FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-10-04 01:38  [relacja/galeria] HMS Penelope
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Po zakończeniu prac nad Burzą - pod nóż poszedł model z MM nr 7-8/1987 czyli piękny brytyjski lekki krążownik HMS Penelope. Jest to opracowanie pana Jarosława Czyżyńskiego.
Kadłub poniżej lini wodnej został pomalowany jako że, poszczególne segmeny poszycia różniły sie od siebie kolorystycznie i były przetarcia kolorów oraz bardzo łamliwy karton. W sumie to oprócz błędu w identyfikacji (na podstawie MM) koloru dna nie wyszło tak najgorzej.
Elemeny w miare pasowały pasowały do siebie - tylko na dziobie brakło około 3 mm poszycia burt (mój błąd?? sam nie wiem)
Jako że miejsce na serwerze ograniczone - wykonane zdjecia przeszły ostrą selekcję. Zamieszczone zostaną tylko te niektóre - pasujące do opisu :) - czyli "poprawne politycznie" :D

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (09-12-04 06:27)

 
17-10-04 01:41  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pierwsze relingi na nadbudówkach wykonywałem "tradycyjną" metodą czyli drut na słupki i drut na linki. Co poleciało przy tej czynności "mięsa" to inna sprawa :) zdj.1. Tu muszę serdecznie podziekować MacGregorowi za okazaną mi pomoc w postaci zajęć praktycznych jak również za materiały. Już wyjaśniam: dzięki uprzejmości MacGregora (w Porąbce zorganizował dla mnie mini warsztaty :)) kolejne relingi zostały wykonane nową metodą. zd.2.- chyba wyszły lepiej.
Pozwoliło to również na wykonanie elementów dla mnie b.miniaturowych i do tej pory raczej niewykonywalnych - jak np. podstawa pod reflektor zd3.

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 01:43  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na pierwszym zdjęciu gotowa podtawa pod reflektor nadbudówki dziobowej, rufowej oraz komina przedniego. A materiały to oczywiście - patyczki plastikowe , oraz plany HMS Penelope - MacGregor - jeszcze raz - Wielkie dzięki.

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 01:44  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oczywiście dodałem łańcuchy kotwiczne - ręcznie wykonane :), komin przedni z orurowaniem ale jeszcze bez pomostu. No i obowiązkowo jak dla krążownika - wodnosamolocik.

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 01:45  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na kolejnych zdjęciach trochę wykonanych prac: czyli wodnosamolocik na wyrzutni - pierwsze przymiarki, pomost dowodzenia i rzut okiem na śródokręcie

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 01:47  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oczywiście powstało też uzbrojenie czyli wieże główne 150mm i artyleria nadbudówki rufowej - o ile sie nie mylę 120mm (lub 130) materiały zostały w piwnicy na warsztacie więc za pomyłkę i niepewność - duże sorry.

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 01:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na zakończenie jeszcze widok od dziobu i rzut okiem na śródokrecie.
Nowe fotki zamieszczę już niedługo. :) - w trakcie wykonywania kolejnych prac.
To by było chyba na razie tyle.

PozdrawiamKojak

 
17-10-04 07:51  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

noooooooooo niczego sobie. Gdyby nie ten karton, którego nie da się poprawnie wyretuszwać.
Penelopa to piękny okręt, aż szkoda że nikt go nie wznowi na lepszym kartonie i w skali pasujacej do reszty modeli, jak tak dalej pójdzie to sam się za niego wezmę, plany przecież są.

 
17-10-04 11:36  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...Kojak:)...Ta Penelopa jest wspaniała...widze,że tylko ja i Ty "reanimujemy" piękne stare MM...:DDDD...
...bardzo dobra robota:)...i ciężka z tak trudnym przeciwnikiem jak prawie pełnoletni karton:)
...super katapulta wodnosamolotu...:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
17-10-04 13:56  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

 

Też go mam w swojej kolekcji. Prosze o odpowiedź:
Czy sam robiłeś łańcuchy kotwiczne, jeżeli tak to jak? Jaką farba malowałeś relimgi ? Dzieki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024