FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
04-10-04 11:21  [Technika] Nagato - poszycie dna - komplikacje
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 


Wczoraj mialem trudne chwile przy budowie tej lodki. Konczylem oklejanie podwodnej czesci kadluba, i to, co wyszlo nie jest zadowalajace. W ruch poszla szpachla i papier scierny.

Zastanawiam sie, czy ja cos schrzanilem, czy tez w modelu istnieja jakies bledy dotyczace spasowania poszycia podwodnego. Poprzez wyszukiwarke nic na ten temat nie znalazlem. Widzialem sklejone Nagato, na zywo i na zdjeciach, i dno bylo ladne...

Oklejanie rozpoczalem od rufy, a problemy zaczely sie na etapie segmentow 15, 16. Mam wrazenie, jakby poszycie bylo za dlugie. Czyzby szkielet wyszedl mi zbyt krotki? Czy ktos mial podobne problemy?


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-10-04 11:30  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

To co za problem przyciąć?
Na pewno potrzebna była szpachla? Za krótkie - to jeszcze rozumiem.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
04-10-04 11:34  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Niestety - byla potrzebna. Oprocz tego, ze wyszlo za dlugie, niektore elementy sie nie 'ulozyly' jak nalezy, ujmujac rzecz subtelnie. ;-)

Zdjec poki co nie bede pokazywal, bo az wstyd, szczegolnie, ze to juz moj ktorys z kolei okret...


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-10-04 13:17  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ja oklejałem od środka i wszystko pasowało idealnie, a był to mój pierwszy duży okręt

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
04-10-04 13:32  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Podejrzewam, iz moim bledem bylo rozpoczecie od rufy, i calosc poszycia 'przesunela' mi sie w kierunku dziobu. Nie wiem, co mnie podkusilo, zeby tak kleic. :-(

Mam nauczke, zeby zawsze kleic od srodka i nie odchodzic od tej zasady...


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-10-04 10:51  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Psinthos - być może w instrukcji NAGATO nie napisałem własnie o tym, by poszycie rozpocząć od środka kadłuba, ale w większości modeli piszę o tym, bowiem wówczas jest najmniej problemów ze spasowaniem oklejek. Poszycie projektowane było jeszcze w epoce bez komputerów i zaczynałem je projektować od śródokręcia. To jest dość ważne. Nieprawdą jest, że jak dobrze spasowane poszycie w opracowaniu, to czy się skleja od dziobu czy od rufy - nie ma znaczenia...

MacGregor

 
05-10-04 11:17  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Dzieki za info. Zazwyczaj rozpoczynam oklejanie od srodka, i tak tez planowalem w Nagato. Ale cos mnie podkusilo, zeby zaczac od rufy (czyli zgodnie z numeracja czesci)...

Mniej wiecej (chyba mniej ;-) doprowadzilem do porzadku kadlub, lakierujac go lakierem bezbarwnym, potem szpachlujac i szlifujac. Mistrzostwem swiata to nie jest, i napewno nie nadaje sie na konkurs, ale po pomalowaniu chyba nie bedzie BARDZO razic. Wczoraj wieczorem przykleilem stepki przeciwprzechylowe i rozpoczalem prace przy napedzie.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-10-04 18:08  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Psitosh nie wiem czy wypadami nawet próbować dawać rady tobie ale zaryzykuje. Bardzo łątwo w okrętach idzie budowa kadłuba jeżeli na część dolną dasz dwie warstwy poszycia. Pierwsza toksero na cieniutkim papierze i wetdy wychodzi gdzie trzeba uważać i można przy tej drugiej właściwej warstwie skorygować błędy. I krowie żebra się nie robią wtedy. Powodzenia!!

 
05-10-04 22:45  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Kazde pomysly sa mile widziane, szczegolnie, ze jestem raczej amatorem. :-)

Takiej metody jeszcze nie probowalem - w sumie moze ja przetestuje na jakims inym plywadle, oklejajac szkielet cienkim, kserowanym poszyciem, zamiast tradycyjnych paskow, ktore zawsze naklejam na wregi.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-10-04 23:08  Re: [komplikacje] Nagato - poszycie dna
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

OK. ale może ściągać po wyschnięciu, co dwie warstwy papieru to nie jedna. Jakiego kleju używasz


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024