FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-08-04 18:50  [Relacja/Galeria] Coś jakby relacja z budowy T-34
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Właśnie zacząłem robić t-34. Modelik generalnie będzie robiony od podstaw. Chcę zrobić model z 1943 roku z heksagonalną wieżą i stalowymi kołami. Jak na razie skleiłem gąsiennice i zacząłem koła. Na zdjęciu przykład gotowych pojedynczych ogniw, już wyżeberkowanych.



Wszystkie 150 ogniw gotowe:)). Tzn. 144 do gąsiennicy+6 zapasowych, (trzeba było przykleić ok. 3000 żeberek).





Było trochę siedzenia. Na tarczy koła przyklejone na razie obramowania otworów (takie okrągłe kółka - 200 szt). Reszta żeberek kół już wyrysowana i czeka na przyklejenie (kolejne 600). Z góry przepraszam za jakość zdjęć robionych skanerem. Co się jeszcze da pokazać robiąc zdjęcia skanerem, to spróbuję dalej zamieścić. Nie liczyłbym jednak na relację szybkościową, bo modelik czołgu robię 6-12 miesięcy.



Post zmieniony (17-01-05 20:20)

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (13-02-09 08:18)

 
23-08-04 19:54  Re: Coś jakby relacja T-34
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

o rety! a ja wlasnie sie sposobie do t-34 z modelika. Mam tyle pytań...
czy jedno ogniwo to jeden element plus zeberka? jesli tak, to czy moglbys zamiescic rysunki ogniw? Z czego robisz zeberka? z jakich planow kozystasz? Czy bedziesz robic wnetrze? W jakim bedzie malowaniu?
No to chyba na razie tyle :)

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-08-04 20:02  Re: Coś jakby relacja T-34
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

I znowu bedę miał kompleksy ;-)))

Czy mógłbyś opisać metodę klejenia żeberek?

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___

 
23-08-04 20:58  Re: Coś jakby relacja T-34
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widziałem z bliska Twoją Pantere i ISU-152, więc wiem, czym ta relacja grozi :))
Będe podziwiał postępy :)

 
23-08-04 21:20  Re: Coś jakby relacja T-34
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Po kolei. Jedno ogniwo to jeden element + żeberka. Rysunki ogniw jeśli chcesz mogę wysłać na priv, lub (i) jeśli admin lub moderator zechce to prześlę do zamieszczenia. Tylko pytanie. W jakim formacie? Cdr czy pdf? Korzystam z planów z netu przeskalowanych do 1:25 + dane o wymiarach + zdjęca orginałów.
Materiały:
http://www.battlefield.ru/map.html
http://armor.kiev.ua/Tanks/WWII/
Wnętrza nie robię, bo model robiłbym ze 2 lata, a chcę sobie zrobić kolekcję, poza tym wnętrza nie widać:))) (ale to moje zdanie).
Jak robię ożebrowanie? Proste. Z tekturki 0,5mm tnę długie paski o szerokości 1 mm. Następnie tnę je na odcinki o odpowiedniej długości i przyklejam butaprenem do ogniwka. Najpierw smaruję dość grubo klejem całą powierzchnię ogniwa, następnie zanim wyschnie (budzio łapie dość długo) wklejam przycięte paski ciętą krawędzią do ogniwa. Wystarczy, żeby złapały, bo po wklejeniu żeberek całość zalewam wikolem rozcieńczonym wodą 1:1. Po wyschnięciu wygląda to jak odlew (na zdjęciach nie widać bo to wszystko nabierze wyglądu po pomalowaniu) i spoina trzyma jak kamień. Te okrągłe kółeczka na ogniwkach - cienki papier nawinięty na drut 1mm i pocięty na 1mm odcinki. Po wyschnięciu wikolu wybijakiem zrobionym ze spiłowanego gwoździa zrobiłem otworki w kółkach (służyły do mocowania ogniw zapasowych; w otwory te wchodziły śruby). Pozostaje tylko pomalować. Całość robię seriami. Najpierw wycinam wszystkie ogniwa, potem sklejam, następnie żeberkuję (paski tnę na 10 ogniw, wklejam i następne 10). Cała zabawa zajmuje ok. 40 godzin. Chcę go zrobić w takim malowaniu
http://www.missing-lynx.com/gallery/russia/mft34.htm

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-08-04 22:50  Re: Coś jakby relacja T-34
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Bardzo dziekuje za ogniwa, i szybka odpowiedz. Na pewno sie przydadza.

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
24-08-04 01:20  Re: Coś jakby relacja T-34
Big Boy 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Chylę nisko czoła i brak mi słów!!!
Big Boy

Parowóz... to jest TO!!!

 
25-08-04 15:58  Re: Coś jakby relacja T-34
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kolejne zdjęcie przedstawia skończoną połówkę koła nośnego. To co widać na zdjęciu to 55 części +22 otwory.




Do skończenia kół nośnych pozostało mi jeszcze przyklejenie żeberek i łbów śrub na kolejnych 19 tarczach. Niestety zaokrągloną końcówkę osi koła musiałem lekko poszpachlować, aby uzyskać coś na kształt połowy kuli. Nie mogłem się powstrzymać i dla porównania wielkości dałem zapałkę. Kolejne zdjęcia najprawdopodobniej po zrobieniu kół napędowych i napinających (chyba, że koła tak dadzą mi się we znaki, że zacznę robić kadłub lub wieżę:))). Póki co mam przed sobą ostatnie 5 dni urlopu i może coś jeszcze ulepię.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (17-01-05 20:21)

 
25-08-04 16:09  Re: Coś jakby relacja T-34
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeszcze jedno zdjęcie. Oparłem koło o pudełko zapałek, żeby było widać choć trochę przestrzeni. W końcu koło nie jest płaskie:))



Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (17-01-05 20:22)

 
25-08-04 17:21  Re: Coś jakby relacja T-34
Fokstrot 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam,

Bardzo chciałem zrobić T34 ale wersję 85 (Modelik). Zakupiłem i odłożyłem na półkę. To jest model dla takich wariatów jak Ty. Będę podziwiał i uczył się. Potem go skleje i rozwalę, a jakże. Napieraj stary, bo takie relacje są rewelacyjne! Będę tu do końca!!!

Bartek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024