FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-08-04 10:40  [Relacja] PZL P-38 Wilk - MM
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

po kilku miesiącach spędzonych nad modelami "made in Car":P i wiekopomnymi dziełami Betexy, wziąlem sie za cos normalnego. rozebrałem satrego wilka skeljonego kilka lat temu, i zacząlem lepic nowego...Pan Mistewicz wykonal kawał dobrej roboty.model jest trudny, powiedziałbym za trudny, wszytko spasowane co do milimetra i ciężko o jakis margines błedu. w odróznieniu od moego pierwszego Wilka tego kleje za pomoca złączek i 1 wregi, efekt o niebo lepszy! i to rozwiazanei polecam. wykonanie w maire etetycznego oszklenia reflektora z 1 lementu folii zajelo 2,5 godz..o zgrozo..; troche tez dodalem od siebie do wnetzra, ale nieduzo. natomiast horor to wykonanie stateczników pionowych. wg instrukcji, po zmontowaniu szkieletu, wsadzeniu 1mm plyt w statecznik poziomy całosc sprawia lekko za masywne wrazenie jak na wielko sc modelu, ale ..moze tak wasnei ma byc. zarowno w moim 1 jak i 2 wilku mailem problemy z osadzeniem stat.pionowych, gora pasuje b.dobrze, ale u dowłu została szpara.mozna to ominac na dwa sposoby, albo zalac dziure klejem i pomalowac,albo roziac statecznik na oststniej lini poziomej i pasowac na raty, ja wybralem to drugie i wyszlo ok. na razie gotowy jest kaalub i usterzenie..jutro ciag dalszy..

z innych uwag do modelu to mam tylko takei ze wykonanie uzbrojenia wg wzoru to pomyłśka, jest stanowczo za grube, to samo z rurami wydechowymi...

fotaki beda jak bedzie co pokazac:) o!

 
28-08-04 13:19  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rury wydechowe są jeszcze jako-tako, ale działko i karabiny zdecydowanie wychodzą za grube.
Z zamocowanie stateczników pionowych problemu nie miałem, możliwe, że problem leży we właściwym wyprofilowaniu statecznika poziomego.

 
28-08-04 15:33  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

heh, dla mnie szapra to 0,5 mm....tak pozatym tez nei mialem:) problemow

 
28-08-04 20:57  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Będą jakieś zdjęcia?

Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
02-09-04 08:41  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
no to są i zdjęcia. modelik ma zrobiony kadłub i skrzydła. szkoda że Gumisie nei robią do niego kabinki:(. jak narazie wszytko pasuje idealnie:)

 
03-09-04 11:03  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Czekam na dalsze informacje - szczególnie jak pójdzie sklejanie gondol silnikowych. ja miałem z nimi spory problem i bez lekkiego szpachlowania sie nie obejdzie.
Obecnie przy Wilku zostało podwozie i inne drobiazgi.

Darek

 
06-09-04 23:41  Re: pzl p-38 wilk - mała relacja?
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

wlasnei skończyłem gondole..ze spasowaniem nie mailem wiekszego kłopotu, ale przy składaniu każdej do kupy myslalem ze mnei krew zaleje..po ki diabła pocięto to na tyle gównianych kawałeczków...
ogólnei obeszło sie bez szpachli a tylko lakierem zalalem male szparki na prawej gondoli..lewa pasowała bez problemu.
jutro.. podwozie i fotki:)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024