FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
17-10-04 01:38  [relacja/galeria] HMS Penelope
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Po zakończeniu prac nad Burzą - pod nóż poszedł model z MM nr 7-8/1987 czyli piękny brytyjski lekki krążownik HMS Penelope. Jest to opracowanie pana Jarosława Czyżyńskiego.
Kadłub poniżej lini wodnej został pomalowany jako że, poszczególne segmeny poszycia różniły sie od siebie kolorystycznie i były przetarcia kolorów oraz bardzo łamliwy karton. W sumie to oprócz błędu w identyfikacji (na podstawie MM) koloru dna nie wyszło tak najgorzej.
Elemeny w miare pasowały pasowały do siebie - tylko na dziobie brakło około 3 mm poszycia burt (mój błąd?? sam nie wiem)
Jako że miejsce na serwerze ograniczone - wykonane zdjecia przeszły ostrą selekcję. Zamieszczone zostaną tylko te niektóre - pasujące do opisu :) - czyli "poprawne politycznie" :D

PozdrawiamKojak

Post zmieniony (09-12-04 06:27)

Odpowiedz na tę wiadomość 

17-10-04 01:41  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pierwsze relingi na nadbudówkach wykonywałem "tradycyjną" metodą czyli drut na słupki i drut na linki. Co poleciało przy tej czynności "mięsa" to inna sprawa :) zdj.1. Tu muszę serdecznie podziekować MacGregorowi za okazaną mi pomoc w postaci zajęć praktycznych jak również za materiały. Już wyjaśniam: dzięki uprzejmości MacGregora (w Porąbce zorganizował dla mnie mini warsztaty :)) kolejne relingi zostały wykonane nową metodą. zd.2.- chyba wyszły lepiej.
Pozwoliło to również na wykonanie elementów dla mnie b.miniaturowych i do tej pory raczej niewykonywalnych - jak np. podstawa pod reflektor zd3.

PozdrawiamKojak

17-10-04 01:43  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na pierwszym zdjęciu gotowa podtawa pod reflektor nadbudówki dziobowej, rufowej oraz komina przedniego. A materiały to oczywiście - patyczki plastikowe , oraz plany HMS Penelope - MacGregor - jeszcze raz - Wielkie dzięki.

PozdrawiamKojak

17-10-04 01:44  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Oczywiście dodałem łańcuchy kotwiczne - ręcznie wykonane :), komin przedni z orurowaniem ale jeszcze bez pomostu. No i obowiązkowo jak dla krążownika - wodnosamolocik.

PozdrawiamKojak

17-10-04 01:45  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Na kolejnych zdjęciach trochę wykonanych prac: czyli wodnosamolocik na wyrzutni - pierwsze przymiarki, pomost dowodzenia i rzut okiem na śródokręcie

PozdrawiamKojak

17-10-04 01:47  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Oczywiście powstało też uzbrojenie czyli wieże główne 150mm i artyleria nadbudówki rufowej - o ile sie nie mylę 120mm (lub 130) materiały zostały w piwnicy na warsztacie więc za pomyłkę i niepewność - duże sorry.

PozdrawiamKojak

17-10-04 01:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na zakończenie jeszcze widok od dziobu i rzut okiem na śródokrecie.
Nowe fotki zamieszczę już niedługo. :) - w trakcie wykonywania kolejnych prac.
To by było chyba na razie tyle.

PozdrawiamKojak

17-10-04 07:51  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Zeppelin 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1

noooooooooo niczego sobie. Gdyby nie ten karton, którego nie da się poprawnie wyretuszwać.
Penelopa to piękny okręt, aż szkoda że nikt go nie wznowi na lepszym kartonie i w skali pasujacej do reszty modeli, jak tak dalej pójdzie to sam się za niego wezmę, plany przecież są.

17-10-04 11:36  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

...Kojak:)...Ta Penelopa jest wspaniała...widze,że tylko ja i Ty "reanimujemy" piękne stare MM...:DDDD...
...bardzo dobra robota:)...i ciężka z tak trudnym przeciwnikiem jak prawie pełnoletni karton:)
...super katapulta wodnosamolotu...:)))

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

17-10-04 13:56  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

Też go mam w swojej kolekcji. Prosze o odpowiedź:
Czy sam robiłeś łańcuchy kotwiczne, jeżeli tak to jak? Jaką farba malowałeś relimgi ? Dzieki

17-10-04 14:05  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Teraz już wiem czemu powstał wątek "Śpicie" :-) Kojak dobra robota i na takim starym papierze , no,no.

17-10-04 14:13  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Michał 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Brava dla przewodniej Ideii budowy tego modelu!
Odświeżenie starego MM! :-)))

Jak na stary model MM - to robota.... Full wypas!

