

Jak widać, segment za sklejonym (i tenże także ;) ) ma podwójne poszycie. Zwiększa to sztywność.

 
17-06-04 00:57  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No ładnie, fotki się nie wstawiły. ;)

 
17-06-04 08:29  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

SWINGER TY WYMIATACZU. BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jak oceniasz stopień trudności tego junkersa? Super ci wychodzi. Kurcze zazwyczaj w odpoczynku do 33 robi się 50 a ty odwrotnie... co za rewolucja w modelarstwie kartonowym

 
18-06-04 11:16  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !

Dwa te same modele na forum :) Ja dalcze z nim tez, , ale narazie nie mam cyfraka , wiec nie ma relacji. Teraz rozpocząłem kleic motorki. Jesli pytania wal smiało.

Pozdrawiam Józwa

 
18-06-04 16:56  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model jest raczej trudny, hehe. Na pierwszym zdjęciu znajdują się głónie części, z których składa się wnętrze kabiny. To coś mówi o skali trudności, nie? :)

Józwa, na pewno będę pytał, zresztą zacznę już teraz: :)
1. Czy przezroczystą osłonę tej anteny na grzbiecie kadłuba zrobiłeś z dwóch warstw, jak każe instrukcja?
2. Czy złożoną część 1g przykleiłeś zadrukowaną stroną do 1d, tzn. bezpośrednio do niej całą powierzchnią? Trochę mnie zastanawia, po co właściwie ona tam jest... Hm...

A teraz aktualności. Te wszystkie kosteczki wykonałem metodą Wujka Andrzeja z Kartonworka (rozcinanie części na poszczególne ścianki). Na ostatnim zdjęciu ta część, do której one są przyklejone (1d) jest tylko położona "na sucho".

 
18-06-04 21:25  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kurcze!! Taki fajny ten samolot:) Musze przyznac jednak, ze wybrane malowanie mnie nie przekonuje...... Kwestia gustu oczywiscie:)

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
23-06-04 11:57  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Józef 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam !
No własnie, o tych plastikach poprostu.... zapomniałem i przykleiłem bez , musze nad tym pomyslec jak by to teraz << załatac>,. Mysle ze dopasuje jedna warstwe i przykleje od góry tak aby pasowało to do wycięcia .
Co sie tyczy cz. 1g, w zasadzie tez miałem ten dylemat, wygladał mi troche za szeroka wiec dociąłem ją tak aby pasowała na swoje miejsce.
Pozdrawiam Józwa

ps. << morduje >> sie dalej z motorkami

 
23-06-04 12:03  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Swinger - czas na nowe zdjęcia! :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
24-06-04 22:09  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Józwa - też będę zwężał 1g.

Michał - cierpliwości, nie należę do szybkościowców. :D

Zdjęcie przedstawia to samo, co ostatnio, ale po małej waloryzacji. Dziwi mnie, że cały ten bajzel po lewej oraz podłużnice nie zostały w ogóle narysowane. Tak łyso to trochę wyglądało.

 
25-06-04 20:19  Re: [relacja] Junkers Ju 88C-6 (Military Model 3-4/2003)
Łukasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Prace trwają. Bardzo porządnie opracowany fotel pilota, dodałem tylko te obwódki naokoło krawędzi bocznych.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024