FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
19-10-04 20:52  [Galeria] HMS Rodney - Fly Model
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
cześć

Po 4 miesiącach pracy zwodowałem pancernik HMS Rodney w skali 1:200 z FLY.
Ponieważ jest to mój pierwszy okręt prezentowany na tym czcigodnym forum (a drugi w ogóle po baaaardzo długim okresie przerwy w modelarstwie) zamieszczam tylko jedno zdjęcie. Jeśli spodoba Wam się mogę oczywiście pokazać go w innych ujeciach i załączyc wiecej fotek.
Okręt sklejony jest w standarcie (żadnego malowania, szpachlowania itp), wykorzystałem tylko gotowe lufy dział i relingi. Nie wykonałem także olinowania bo prawde mówiąc za cienki jestem do tego na razie i boje sie że tylko sknocił bym całość.

Jesli zainteresuje Was "moje dzieło" chetnie podesle kolejne fotki i odpowiem na pytania i podzielę sie wrażeniami.

 
20-10-04 16:20  Re: Wodowanie HMS Rodney
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kolejne fotki

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-10-04 16:22  Re: Wodowanie HMS Rodney
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i ostatnie

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-10-04 16:26  Re: Wodowanie HMS Rodney
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Niezłe, mi się podoba

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
20-10-04 16:31  Re: Wodowanie HMS Rodney
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
ach ... nie beda jeszcze trzy

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-10-04 16:52  Re: Wodowanie HMS Rodney
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

- Puny: poszycia nie malowałem, malowane były oczywiscie tylko relingi i lufy.
- Adrian: ja tez uważam że "only Royal Navy". W całym tym zalewie fanatyków ;) niemieckiej i japońskiej techniki morskiej tylko my staniemy na strazy Floty Jej Królewskiej Mości. Może ktos jeszcze ... ;)

Jeśli chodzi o wrażenia: najwieksze jest tylko jedne: jestem dumny z siebie ;) że w ogóle skończyłem ten statek. Nie pamiętam ile razy miałem dość i chciałem przerwać ale fascynacja RN a zwłaszcza tym konkretnie okrętem podtrzymała mnie w najgorszych chwilach. Jak czytałem w trakcie sklejania na forum tematy z cyklu "moje boje z ... (tu wstawić model okrętu ze stajni GPM) to tylko ironicznie usmiechać się mogłem :-P. Jesli ktoś chce mieć "boje" to zapraszam do "Rodney"-a. Ojj steskniłem się za ... GPM ... :-).

Co pasuje i jak to jest spasowane? Właściwie to nie pasuje nic i model jest absolutnie niespasowany. Kadłub to droga przez męke. O dziwo czasami jako tako pasowały części teoretycznie najtrudniejsze do wykonania jak wieża dowodzenia czy artyleria główna. No ale przyrzekłem sobie że nie będe narzekał bowiem szanuję autora opracowania i całość kładę na karb ręcznego kreślenia i tragicznego wydania i druku, choć malowanie okrętu jest rzeczywiście fantastyczne.
Chciałbym w tym miejscu oddać chwałę Scorpio bo śledziłem jego zmagania (na innym forum) nad tym okrętem i jego zdjęcia z budowy bardzo mi pomogły a czasami wręcz umozliwiły zakończenie. Rysunki montażowe w wycinance ... ech miałem nic nie mówić. Dzieki Scorpio :)

Tak czy tak, skleić sie da. Satysfakcja jest olbrzymia za sklejenia.
Zresztą przecież to ... RODNEY... a dla niego warto sie poświecić

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-10-04 17:22  Re: Wodowanie HMS Rodney
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

I masz być z czego dumny , piękny okręt , super kamuflaż , staranne wykonanie .

 
20-10-04 18:05  Re: Wodowanie HMS Rodney
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Gratuluje stary.niedlugo bedziesz mial oslone dla swojego pancerniczka...to Ci moge obiecac

Royal Navy first !!!

 
20-10-04 20:32  Re: Wodowanie HMS Rodney
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...powiem tyle...MNIAM,MNIAM...:DDD

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
20-10-04 20:47  Re: Wodowanie HMS Rodney
Vivit 

 

syjek ja też mam szacunek dla Grzesia i uwierz mi pytanie zadałem nie dla przekory.
Możesz naprawdę być zadowolony ze sklejenia, bo w/g ubogiej dokumentacji wykonanie tego modelu nie należy do zadań łatwych. To fakt model ręcznie kreślony i sporo elementów nie pasuje ale za to wygląd sklejonego modelu rekompensuje wszystko.....
Mnie osobiście cieszy że Grzesiu właśnie w takim malowaniu zaprojektował ten model, choć osobiście wolałbym aby pokład też był w kolorowy a nie taki żółty i to uważam za jedyny minus....model bardzo ładnie sie prezentuje.....a to oznacza że da sie go wykonać....

Pozdrawiam
Nie zawsze się zgadzający Vivit z północnej Valdornii

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024