Pozdrawiam!
Michał

17-10-04 18:09  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
wojtas.r 

Na Forum:
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 5

Hej,

Zgadam się 100%, że to piękny okręt
i wykonanie niczego sobie

więc trzymam kciuki!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

17-10-04 18:18  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
lulek 

Zbudowałem go 16 lat temu i był to mój trzeci model okrętu. Choć miał niedociągnięcia (i nie miał relingów jak Twój) to byłem z niego szalenie dumny.
Stoi jeszcze w domu rodziców i niechybnie kiedyś przyjdzie taki dzień, że będę musiał go złomować.....chyba się zapłaczę....
Gratuluję wykonania. Zwłaszcza katapulty.

Pozdrawiam
Piotrek

17-10-04 18:19  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Cebulka: łańcuchy robiłem jak było opisywane na forum: dwie szpilki (lub inne druciki w zależności od potrzebnych rozmiarów- bardziej wydłużone ogniwa to 3 elementy cieńsze) w imadełko ściśnięte i owijam drucikiem raz przy razie. potem piłka z żyletki lub ze skalpela - rozcinam z cieńszej strony - na karteczkę papieru wysupuje ogniwka i potem siedzę i łączę łączę..... :) Tak mniej więcej w skrócie. A relingi maluje na razie akrylem samochodowym i cieniutlim pędzelkiem.
Dziekuję wszystkim za pochlebne opinie o mojej pracy :):) To zmusza mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad sobą :):) i swoimi umiejetnościami.

PozdrawiamKojak

18-10-04 10:11  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
mors 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1

...kolejne relingi zostały wykonane nową metodą. zd.2.- chyba wyszły lepiej...
wyszły o niebo lepiej - zdradzisz co to za metoda? wygląda jakby linki nie były z drutu - więc z czego?

18-10-04 17:47  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Mors - MacGregor pokazał mi w Porabce jak z ramek modeli plastikowych wyciągać nad świeczką cieniutkie nitki. Słupki nadal z drutu a poprzeczki jak napisałem. Poza tym takie nitki o wiele lepiej łapią na "Super Glucie" do metalu - no i ich niezaprzeczalna zaleta - wystarczy lekko naciągnąć aby były prościutkie. Niestety nie mozna tego powiedzieć o drucie. Nie wiem może by można było uzyć cieniutkiej żyłki - ale nie wiem jak sie ta formuje na wszelkich załamaniach. Nitki plastikowe z tym rodzajem formowania radzą sobie całkiem całkiem. To tyle w telegraficznym skrócie.

PozdrawiamKojak

18-10-04 19:58  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Sprinter   

Kojak ciesze sie ze ze pochwaliles sie tym okretem naprawde swietnie ci wychodzi ma piekna sylwetke i bedzie napewno przyciagał oko.

18-10-04 21:00  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Jako że czas nagli, w stoczni trwają intensywne prace wykończeniowe :).
Wyposażona została nadbudówka rufowa w skrzyneczki wszelkiej maści, podstawę reflektora, dalmierz.
Na śródokreciu pojawiły się aparaty torpedowe oraz kominy, "balkonik" na przednim kominie wraz z podporami i tratwami, oraz wyrzutnia wodnosamolotów.
Tu jedna uwaga: nie wszystkie przygotowane obrysy części na pokładach pokrywają się wielkościowo z elementami. W niektórych miejscach trzeba było dokonać drobnych retuszy: np barbety artylerii głównej mają mniejszą średnicę niż te wyrysowane na pokładzie. Tak samo jeżeli chodzi o umiejscowienie podstawy reflektora na nadbudówce rufowej. Konieczna była korekta ustawienia skrzyń i wyposazenia pokładu.

PozdrawiamKojak

18-10-04 21:02  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Prace wyposażeniowe trwają :D
W tym czasie "ekipy spawaczy" podjęły się wykonania ramienia dźwigu wodnosamolotu. Jak widać pierwsze prace montażowe przebiegły pomyślnie.
C.D.N. - niebawem

PozdrawiamKojak

18-10-04 21:15  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

A jakiej grubości drutu użyłeś do łańcuchów ??

19-10-04 10:13  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 46
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Czy te ramiona dżwigu są lutowane? Jeśli tak to opis proszę : ) Jakaś specjalna lutownica, jak robione takie ładne, małe połączenia.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

19-10-04 11:07  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Batonus 

Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 17

- 10

Grupa: QWKAK

Pozwolę sobie odpowiedzieć.
Demonie - do tego wystarczy zwykła lutownica (nie transformatorowa!) z grotem o średnicy ok. 3-5mm. Warunkiem uzyskania takiego połączenia jest, żeby punkt łączenia był w powietrzu - trzeba położyć lutowane druty na deseczce, a końcówki wystają poza nią. Tu przytrzymujesz (nawet palcem) a tam dotykasz grotem z małą ilością cyny.
Warunek: końcówki muszą być dobrze oczyszczone i umoczone w paście do lutowania, wtedy od razu złapie i nie zdążysz się oparzyć. Zbyt duża kropla cyny zawiśnie i stężeje, dlatego musi być minimalna ilość.

