FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-07-04 15:35  [Galeria] Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nareszcie! Mój biedny HHurricane ciągle czeka i teraz kolej na niego, ponieważ zamek to była sprawa honorowa;-). Szczegóły pominę, bo nie są bezpośrednio związane z tym wątkiem.
Uwagi:
1.Opracowanie jest dobre, chociaż momentami razi różnica kolorów cegieł i poszycia dachów, ale w sumie da się z tym żyć.Najważniejsze, że zdecydowana większość części pasuje, a popełnione babole wynikały z pośpiechu (terminy goniły) i mojej niedokładności.
2.Uważam, iż wszystkie ściany i dachy powinny być wzmocnione tekturą (0,5-1mm do wyboru).Po czasie żal mi ........ ściska, że tego nie zrobiłem.
3.Opis budowy jest zbyt ubogi, a rysunki nie do końca są czytelne (jak dla mnie)i jest troszkę drobnych elementów, dlatego nie jest to model na "pierwszy w życiu"- najwyżej po latach;-)
4.Przy robieniu słupków (na fotce gdzie jest napisane -babole)odłożyłem na bok ich "czapki" i tak już zostało;-/.Po sklejeniu i polakierowaniu (lakier ftalowy-jedwabisty mat kupiony w OBI) całego modelu zobaczyłem, że zostały mi jakieś części 8-))))) ....
5. Po konsultacjach z żonką i córcią umocniłem się w przekonaniu, że drzewko na dziedzińcu jest sztuczne (było wstawione na próbę) i psuje efekt końcowy. Zostało pominięte.
6.Do klejenia używałem kleju polimerowego i kropelki, ale spróbowałem Patexu (8-minutowego-czas schnięcia) i już nie bedę w przyszłości eksperymentował z innymi klejami.Natomiast do podklejania dużych płaszczyzn budaś jest niezastąpiony.
Retusz-kredki akwarelowe.
Wnioski:
Dla mnie tylko jeden:
-Klejenie budowli moim zdaniem uczy modelarskiej pokory!
Przed przystąpieniem do pracy (dałem się troszkę podpuścić;-)) myślalem że to bedzie spacerek, ot taki relaksik, a tu zmyłka.....
Na koniec powiem Wam, że po skończeniu miałem wielką radochę, ale i uczucie niedosytu, dlatego za jakiś czas sięgnę po ten model raz jeszcze, bo wiem co można w nim podrasować i nie bedą mnie goniły terminy (to żadne tłumaczenie oczywiście).
Muszę zapakować jeszcze 6 fotek, dlatego dajcie mi troszkę czasu.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
28-07-04 15:36  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Post do kosza;-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (11-12-04 14:04)

 
28-07-04 15:37  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
cd sorki


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
28-07-04 15:39  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i na tym koniec :-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
28-07-04 19:40  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Elegancki. Czyściutki, prościutki. Prościutki, w sensie, że nie krzywy. Bardzo realistycznie wygląda. Drzewko spróbuj zrobić tak: idź na łąkę, wyrwij chwasta jakiegoś, podsusz, utrwal, podmaluj na zielono, i już. Są takie chwasty, co wyglądają jak małe drzewa, ale nie pytaj, jak się nazywają :)
A w brodatych z czarnymi krzyżami też bym porzucał. Krzyżactwo trzeba tępić! Stary tyfus to mówi! (oczywiście żartuję)

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
28-07-04 23:02  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak jak mówi P Adas! bajera!
Tylko ta osłona.... wiem kurz...... ale bez niej model wygląda lepiej.... może warto zrobić jakąś nową? delikatniejszą? plexi? cienkie szkło?

Pozdrawiam!
Michał

 
29-07-04 09:04  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Na początek dziękuję kolegom za słowa uznania:)
Odnośnie gablotki (a właściwie gabloty;)) masz Michale rację. Zamek był jednak robiony z przeznaczeniem na prezent i powinien mieć odpowiednią oprawę (tym bardziej, że osoba dla której jest przeznaczony nie jest tuzinkowa ).W realu wygląda to naprawdę nieźle. Zamówienie realizowałem telefonicznie i szklarz pytał mnie o grubość szkła proponując 3mm, a ja jak ten patafian zamówiłem 4mm.Plexi odpada bo przy odkurzaniu się rusuje, ale następne to już będą gablotki;-)zgodnie z Twoimi sugestiami.
Tak na marginesie-jak tam Twój BWP-ek?


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
29-07-04 09:37  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Mała Mi 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Pięka robota Dyziu!
Masz rację, że budowle to też kawał porządnego kartonowego modelarstwa, niestety jakby nie docenianego wsród innej tematyki. Z tym wieksza radościa zawsze oglądam gotowe dzieło. Sam pewnie tez sie kiedys pochwalę Zamkiem w Wiśniczu z GPM-u, który "męczę" z przerwami od mniej wiecej roku - na szczęscie finał juz wkrótce. Mam takie same uwagi w stosunku do tego modelu co Ty do Olsztyna - generalnie w budowlach z GPM-u jest za mało rysunków montażowych, opis budowy to nieporozumienie, ściany KONIECZNIE trzeba podklejać (ja na szczęście wpadlem na to przed budową). W Wiśniczu sa też pewnie błędy merytoryczne, ale o tym kiedyś, pewnie w osobnym wątku....
Życzę więcej takich budowlanych "spacerków".
PZDR. Mała Mi

It'll End In Tears

 
29-07-04 10:12  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Dzięki! Z pewnością jeszcze nie raz się przespaceruję i tematów budowlanych bedzie więcej. Osobiście uważam, że budowle doskonale nadają się na prezenty (zaraz po żaglowcach)- mają bardziej uniwersalny charakter.
Odnośnie wykonanego modelu chciałem dodać, że można się jeszcze trochę napocić przy podstawie (robiłem, a włwściwe oklejałem ją na końcu), ale to jest do przejścia; tylko zasada: "3 x przymierz" ;-)))


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
31-07-04 02:05  Re: Zamek w Olsztynie-czyli mój pierwszy model po 22 latach
Pete   

Jako olsztynianin od urodzenia spieszę z gratulacjami: budowla nie odbiega od dzisiejszego stanu zamczyska w Olsztynie.Gratulacje.
PS Jakoś usilnie nie mogę sobie przypomnieć, aby na dziedzińcu zamkowym rosło jakiekolwiek drzewo....Decyzja o usunięciu atrapy jest ze wszech miar wskazana....:-)))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024