FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-07-04 23:02  MKF 1-2/03 Me-109 Z
kwinto   

Miała być fotorelacja, ale z powodu nadszarpnietych nerwów ręce mi sie trzęsą i nie da rady robić zdjęć
ale po kolei......
Po skończonym ORP "Garland" z MM postanowiłem zrobić w/w model - tak dla odprężenia - i tak zaczęło się nieszczęście, takiego dziadostwa już dawno nie zdarzyło mi się budować:
1. wręgi nie pasują do poszycia - minimalnie więc to jakoś można poprawić, największa różnica jest na wrędze A
2. część 3a nie pasuje do obrysu na kadłubie
3. miejsce do wyciecia na wnękę podwozia w kadłubie z pilotem jest wyrysowane niesymetrycznie - nijak nie daje sie to ustawić
4. częśc 17A jest za długa w stosunku do cz. 17
5.rysunki są tylko cztery i za cholerę nie mogę wywnioskować położenia niektórych części- np. miejsce celownika w kabinie - wychodzi na to że ma być schowany pod poszyciem.
6. linie podziału blach nz cz. 4 się rozłażą
7. to najlepsze: zachciało mi się robić wnęki podwozia - zrobiłem śródpłat (szkielet i poszycie) przymierzyłem do kadłubów i ... szlag mnie trafił. Okazało się, że miejsce wnęk w płacie zupełnie nie pasuje do wnęk w kadłubie ok. 1 cm- takiego dziadostwa nie spotkałem już dawno nawet w krytykowanych modelach p. Wasiaka
To na razie wszystko - aż sie boję co bedzie dalej
mam też prośbe o rade: co zrobić żeby spasować elementy
mnie przyszło do głowy tylko usunięcie części szkieletu ze śródpłata
mam nadzieje że każdy następny zastanowi się zanim zacznie toto lepić
pozdrawiam
kwinto

 
15-07-04 23:09  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Hehe...właśnie robie to cudo i mam te same problemy z tą bestią. Ale walcze, myśle, że wygram. :)

 
15-07-04 23:53  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
Drewal   

Zapraszam TU. Moze nie jest to mistrzostwo ale go ukonczylem i modelik wyglada niczego sobie :-)

 
16-07-04 00:04  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
kwinto   

Drewal
Jak poradziłeś sobie z niezgraniem wnek podwozia?
na jednym ze zdjęć widać, że i u Ciebie wyszło to nierówne
pozdrawiam
Kwinto

 
16-07-04 03:49  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
Thunder909 

 

kolejny model w opracowaniu "mistrza" P. Tylko glowa krecic i z daleka omijac jego opracowania, szkoda nerwow.
Tylko mi nie mowcie ze mam sam ten model skleic a potem krytykowac, nie bede pieniedzy w bloto wrzucal.

 
16-07-04 06:15  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
Drewal   

kwinto >>
- Wregi u mnie pasowaly idealnie, nie mialem z nimi najmniejszego problemu.
- Ja przesunalem skrzydlo o ok. 1 cm w tyl, tzn to wciecie pod dzwigar wycialem 1 cm dalej, zreszta przeczytaj moja relacje, pisalem o tym

Thunder909 >>
- najlepiej to niczego nie sklejac, wtedy wszystko bedzie alles gut

Pozdrawiam

 
16-07-04 11:25  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wręgi nie są ok, bo w moim modelu jakoś większość wręg jest za mała. Na szczęście nie kleje segmentów kadłuba na styk, tylko za pomocą sklejki. I w tym momencie te za małe wręgi są jak w sam raz.
Poza tym bardzo mi się nie podoba to, że nie ma narysowanej na kadłubie jakiejkolwiek linii, która by pozwoliła przykleić właściwie płat do kadłuba. Czyli jak kto sobie płat dopasuje i przyklei, to mu tak wyjdzie.
Jak dla mnie to za duże niedopatrzenie.

Mimo to nie dam się i skleje to bydle :)

 
16-07-04 17:32  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
kwinto   

mimo nieprawidłowości w modelu mam zamiar go skończyć bo to naprawde fajna konstrukcja
z wregami jednak coś nie jest tak ale są to błedy do poprawienia - wiec o.k.
z częścią 17 też można sobie poradzić - stwierdzałem po prostu fakt
a z tą symetrycnąścią też coś jest nie tak bo element 3 w kadłubie bez pilota ma wnękę podwozia wyrysowaną symetrycznie a w elemencie 3 z kabiną wnęka rozmija sie o ok. 1,5 mm jak zdąże dorwać aparat zanim to wszystko poskładam to pokaże
dużym plusem jest papier, który idealnie skleja się butaprenem ;)
Marek P. : sklejałem do tej pory kilka Twoich modeli (skala 1:50) i byłem zadowolony a pisząc wczoraj o nieprawidłowościach w 109 po prostu na gorąco wrzuciłem to co mnie zdołowało - widząc jednak efekt pracy Drewala mam nadzieje, że mnie też sie uda
pozdrawiam
Kwinto

 
17-07-04 09:44  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
Thunder909 

 

skleic da sie wszystko ....... tylko jak !!!
Nic nie jest "gut" skoro trzeba placic za modele ktore w czasie sklejania wymagaja poprawek wskazujacych na bledy autora.
W kazdej prawie relacji z budowy modeli Marka trafiaja sie te same bledy: za krotkie czesci ,nie pasujace wregi. Mimo to z uporem zawsze stwierdza sie ze : bledy sa ,ale da sie skleic, nie dam sie, skleje to, na przekor autorowi..... moze to dlatego bo sie kase wydalo i szkoda teraz toto do kosza wrzucic ?
Przeciez jak taki model wezmie do reki poczatkujacy modelarz to wrzuci to do kosza i nigdy wiecej juz nie kupi modelu kartonowego, plastiki sa latwiejsze.

No dobra, juz od teraz siedze cicho i bede tylko w milczeniu glowa krecil.

 
17-07-04 10:43  Re: MKF 1-2/03 Me-109 Z
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Zaczynam odnosić wrażenie że pan Marek został wybrany z pośród wszystkich autorów modeli na kozła ofiarnego. Kazdy wątek dotyczący modeli jego autorstwa kończy się nagonką na jego osobę. Tylko dlaczego nikt nie nażeka na innych autorów? Przecież nawet w najnowszej jedenastce z MM są błędy, ale tego na forum nikt już nie wytknął...

pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024