19-10-04 12:10  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Komandor   

Kojak mozesz napisac cos wiecej na temat technologii robienia relingow i kratownic?? Lutujesz je czy kleisz (jesli tak to czy). Naogol sklejam modele okretow podwodnych, ale przymierzam sie do sklejenia Admirala Lewczenko, zatem kazda tego typu wskazowka mile widziana.pozdrawiam

19-10-04 12:24  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

Praca kolegi Kojaka pokazuje że można skleić stary numer MM i wygląda to całkiem nie źle. Więc brać się do roboty. Ekstra to wychodzi. Trzymam kciuki ;-)

19-10-04 14:59  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Piter 

Na Forum:
Relacje w toku - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

- 1

Kojak! Super robota! kibicuje Ci zawziecie:)

Tak!!! Lutowanie to super technologia.

Tak jak napisal Batonus - WARUNEK bezwzgledny - plyn, lub pasta lutownicza. Nawet oczyszczenie nie jest niezbedne.

przy zastosowaniu plynow wysokiej jakosci spoiwo jest doslownie wsysane miedzy laczone powierzchnie (im mniejsza szczelina tym lepiej). Jak sie to robi uwaznie i dokladnie nawet nie trzeba czyscic spoiny z nadmiaru lutowia.

19-10-04 15:04  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Komandor   

Takze lutowalem kiedys relingi w ORP Orkan,ale wydaje m isie,ze jednak klejone sa lepsze (nie ma obawy,ze jak sie dluzej nagrzewa pozostale spoiwa puszcza). Jakiego kleju najlepiej uzywac??pozdrawiam

19-10-04 15:22  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 46
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Batonusie - dzięki, przy okazji będę musiał spróbować, zawsze podziwiałem takie luty.

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

19-10-04 20:41  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
MarcinekZ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4

Pamiętam ze szkoły, że warunkiem koniecznym jest dobre oczyszczenie drutu i najlepiej wcześniejsze pocynowanie. Pocynowanie przy odrobinie wprawy pozwala na lutowanie w ogóle bez nabierania cyny na grot.

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

19-10-04 22:09  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Już odpowiadam na wszystkie pytania:
1) grubość drutu - hmmmm nie mierzyłem ale na pewno coś koło 0,5 mm może 0,35 - w każdym razie dobieram grubość "drutu na oko" do modelu.
2) Jeżeli chodzi o lutowanie - ja uzywam zwykłej transformatorówki, grot robię z drutu 0,75 mm2 wprawdzie szybko sie przepala ale jest poręczniejszy. Lutuje tylko za pomoca kalafoni. Z tym że uzywam drutu tzw srebrzanki (do kupienia w sklepach dla elektroników różne grubości: 0,5; 0.7; 1; 1,5 mm) jest to drut fabrycznie pocynowany i łapie cyne od razu mozna palcem króciótkie elementy dociskać i sie nie poparzyć. Szablon (xero) np. ramienia dźwigu mocuję do grubej tektury , robie ramkę ramienia z drutu i mocuję ją np klejem biurowym lub wąźiutkimi kawałkami taśmy klejacej do szablonu. No a potem to tylko docinanie elementów pasowanie i lutowanie. Pozostałe elementy jak np. łaczenie dwóch ramion dżwigu robię w powietrzu.
3) Relingi: słupki z drutu wklejone w pokład "super glutem" przyciete do odpowiedniej wysokości przy pomocy szablonu i zwykłych obcinaczek do paznokci (ich zaleta płaskie czoło cięcia bez fazki co daje przy tej grubości drutu płaską powierzchnię) Nitki na łańcuchy poprzeczne wyciągam z plastikowych ramek po modelach. Ogrzewa sie taki pręcik nad świeczką a jak zacznie mięknąć ciągnąć aż poczujemy opór. Jak mówił mój nauczyciel tej technologii MacGregor: "trzeba potrenować". A potem kleję super glutem do słupków. Na koniec malowanie. A z przetestowanych klejów to chyba najlepszy jest "super glue" - zwany potocznie super glutem :):) Ale to kwestia gustu.

No to chyba na tyle> Jeżeli kogos pominąłem - bardzo przepraszam. Prosze sie przypomnieć odpowiem.

PozdrawiamKojak

19-10-04 22:12  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Dzis w stoczni niewiele powstało więc zdjęć nie będzie. :(. Biłem się z montażem ramienia dźwigu i jego podstawą oraz wyposażeniem. Ramię po malowaniu schnie - jutro montaż w całość więc może zamiieszczę jakąś fotkę. Przy okazji wyszło że pospieszyłem się z wklejenim przedniego komina :(:(. Dzis musiałem go delikatnie zdemontować i przesunąć ciut do przodu - po prostu dżwig się nie mieścił. Sam nie wiem czy bład popełniłem ja czy po prostu tak było :(:(. Ale operacja sie udała i myslę że blizny po tej operacji nie zostaną.

