FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-05-04 21:57  [relacja/galeria] PZL P24G - MM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
...

pozdrawiam
Piotr


 
09-05-04 22:07  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
PZL P24G z MM nr 6/1987, opracowanie B. Wasiak. Model zacząłem kleić 3 dni temu, teraz jest już prawie ukończony, brakuje tylko owiewki kabiny, kół, luf km`ów i kilku drobiazgów. Model klei się całkiem przyjemnie, w zasadzie wszystko pasuje. Ogromnym minusem jest brak wyposażenia kabiny (bo fotela i czegoś co chyba miało być "deską rozdzielczą" nie można traktować jak wyposażenia). Dość trudnym elementem modelu są skrzydła... sporo czasu należy poświęcić ich "wykalibrowaniu", jeśli chcemy aby nasz model nie był zwichrowany... Sam sposób zaprojektowania skrzydła jest wg mnie lepszy niż ten w nowej jedenastce z MM(mimo iż trudniej je wykonać). Jeszcze jednym minusem jest brak kompletu cylindrów. Powinno być ich 14 a jest tylko 7. Fakt że z pod pierścienia osłaniającego silnik ich nie widać... ale powinny tam być;-). Dość mocno rzucają się w oczy nierówne linie podziału, które nie pasują do siebie w kolejnych elementach... więcej uwag na razie nie mam.

cdn

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (28-03-09 22:20)

 
09-05-04 22:18  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc,

Milo zobaczyc dobrze wykonany model tego samolotu... Czuje do niego ogromny sentyment - byl to moj pierwszy kompletny model, jaki udalo mi sie skleic po zapisaniu na modelarnie - w czystym standardzie :) I niecierpliwie czekam na nowe opracowanie tej maszyny - w 1:33 i oczywiscie greckim malowaniu...Gratuluje!

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-05-04 10:27  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Piekny modelik!!! Tez mam mile wspomnienia z nim zwiazane(noj drugi model),ale pamietam, ze karton byl bardzo lamliwy. Na twoich zdjeciach nic takiego nie widac. Kleisz z orginalnej wycinanki czy z wydruku?
Pozdrawiam i czekam na zdjecia gotowego modelu!

pozdrawiam,
MarcinS

 
10-05-04 14:44  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Model kleję z oryginalnej wycinanki. Fakt, karton jest bardzo łamliwy, ale ze wszystkim można sobie poradzić;)http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=46413&t=46413

pozdrawiam
Piotr


 
10-05-04 20:48  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Hetman świetna robota!!!A mógłbyś rzucić skan okładki?

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
12-05-04 17:32  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model prawie skończony, więcej zdjęć zamieszczał nie będę, bo dojdą już tylko szczegóły które będzie widać dopiero na żywo z małej odległości. Proszę o opinie i komentarze

pozdrawiam
Piotr


 
12-05-04 18:20  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

MM? Na okładce atakujący p24 na pomarańczowym tle?
Mam tem model! Tymczasem w wersji płaskiej ;-).
Ale kabinkę to wykonałeś bardzo współczesną... ;-))).
Ogólnie bardzo fajnie. Może zdecyduję się na budowę , choć papier pożółkły i kosmaty...;-).

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-05-04 18:30  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Mariusz, to ten P 24. Owiewka pochodzi od Ki 61, Przed chwilą nakleiłem na nią to czego jej jeszcze brakowało.

pozdrawiam
Piotr


 
12-05-04 18:42  Re: PZL P24G - MM [fotorelacja]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Acha!
No to pięknie.

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024