FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-09-03 09:53  [R] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Przedstawiam parę zdjęć z budowy tego modelu. Zacząłem go już jakiś czas temu ale pojawił się w nim pewien problem - źle wydrukowana kartka szkieletu ( co wydało mi się trochę dziwne model gdyż wyszedł na początku roku i nikt z forumowiczów na tym się nie potknął) ale wszystko zostało poytem szybko naprawione. Nowy szkielet wydrukowałem na własnej drukarce, podziałka która sie znajduje na tej kartce jest bardzo pomocna :). Części sa spasowane dość dobrze chociaż niektóre trzeba minimalnie dociąć. Prace jak widać nie idą zbyt wielkim tempem ale modelik za jakiś czas będzie gotowy :) Bardziej obszerniejsza relacje zamieszczę jak tylko be miał lepszy dostęp do netu.

Post zmieniony (14-06-16 22:13)

 
06-09-03 10:13  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no,no miło popatrzeć !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
06-09-03 10:17  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Wojtek_L   

No, no. Super. Pod koniec sierpnia odebrałem od Frytka poprawionego Podhalanina. Niedługo też go będe kleił. Czekam zatem na ciąg dalszy raportu

******************
Pozdrawiam
Wojtek
GG: 3584271
******************
wszystko co pływa

 
08-09-03 10:03  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Oj kusi mnie ten model....
powodzenia bo teraz masz to co lubia tygrysy--elementy drobne...
czekam na zdjęcia z bardzo bliska.
Marco

 
28-04-04 18:20  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Po dosć długiej przerwie cos ruszyło w stoczni.
Przez święta dorobiłem trochę drobnicy juz widac po trochu koniec okręciku.
Całosc się kleiła nawet fajnie wyszło tez dobrze no ale ciąglę doskonale to co umiem.
Oto pare fotek

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
31-07-04 11:59  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam
Po długiej przerwie znów w stoczni zaczeli działac robotnicy. Przez okres nieobecności wiele sie nauczyli i idzie im teraz coraz lepiej chociaz nie da sie ukryc ze niektórych niedociągnięć poprzednich robót nie bedzie sie dało teraz juz poprawić.
Na modelu brak juz tylko nielicznych detali, masztów i olinowania, ale te w najbliższym czasie powstaną.
Zdjęcia przedstawiaja odpowiednio:
Dziób. W tym miejscu autor modelu daje bardzo duzo do zrobienia we własnym zakresie, porównując model z planami z ktorych korzystał projektant są drobne różnice w stosunku do tego co mamy w modelu, to co nalezy zmienic to "zawiesić" łańcuch kotwiczny w odpowiedni sposób (tak jak widac u mnie na zdjęciach) sposób umiejscowienia łańcuch wg projektanta zrywałby relingi. Nieodzowną czesci dziobu tego modelu przy której poswięciłem względnie duzo czasu to łańcuch, został on wykonany z drutu 0,1 i jego oczka są srednicy ok. 1,2 na 0,5 mm na początku nie wiedziałem sie jak za to zabrac ale chwila wprawy i zrobiłem tego aż 18 cm i całośc pomalowałem gunmetalem Model Master. Dźwig powstał z drócików i zyłek na podstawie planów pana Miarki jak i tego co jest zamieszczone w modelu.
Kadłub. Widoczny brak jeszcze paru detali. Przy klejeniu detali warto rozwarstwić sobie karton aby nastepnie odpowioednio wyprofilować odpowiednie detale.
Gdy tylko będe miał znów okazje wstawie dalsze efekty pracy, mam nadzeije ze będą to juz fotki z wodowania :)

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
31-07-04 12:07  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

No dżwig jest bardzo masywny, pewnikiem służył do przemytu na pokład środków produkowanych sposobem destylacyjnym :D


 
31-07-04 15:15  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Nie zbesztajcie mnie jesli ten temat juz kiedys była wałkowany...........ale Pit jak zrobiłes ten łańcuch?????????

 
01-08-04 16:18  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

No i proszę bardzo ładnie zrobiony kadłub tak trzymać

 
01-08-04 20:41  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

taki cienki też można. Nie wiem jak to robi Pit, ale ja sklejam przy pomocy Superglue 2 szpilki (jedna obok drugiej), Na taki owalny szablon nawijam drut. Potem rozcinam. Ja rozcinam nożyczkami albo szczypcami, można też rozciąć nożem na drewnianej podkładce. Potem pęsetka w rękę i składanie do ogniwek w łańcuch. Średnia wychodziła mi ok 10cm/h (przy ogniwach 2x1mm). Przy większych ogniwach szybkość znacznie się zwiększa.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024