PozdrawiamKojak

20-10-04 00:21  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

...pokazuj dowody a nie snuj tu plotek...hehehehe...fotki Kojak...dawaj fotki...:)))

20-10-04 00:22  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Komandor   

No wlasnie Kojak.... Kiedy zrzucisz jakies zdjątka??pozdrawiam

20-10-04 00:23  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
wojtan   

Czegos tu nie rozumiem - relacja zaczyna sie na etapie golego kadluba, a po dwoch dniach model ma wiekszosc detali na swoim miejscu. Czy Ty Kojak tak zasuwasz z tym modelem, czy ta relacja to streszczenie calej budowy? A moze jakies lokalne zaburzenia czasu, krasnoludki czy inne czary? No a model bardzo mi sie podoba. Pozdrawiam.

20-10-04 09:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Wojtan - relację swoją zacząłem bedąc juz na pewnym etapie budowy tego okretu. Uczyniłem tak gdyż pisanie relacji od chwili "połozenia stępki" trwało by zbyt długo. W rzeczywistości okrecik ten zacząłem kleić gdzieś pod koniec sierpnia. A zwykle spedzam nad modelem 2-4 godzin dziennie, a czasem nic - w zależności od czasu nastroju itp itd. Więc żadne tam zaburzenie czasu :D:D:D

PozdrawiamKojak

21-10-04 18:59  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Skoro Kojak nie śpisz to coś dzisiaj przybędzie :-)

21-10-04 21:45  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

No i własnie przybywa :):)

PozdrawiamKojak

21-10-04 21:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Jak widać na dwóch pierwszych zdjeciach dźwig został skończony i jest gotowy do montażu na pokładzie. :) Jeszcze został tylko hak do pomalowania i ewentualnie drobny retusz.
Poza tym praca niewiele posunęły sie naprzód, przybył jeszcze komplet sprzętu ratunkowego i oczywiście obowiązkowo motorówka kapitańska.

PozdrawiamKojak

21-10-04 21:55  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
karollo1988   

To był jeden z moich pierwszych modeli ale wyszedl nadzwyczaj ladnie.

ON JEST SUPER

21-10-04 21:59  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Sprinter   

Kojak mam do ciebie propozycje odnosnie łódek warto je uplastycznic wycinając żółte pola wykonać ławeczki a zółte po docieciu wykorzystać jako podłoge.Powiem ci ze ja w mojej penelopie tez zrobilem tak łódki jak ty ale jak zobaczyłem jak to zrobił GK na zdjeciach na kartonworku to poodklejalem swoje szalupy i przerobilem efekt jest warty tej pracy a takie plaskie szalupy popsują ci wygląd całości bo wiesz z jednej strony kosmiczny dzwig katapulta z drutu a z drugiej łódki jakby z wycinanki dla dzieci.

21-10-04 22:09  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Żuraw super , z szalupami poszedłeś na łatwiznę :-)

21-10-04 22:19  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Sam nie wiem :(:( Staram sie robić standard czyli tak jak zaleca autor w MM. Może i macie racje?hmmmmmm byc może zrobię drugi komplet szalup na podmianę. Pisze tak bo być może zabiore ten okręcik do Tuchowa. Ale to sie jeszcze zobaczy.

PozdrawiamKojak

21-10-04 22:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Witam
Sprinter ma rację, cholernie burzą dobry smak te szalupy
Natomiast model ok, podoba się i te konstrukcje stalowe

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

21-10-04 23:40  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Kojak...chyle czoła:)...
...powiem,że zachęcasz mnie coraz bardziej by podjąć znów temat jakiegoś starego MM...
...może Oktriabską Rewolucje?...zresztą nie wiem ale mam wielkie chęci:)

25-10-04 20:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Sys a jak widzisz Okt Rew , bo ja tak na nią patrze i jakiś papier dziwny , grubszy niż na potiomkinie i łamliwy, i mam jakieś obawy co do spasowania części , a może ktoś kleił ?

Kojak co z tymi szalupami ? Śpisz ? :-)

Teoretyk ostatnio...

25-10-04 21:15  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kolniak 

- 3

Kleiłem wtedy, gdy tylko się ukazało... Nie przypominam sobie jakichś nieporozumień w stylu niepasujące części - o dziwo w "Penelope" pamiętam dokładne centrowanie barbet, aby "białe" nie wystawało...

