FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-10-04 13:47  [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
cebulka 

 

Witam kolegów forumowiczów. Mam pytanie do "stoczniowców". Podsuńcie mi jakiś pomysł z czego zrobić łańcuchy kotwiczne. Najlepiej widziałbym łańcuszek jednak takowego nie mam. Próbowałem zrobić lecz nie za bardzo to wychodzi (może zła technika ??). Nie chciałbym stosować nici. A jakby według was zastosować linkę stalową (coś takiego jak linka hamulcowa w rowerze) ?? Dzięki za wszelkie porady ;-).

 
15-10-04 13:52  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Sklejasz 2 szpilki na superglue. Nawijasz na nie ścisło drut o odpowiedniej średnicy (najlepiej miedziany). Rozcinasz i łączysz w łańcuch za pomocą pęsetki. Malowanie i gotowe. Jeśli chcesz zrobić oczka łańcucha z przetyczkami w środku to już większy ból. Trzeba zrobić sobie do tego przyrząd i ogniwka robić pojedynczo. Na początek zwykły jednak chyba wystarczy.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
15-10-04 14:04  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A jeśli chcesz gotowy łańcuszek bez robienia to odwiedź najbliższy "odbust". Tam ci tego wbród ; )

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
15-10-04 15:39  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
cebulka 

 

Próbowałem z tymi oczkami ale nie bardzo to wychodzi. Jeszcze trochę popróbuję, może to wina złej techniki. Ainnych opcji nie przewidujemy ??

 
15-10-04 15:44  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Cebula zrobilem przed chwilka tak jak opisal QN
fotke umiescilem w mojej relacji http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=58132&t=58132

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
15-10-04 16:21  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

A propos lancuchow 'z poprzeczka' - czy ktos je produkuje/sprzedaje w Polsce?
Kiedys wygralem :-) 50cm takiego lancucja na Kartonwork, ale zuzylem wiekszosc do HMS Iron Duke. Obecnie chetnie nabylbym takowy na potrzeby rodzacego sie w bolach Nagato...


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
15-10-04 18:36  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
Vegelus   

dozuce tylko tyle ze aby zapewnic dobre i rowne ciecie mozna to robic pilka wlosnicowa z brzeszczotem do metalu o bardzo drobnych zabkach

ja ciolem drut o srednicy 0,4 mm i musze powiedziec ze nie widac wogole gdzie byl przecinany

co do robienia oczek z poprzeczka to robi sie to w ten sposob ze miedzy dwoma szpilkami - precikami pozostawia wolna przestrzen tak aby wsowac tam kawalek drutu i dopiero potem nawinac zewnetrzne oczko. dzieki temu nie trzeba wklejac poprzeczki:-)

widzialem tez w niemieckim pismie modelboun (chyba) taki patent ze przygotowuje sie matryce do nawijania oczek ze stali tak aby ksztalt odpowiadal wewnetrznemu obwodowi oczka lancucha, na srodku gdzie ma bbyc poprzeczka wykonuje sie naciecie i nawija jak opisana metoda wyzej

uciazliwosc tej metody jest taka ze kazde ogniwo robi sie oddzielnie, plus ze mozemy sami robic sobie takie lncuchy

jakby byly problemy ze zrozumieniem to moge narysowac o co mi chodzilo :-)

----------------
Vegelus

 
15-10-04 19:42  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Ja również stosuję metodę Kolegi Demona, tzn. w różnego rodzaju łańcuszki o mniejszych lub większych oczkach zaopatruje sie pod kościołami na odpustach lub w sklepach z dewocjonaliami. Co prawda łańcuchy holownicze stosowane były w wozach bojowych I WŚ więc nie było tego dużo bo później pojawiły się liny stalowe, ale sądzę że i Wam specjalistom od modeli pływających nie potrzeba tego dużo-od kluzy do windy kotwicznej więc nie są to duże wydatki(za pare zł można nabyć całkiem długi łańcuszek)

Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
15-10-04 21:34  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
CRS 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żeby nie b yło siary trzeba zwracac uwage na to czy łańcuszek ma proste ogniwka a nie wygięte,,,bo takie wygięte są siarowate i zepsuja jedynie model. Dla wiekszego zadowolenia polecam zrobic go samemu metodą pana QN z tymże ja użyłem spłaszczonej igły lekarskiej o średnicy 1,2mm...uwazam ze tez jest ok...jesli dojdzie sie do wprawy to satysfakcja gwarantowana! :)

Krzysiek P. aka CRS
---------------------------------------------------
Construct Responsible for Sabotage
---------------------------------------------------

 
16-10-04 16:58  Re: [Technika] Z czego zrobić łańcuchy kotwiczne ??
cebulka 

 

No a jaką średnicę powinien mieć drut ??? Czy te ogniwa należy lutować ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024