FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
31-07-04 11:59  Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam
Po długiej przerwie znów w stoczni zaczeli działac robotnicy. Przez okres nieobecności wiele sie nauczyli i idzie im teraz coraz lepiej chociaz nie da sie ukryc ze niektórych niedociągnięć poprzednich robót nie bedzie sie dało teraz juz poprawić.
Na modelu brak juz tylko nielicznych detali, masztów i olinowania, ale te w najbliższym czasie powstaną.
Zdjęcia przedstawiaja odpowiednio:
Dziób. W tym miejscu autor modelu daje bardzo duzo do zrobienia we własnym zakresie, porównując model z planami z ktorych korzystał projektant są drobne różnice w stosunku do tego co mamy w modelu, to co nalezy zmienic to "zawiesić" łańcuch kotwiczny w odpowiedni sposób (tak jak widac u mnie na zdjęciach) sposób umiejscowienia łańcuch wg projektanta zrywałby relingi. Nieodzowną czesci dziobu tego modelu przy której poswięciłem względnie duzo czasu to łańcuch, został on wykonany z drutu 0,1 i jego oczka są srednicy ok. 1,2 na 0,5 mm na początku nie wiedziałem sie jak za to zabrac ale chwila wprawy i zrobiłem tego aż 18 cm i całośc pomalowałem gunmetalem Model Master. Dźwig powstał z drócików i zyłek na podstawie planów pana Miarki jak i tego co jest zamieszczone w modelu.
Kadłub. Widoczny brak jeszcze paru detali. Przy klejeniu detali warto rozwarstwić sobie karton aby nastepnie odpowioednio wyprofilować odpowiednie detale.
Gdy tylko będe miał znów okazje wstawie dalsze efekty pracy, mam nadzeije ze będą to juz fotki z wodowania :)

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Pit Blank 1727 06-09-03 09:53
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
wojtas.r 427 06-09-03 10:13
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Wojtek_L 337 06-09-03 10:17
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Marco 351 08-09-03 10:03
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Pit Blank 337 28-04-04 18:20
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Pit Blank 313 31-07-04 11:59
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
randar 300 31-07-04 12:07
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
Marco 316 31-07-04 15:15
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
JAH 307 01-08-04 16:18
 Re: [Raport z budowy] ORP Podhalanin wyd.QUEST  nowe
QN 783 01-08-04 20:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024