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

25-10-04 21:17  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Nie śpię :):)
W stoczni lekki przestój. Przez ostatnie dni niewiele udało mi sie zrobić. Prawie gotowe są trapy zejściowe zd1 - brakuje tylko barierek no i zurawików podtrzymujących dół trapu. Dokonałem też próby wykonania osprzętu ratunkowego :) w wersji proponowanej przez.Ssebitro i Sprintera. Efekty widać na zdjęciu. Na razie tylko dwie łódeczki w kolejce czekają jeszcze trzy.

PozdrawiamKojak

26-10-04 00:30  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

...ssebitro...taki model wykonywał Kemot...
...http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=42637&t=42401#reply_42637
...lub:)
...http://www.kemot1.gower.pl/
...

26-10-04 10:11  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Faktycznie wyszła Kemotowi ta rewolucja , tylko te nie malowane nadbudówki mają jakiś odcień brązu a u mnie są szare chyba że aparat przekłamał.

Kojak świetna ta szalupa ! :-)

Teoretyk ostatnio...

26-10-04 13:42  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
panAdas 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Jak mawia moja dobra znajoma rodem ze Stargardu Szcz. - CIACIANY!

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

27-10-04 10:21  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kemot 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6

- 6

ssebitro - króciutko bo to watek o Penelope... Ta Rewolucja ma kilkanaście lat i to slonko tak zeszpecilo stary druk z MM. Nawet teraz nie pamiętam czy dobrze sie kleila i nie bylo jakis wiekszych bledow autora... to czasy podstawowki - dla mnie juz troche odlegle :-)

A Penelope sledze dalej po cichutku... naprawde fajny model wyszedl. Czasami przegladajac sterte starych MM mam ochote zabrac sie za jakis wiekowy model... I ta ochota jes znacznie większa jak ogladam takie fotki.

pzdr
Kemot

28-10-04 18:17  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

Też posiadam takową Penelopkę i jak tak patrzę na robotę jaką wykonał Kojak to myślę czy też się za to nie zabrać.

28-10-04 22:01  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Dawno nic nie wstawiałem - żeby nie było że w stoczni zastój nowe fotki.
Jak widać powstały zespoły napędowe i nowiutka motoróweczka kapitana. Powoli, bardzo powoli powstają maszty i żurawiki. na razie jeszcze bez olinowania - prosto z lakierni.
Przy okazji wyszedł straszny babol :(:( W MM brak było rysunku z wyprowadzonymi wałami napedowymi, nie były tez zaznaczone na poszyciu - okazało się że źle je rozmieściłem,. porównałem z planami :( ehhhhh - teraz musze się zastanowić co z tym fantem zrobić - ciężko to bedzie w obecnej chwili poprawić - i znów opóźnienie w budowie - a miało być tak pięknie :(:(

PozdrawiamKojak

28-10-04 23:52  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

...cebulka...Ty zrobisz jedną Penelope, Kojak ma drugą,...ja wezme się za trzecią...hehe, może ktoś jeszcze?...czyżby na następnej Kruszwicy miala szanse powstać klasa HMS Penelope???

29-10-04 13:05  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Świetnie Kojak , byłbym zadowolony jak byś opisał jak będziesz montował olinowanie.

Teoretyk ostatnio...

29-10-04 13:08  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
cebulka 

U mnie to tak szybko jak u Kojaka nie budują ;-). Ale nie wykluczone że w najblizszej przyszłości wezmę się za tą Penelopkę. Jeszcze pytanie do Kojaka- z czego zrobiłeś te maszty ??

29-10-04 21:31  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Michu 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2

- 1

Kojak: a wez no sruby zrob od nowa...

29-10-04 22:51  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

ssebitro - co do tego etapu mam największe obawy - właśnie zastanawiam sie jak sie za to zabrać :(
cebulka - maszty drut aluminiowy kalibrowany - tam gdzie trzeba było pocienić do wiertarki papier ścierny i mini tokarka gotowa :D
Michu - No dobraaaaaaaaaaaaa :(:(

PozdrawiamKojak

30-10-04 17:15  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Do tego etapu też zawsze mam największe obawy :-(

Teoretyk ostatnio...

30-10-04 21:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Macko   

Ja też mam taką i troszkę materiałów o niej . Będe raczej malował i kadłub z pianki, wiec sie do waszej paczki raczej nie nadaje . HMS Penelope Kojaka jest moją inspiracją. pozdrawiam

31-10-04 23:15  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Na początek zrobiłem nowe śruby - chyba troszeczkę lepiej mi wyszły :)Dwie lewe, dwie prawe.
Na zdjeciu drugim - widzimy wysoce wyspecjalizowany przyrząd do montażu olinowania na maszcie.
Grotmaszt już osadzony,drabinaka do bocianiego gniazda przytwierdzona. Przystapiłem do wykonywania naciągu lin (na razie dwie są napiete) - reszta to chaos. Powolutku powolutku jakoś rozsupłam ten węzeł gordyjski :):)

PozdrawiamKojak

31-10-04 23:55  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

faaajnutkie:)

01-11-04 16:01  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Kojak zakłada siec energetyczną :-) Super wychodzi !!

