FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
10-07-04 16:58  [relacja] Akitsushima
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam!

Niestety nie wytrzymałem! Musiałem zdradzić na chwilke moje lufy... gąsienice... koła :-)
Ten okręt tak bardzo mi się podoba, że stocznia Żagańska już działa!

Będę wstawiał zdjęcia co jakiś czas......... wtedy kiedy będą jakieś postepy. Do raportu wystarczy mój "niezbyt dobry" aparat..... ale efekt końcowy będę musiał przedstawić czymś porządnym!!

Jest to dla mnie duże wyzwanie....... gdyż model będzie budowany w standardzie - prosto z wycinanki....... no...... jedyni zastosuje specjalne relingi (podwójne) gpm...... :-)

Zdaję sobie sprawe, że budowa będzie wyglądać całkiem inaczej niż dotychczasz gdy budowałem modele.....! Wreszcie się okaże czy ja potrafie cokolwiek skleić!

Dzień i noc trawły prace nad szkieletem............ praca jest trudna....... bo część wręg należy podklejać tekturą grubości 2 mm (już wiem jaką męczarnie przeżywał Kemot klejąc ostatni okręt z MM) =)

Sprawdzam sobie elementy na sucho.......... i składanie kadłuba bedzie całkiem przyjemne! na razie nie ma żadnych problemów......! Wstawiam tylko jedną aktualną fotkę.....!

Pozdrawiam!
Michał

 
10-07-04 17:15  Re: [model w budowie] Akitsushima
Tomasz D. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
 

Widzę, że w tej chwili nie tylko ja siedzę przy warsztacie. Ja cały czas czekam na przesyłkę z tym okręcikiem.

 
10-07-04 21:32  Re: [model w budowie] Akitsushima
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Michał,

lufy i gąsienice jak się dowiedzą co sklejasz to się chyba nie obrażą
trzymam kciuki.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
11-07-04 01:50  Re: [model w budowie] Akitsushima
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

....zagrzewam do klejenia:)...i czekam na relacje;)...zwłaszcza na tą FOTO...

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
11-07-04 08:54  Re: [model w budowie] Akitsushima
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

no klawo !!!


 
11-07-04 13:24  Re: [model w budowie] Akitsushima
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Walcz Michał śmiało! Obserwuje z wielką uwagą!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
11-07-04 14:31  Re: [model w budowie] Akitsushima
Nocturne 

 

No to świetnie - czekam z niecierpliwością na dalszą częsć relacji :) Moja Akitsushima czeka na skończenie Dido :D

--------------------------------------------
Quod Me Nutri Me Destruit
W stoczni: Takao , Akitsushima , Yukikaze i zero czasu ....

 
11-07-04 16:36  Re: [model w budowie] Akitsushima
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Cześć!

Dzięki! Dzięki! =)

Aktualnie cały szkielet jest już gotowy... Teraz widze pozytywny aspekt tektury 2 mm.... bardzo miło się wszystko składało - niczym klocki Lego =)

Ale autor jak sam pisze... zastosował tekture 2 mm ..... aby się lepiej oklejało poszycie (bez dodatkowych pasków)

Jak na razie.....wszystko pasuje idealnie i mam nadzieje, ze bedzie pasowalo do samego konca :-)

p.s - Randar! Razem wypłyniemy w morze zniszczyć flote USA! ]:->

Pozdrawiam!
Michał

 
12-07-04 07:23  Re: [model w budowie] Akitsushima
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Wertując gambier bay natrafiłem na interesujący tekst autorów o kurczeniu sie arkuszy z elementami szkieletu w zależności od wilgotności powietrza. Na pierwszej zamieszczonej przez Ciebie fotce widzę jakąś zielona podkładkę z liniami... czy dobrze wywołałem temat ?

 
12-07-04 08:44  Re: [model w budowie] Akitsushima
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ta zielona podkładak to mata do cięcia a tekst o rozciąganiu się kartonu zawitał na stałe do modeli AH (piszę o pływadłach bo tylko te kupuję).
Michał to przypomnę Ci jeszcze jedną moją nauczkę jaką dostałem przy klejeniu Holka. Przy 2mm wręgach OBOWIĄZKOWO należy zeszlifować (tam oczywiście gdzie ma to uzasadnienie - ale Twoje wprawne oko z pewnościa wychwyci odpowiednie wręgi) krawędzie, zwłaszcza na dziobie i rufie.
I jeszcze jedno - po łodce z MM uznałem, że już nigdy nie okleję poszycia bezpośrednio na wręgi - nawet te 2 milimetrowe. Popieram jednak paseczki, które oprócz większego pola manewru wyrównują poszarpana czasami krawędź wręgi.

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024