FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-07-04 20:53  Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
PawełG   

Witam

Robię właśnie ten okręcik i widzę trochę błędów.

Poszycie denne (np. cz. 4, 5) nie za bardzo pasuje, po przyłożeniu elementu okazało się, że było za krótkie. Doszlifowałem wręgi, przykleiłem element, zabieram się za następną część i okazuje się że kolejna jest za długa. Inna znowu po przyłożeniu okazuje się być z jednej strony dobra, a z drugiej za krótka.

Części 17 i 18 (ostatnie elementy poszycia dennego dziobowego) są za duże. Nie wyciąłem jeszcze poszycia rufowego, ale czuję że też będzie ciekawie.

Niektóre części szkieletu nie były symetryczne, co widać było gołym okiem. Zauważyć można również błędy w szalupach.

Jak na razie to dla mnie ten okręt to niewypał. Mam pytanie do osób które sklejały ten model: czy też miały takie problemy, bo już sam nie wiem, czy ja gdzieś coś schrzaniłem.

Pozdrawiam

 
23-07-04 09:54  Re: Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
tosiek   

Nie przejmuj się swoimi błędami w sztuce sklejania.Ten model jest tak skopany.Aby otrzymać potrzebny efekt musiałem nałożyć szpachle i pomalować,choć chciałem go skleić w standarcie to musiałem zrobić open.Dokładnie już niepamiętam jakie są jeszcze tam błędy,model sklejałem parę ładnych lat wstecz, ale efekt końcowy był zadowalający i model pięknie się prezentował.

tosiek

 
23-07-04 11:51  Re: Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
PawełG   

Szpachlowanie to faktycznie jedyne wyjście w tym modelu. Dobrze też byłoby zrobić burty w jednym kawałku. Ale na moim etapie to już jest trochę za późno na szpachlowanie.
Chyba poleci do kosza, choć trochę szkoda bo model mi się podobał. Ale to była tylko mała odskocznia od gąsiennic w Pzkpfw II.

Pozdrawiam

 
24-07-04 12:10  Re: Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
tosiek   

Nie przejmuj się, zawsze można model sklejać drugi raz. Proponuję ci skleić resztę części i spisać sobie wszystkie błędy aby później ich nie popełnić, jeżeli będziesz chciał sklejać drugi raz ten model.

tosiek

 
29-07-04 12:26  Re: Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
Haueck   

Ja mam miłe wspomnienia związane z tym modelem, ponieważ był to mój pierwszy model sklejony w całości. A to jak był sklejony było sprawą drugorzędną. Miałem wtedy 7 lat więc cieszyło mnie samo to, że wogóle jakiś model wyszedł ze stoczni w całości:)

 
29-07-04 12:28  Re: Monitor rzeczny ORP Kraków - czy ktoś kleił?
Haueck   

I jeszcze jedno... poszukam go gdzieś na strychu. Może jeszcze będzie pływał po falach kurzu:) Jak go znajdę dam znać w jakim jest stanie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024