Teoretyk ostatnio...

01-11-04 18:02  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Komandor   

Kojak z cxzego wykonales linki?? pozdrawiam

01-11-04 20:26  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Jac - linki to jest cienka nitka jakaś sztuczna - bo nie ma włosków. Nie pamietam nazwy - ale z tego co sobie przypominam babka w pasmanterii mówiła coś o zszywaniu swetrów :):):)

PozdrawiamKojak

01-11-04 21:03  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Jawka - Adler 

Na Forum:
Relacje w toku - 3

- 1

A niech mnie, niezła sztukateria. Kojak kiedy podłączysz prąd? Dla mnie to jest coś :-)) Pozdrawiam

8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

02-11-04 19:54  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Kojak będziesz wzmacniał maszty od wewnątrz ? przy mocowaniu linek lubią się wyginać :-(

Teoretyk ostatnio...

02-11-04 20:52  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Sprinter   

Sssebitro po to są odciagi aby maszt sie usztywnił jesli je dobrze zrobisz to nic sie nie wygnie

02-11-04 21:15  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Tak Sprinter .... tylko trzeba je dobrze zrobić :-)

Teoretyk ostatnio...

03-11-04 22:01  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Kolejny dzień poświęcony na walkę z masztami, linkami, antenami i odciągami :). Postępy widać, ale do końca jeszcze trochę pozostało. Miedzy innymi naciąg odciągów bezanmasztu, i założenie anten między grotmasztem a bezanmasztem oraz trochę innych dupereli wyposażenia. Wychodzi jak wychodzi, nie ze wszystkiego jestem zadowolony -ale......
Prawdopodobnie w sobotę zakończenie prac - jak wszystko pójdzie dobrze :)

PozdrawiamKojak

03-11-04 22:50  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Michu 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2

- 1

Pakuda michu sie czepia: olinowanie aby nie za grube?... :-) Sruby po poprawce lepsze. I jeszcze: zycze sobie OBEJRZEC ten model na jakims spotkaniu, konkursie. To byl moj drugi okret jaki w zyciu kleilem... I wyszedl strasznie. Ten tutaj jest zupelnie przyzwoity. Gratulacje Kojak! Kurs wlasciwy, tak trzymac.

03-11-04 23:22  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
wojtas.r 

Na Forum:
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

- 5

Super ci idzie - fachowa robota!

no i wsparcie w postaci Planów Modelarskich Szapowalenki - to podstawa oczywiście!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

04-11-04 00:04  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Komandor   

Kojak mam takie dziwne pytanie: Linki jakos malowales??Czym konturujesz krawedzie czesci??pozdrawiam

04-11-04 06:16  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Paskuda michu - jakiś nowy nick? :D he he he
A na poważnie - ciężko mi okreslić czy za grube czy nie na modelu gołym okiem wygladają znośnie więc zastosowałem, na zdjęciach rzeczywiście wydają się grubsze ale to chyba wina światła - zresztą sam nie wiem :(
Co do konkursu to prawdopodobie pojawi sie on jednorazowo w Tuchowie
Jac - nitka ma własnie taki kolor - srebrzysto szary - dość dobrze na pierwszy rzut oka imituje linke stalową :). Krawędzie retuszuję zwykłą plakatówką. :)

PozdrawiamKojak

04-11-04 07:56  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1

O kurcze z takiego starego MM zrobić taki model to już wyższe sfery :) a co do lin to faktycznie wydają się za grube :)

04-11-04 09:12  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Kojak montaż świetnie poszedł, tak trzymaj ! o grubości linek nie będę wspominał bo aparat może przekłamać, zresztą sam wiesz czy są dobre , natomiast ta deska zamiast bandery szpeci twe cudo niemiłosiernie.... wiem Kojak że z tym papierem niewiele się da zrobić więc namawiam do wykonania we własnym zakresie.

Teoretyk ostatnio...

04-11-04 09:32  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

No fakt trochę deska :):) Ale nie jest orginalna z MM tylko od nowa wydrukowana na cienkim papierze - żeby była dwustronna (w MM jest jednostronna :( ).
Może jakieś sugestie co do wykonania bandery ??? - ręcznie rysowana na chusteczce higienicznej? a może cos innego? Kto pomoże?

PozdrawiamKojak

04-11-04 09:45  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Kojak skoro wydrukowałeś ją na nowo i na cienkim papierze to tylko ją uplastycznij, pofaluj, na zdjęciu wygląda jak z kartonu , chyba aparat zrobił takie wrażenie

Teoretyk ostatnio...

04-11-04 09:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

No wydrukowałem nową z powodów jak wyżej jak również z tego powodu że kolorystycznie przypomina wszystko tylko nie banderę brytyjską :)

PozdrawiamKojak

04-11-04 10:12  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

:-) Ja w Potiomkinie miałem lepiej , bandery wogóle nie było, zapożyczyłem z Pietropawłowska, i była ok. do czasu aż przypadkiem mazłem ją farbą :-/

Teoretyk ostatnio...

05-11-04 07:56  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kemot 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6

- 6

Kojak, faktycznie ta bandera cos ciut za sztywna. Proponuje wydrukować na zwykłej 80g/mm2 ale dwustronnie. Ja kiedys do Santa Marii przygotowywałem żagle w Corelu i drukowalem dwustronnie na białej przekładce z papieru perforowanego ("za plecami" miałem pokój księgowych a tam pełno tego typu rzeczy, ciągle drukują jakies rachunki faktury itp.)
Tylko trzeba by ustawić w plujce jakies niewielki nasycenie atramentu bo obawiam sie ze moze przesiąknąć (ja drukowalem w czerni na laserze wiec nie przejmowałem sie tym)

pzdr
Kemot

05-11-04 11:06  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Kemot - dzięki za radę :) Wyciągnąłem z czeluści niebytu - stary "traktor" rzeczywiście papier o wiele cieńszy - dokonałem wydruku próbnego zobaczymy co z tego wyjdzie - ale chyba będzie lepiej. Niestety z druku dwustronnego nic nie będzie - wałki ciągną nierówno i bandera się nie pokrywa - pozostałem przy "składance" na pół :)

PozdrawiamKojak

05-11-04 16:36  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Abwzdrx 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

Kojak, jestem pod wrażeniem !

To pierwszy okręt, jaki w ogóle kiedyś skończyłem, kiedy byłem młody i głupi (teraz już nie jestem taki młody). I wyglądał on dużo gorzej.
Łza się w oku kręci.

I strasznie się przez tą relację najarałem na sklejanie, wyrywam zaraz z roboty i pędzęęęę !!

05-11-04 21:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
syjek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Kojak gratulacje.
Super pływadło i b. ładne wykonanie.
Ciekawe kiedy "wielcy" wydawdzą jakieś krążowniki w nowych wydaniach.

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

05-11-04 21:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Sprinter   

Dokladnie Syjek chętnie skleiłbym jeszcze raz Penelope albo jej blizniaki fajne byloby porównanie no ewentualnie nie pogardziłbym nowym wydaniem HMS DIDO albo naprzykład HMAS HOBART taka australijska penelopa.

06-11-04 22:13  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Dzis ostatnie zdjęcia ze stoczni - praktycznie okrecik już ukończony - jutro jeszcze drobny retusz i przyklejenie 1 anteny :) W nastepnym tygodniu zrobie pare zdjęć gotowego modelu - i wtedy to też oficjalnie zakończę relację :):)

PozdrawiamKojak

07-11-04 14:00  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

...i można dobrze zrobić starego MMa???...MOŻNA!:)))

07-11-04 18:38  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

Wygląda imponująco !!!!!!!!!!!!!!

Teoretyk ostatnio...

07-11-04 19:24  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16

- 8

Zawsze mi się podobały stare okręty z MM. One maja w sobie to COŚ. Gratuluje Kojak!!!

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

07-11-04 20:17  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Michu 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2

- 1

Kojak, a zrobze mu PORZADNA sesje zdjeciowa, skadruj wybierz najladniejsze,dobrze oswietlone, ze szczegolami i wrzuc na forum. Niechze ludziska obejrza ladnie sklejony model, bo na tych nie wiele widac niestety.

07-11-04 20:50  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Nooo przecież napisałem :):) - w najbliszym tygodniu sesjsa zdjeciowa już w noramlnym oswietleniu (nie na warsztacie - który mam w piwnicy) i wtedy zamieszczę zdjęcia gotowego modelu i zakończe oficjalnie relację :):) Może wtorek albo środa :):)

PozdrawiamKojak

14-11-04 20:34  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
Wstawiam 3 fotki gotowego okretu :) Na razie wiecej nie mam - niestety nie było w tygodniu czasu na lepsze przyłożenie sie do zdjęć. Może w najbliższym tygodniu cos zrobię :)
Od soboty siedziałem w Tuchowie :):) na zawodach modeli kartonowych :). Jako że Penelopka wyszła jako tako - postanowiłem ją pokazać publicznie i zabrałem ją do Tuchowa.

PozdrawiamKojak

14-11-04 20:42  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2
No i stało się :) Dziś rano przyjeżdzam do Tuchowa wchodze na salę wystawową i kopara mi opadła do samego parkietu. Zresztą zobaczcie sami <wow>
Wciąż jestem w ciężkim szoku i nie mogę dojś do siebie <wow> i dalej wloke koparę po podłodze.

W tym miescu chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom którzy mnie wspierali podczas budowy tego okrętu. I tym co chwalili i tym co krytykowali i radzili. To dzięki wam wszystkim utrzymałem poziom i ...................... ehhhh nie powiem już nic.
W każdym badź razie dziekuję Wam wszystkim :):):).jeszcze raz.
Przede mną - nowe modele - nowe wyzwania :):):)

PozdrawiamKojak

14-11-04 20:50  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16

- 8

Coz mozna powiedziec, gratuluje i zycze kolejnych sukcesow! Brawo Kojak!

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

14-11-04 21:02  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Drewal   

Na zywo model wyglada jeszcze ladniej. Gratulacje.

14-11-04 21:45  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
MarcinekZ 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4

Gratulacje!!!

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

14-11-04 21:53  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Gratuluję
co planujesz teraz???

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

14-11-04 22:02  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
panczo 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

Gratulacje Kojak. Załuje że nie mogłem się pojawić i osobiście przybić piątki no i podziwiać Penelopke

15-11-04 01:54  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kolniak 

- 3

Wielkie gratulacje! Zasłużyłeś na to.

Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

15-11-04 04:16  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Thunder909 

no a mowili ze wystawy i konkursy takie nie wazne ,ze klei sie tylko dla siebie ;-))) Gratulacje !!!!!!

15-11-04 10:58  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
sys 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Kojak...mistrzu!:)))))

15-11-04 12:38  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Ehhhhh dziekuję - zawstydzacie mnie..
Ale prawdziwy skarb przywiozłem z Tuchowa w bagażniku :):):) Jupiiiiii
a mianowicie dwa pancerniki MacGregora: Richelieu i Alaske. Wprawdzie Richelieu dostanę dopiero na gwiazdkę od żony :):) (bo to Ona mi kupiła ) ale Alaską już cieszę moje oczy. Kto wie może w niedalekiej przyszłości wyląduje ona w stoczni???? Na razie myslę :)

PozdrawiamKojak

15-11-04 13:28  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 46
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

Alaska to krążownik liniowy - przynajmniej wg. opisu na modelu ; )

15-11-04 13:49  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

Sorry pisałem szybko - rzeczywiście mój błąd (wstydam sie :) )

PozdrawiamKojak

15-11-04 23:06  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
dragon 

Trochę póżno , ale zawsze...gratuluję!!!!Co dalej?

16-11-04 07:23  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
MacGregor 

Na Forum:
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Kojak - moje serdeczne gratulacje za sukces w Tuchowie. Nie spodziewałem się, że ktos jeszcze może tyle "wycisnąć" z "PENELOPY"...

Co do "ALASKI", to jest z nia problem, jeśli idzie o klasyfikację. Sami Amerykanie nazywali go "Large Cruiser" - ale też nie mogą się zdecydować, czy zaliczyć ją (wraz z bliźniaczym "GUAM") do pancerników (kal. dział 305 mm) czy do krążowników. Norman Friedman zaliczył ją do krążowników - jest omówiona w jego książce "US.CRUISERS - An Illustrated Design History". Ale już Dulin i &Garzke w książce o pancernikach amerykańskich 1935-1992 omówili typ "ALASKA" zaliczając te okręty do pancerników...

Oczywiście biorąc pod uwagę wygląd, rozmieszczenie nadbudówek, uzbrojenia - wychodzi na to, że najbliższy jest właśnie krążownikom liniowym...

Kojak - trzymam kciuki za Twoją "ALASKĘ"!
I życzę złotego medalu za nią!

MacGregor

16-11-04 08:12  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 46
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3

To się nazywa pełny i proofersjonalny opis : )

16-11-04 08:57  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Kojak 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6

- 2

MacGregor - dzięki za wyjaśnienia - a co sie tyczy Alaski to im bardziej jej się przygladam tym bardziej mi sie podoba. :):) Ale konkurencje ma dużą :D:D - bo i Prince of Wales i Rodney , no i w grudniu Richelieu (dostanę dopiero pod choinkę :( ). Jak na razie na warsztacie przerywnik :) czyli ORP Ślązak lata dwudzieste :) - dobijają mnie tylko te miniaturowe części :)

PozdrawiamKojak

16-11-04 10:46  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
Jawka - Adler 

Na Forum:
Relacje w toku - 3

- 1

Piękna robota i zasłużony sukces. Gratulacje przez duże GRA. Gratuluję również małżonki. Mężczyźni i te ich zabawki. To jest wspaniałe.

8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

19-11-04 17:51  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
syjek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Kojak weź sie za Rodney-a. Nie idź na łatwizne ;)
Kupa roboty i problemów ale za to jaki finał !!!

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

19-11-04 18:48  Re: HMS Penelope - relacja ze stoczni
ssebittro 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

- 1

No Kojak ponad 90 punktów !!!! świetny wynik gratulacje !!!! Twoja perfekcja w "spawaniu" drucików została nagrodzona.

Teoretyk ostatnio...

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek