FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-04 20:11  [relacja] Okl27 z Answeru
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Robie wlasnie probe generalna sklejania tego parowozu. Znaczy w tej chwili koncze sklejac glowne elementy bryly skopiowane z wycinanki - wole byc uprzedzony o jakichs niedociagnieciach zanim wezme sie na dobre za sklejanie juz z wycinanki.

Ogolnie skleja sie dobrze, uwagi glownie dotycza numeracji i braku polowy opisu sklejania. Spisuje na biezaco uwagi, pozniej je tu zamieszcze. Kilka potkniec jednak nie daje sie okielznac za bardzo samym pomyslunkiem.:

- Albo cz. 7 i cz. 19(tylna czolownica!) sa za dlugie o jakies 3.5mm albo cz. 26b przebiegaja inaczej niz wynika to z lini na cz. 26a. Jesli to pierwsze to skrócenie tych elementow na pewno mocno wplynie na estetyke modelu... wiec jak ?

- nie ma czegos takiego jak w58. czy nalezy przyjac ze cz. w1 i w2 znajdujace sie kolo cz. 60 na arkuszu to dwie brakujace scianki silnikow parowych zastepujace w58 ?

Tyle po sklejeniu bryly bez szzcegolow, mam nadzieje ze w drobnicy bedzie lepiej.

 
28-06-04 09:00  Re: [pytania] Okl27
bandi   

Witam - odpowiedź poszła na e-maila. Pozdrawiam

 
30-06-04 13:29  Re: [pytania] Okl27
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Czemu tylko na maila? Ja też mam ten model i chętnie dowiedziałbym się o błędach.
Pozdrawiam,
Tomek

 
30-06-04 17:09  Re: [pytania] Okl27
bandi   

o jakich błędach piszesz?

 
30-06-04 17:28  Re: [pytania] Okl27
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

O ewentualnych błędach. Jak choćby dotyczących części 7, 19 i 58, wspomnianych powyżej.
Pozdrawiam,
Tomek

 
30-06-04 20:09  Re: [pytania] Okl27
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Odpowiedz miala byc na forum ale w mailu otrzymalem wiadomosc ze autor mial problemy z dostepem do forum, dlatego wlasnie mailem ;)

Natomiast uwagi na tym etapie: (czyli do cz.32 z pominieciem wyposazenia czolownic - skleje je pod koniec)
- Czesc 3a jest minimalnie za dluga
- Czesc oznaczona jako 5 pod czescia 6 to naprawde cz. 8, wlasciwa cz.5 to ta pod elementami kotla.
- Cz. 7 i 19 maja prawidlowe rozmiary. Blad jest w cz. 26a na ktorej jest zle zaznaczony przebieg cz. 26b: (z maila) "powinna byc przyklejona od cz 7 do konca pomostu w
kierunku zbiornika wodnego i zagieta w kierunku ostojnicy(1P i 1L)", ja zrobilem tak, ze nawet wchodzi na szerokosc ostojnicy na nia - daje to dodatkowe oparcie pomostu.
- Brakuje czterech cz. 6d
- Cz. 11 nie istnieje, nie jest tez konieczna, choc mozna ja odtworzyc na podstawie cz. 12
- Cz 14 nad cz. 20 i 21 to naprawde cz 16 (pominiete w opisie ale nie na rysunku). wlasciwa cz. 14 to ta kolo 13. Rowniez opis na 1P i 1L powinien byc 16 a nie jak jest 14.

Aktualnie wykonuje kola (brrr... ) i tu sobie ulatwilem sobie sprawe poklejajac cz. 34 i 35 1mm zamiast 0.5, dzieki czemu po prostu skleilem je razem i obkleilem paskami. btw. 36 okazaly sie jak dla mnie za krotkie...

Uprzedzajac wypadki w58 to faktycznie polaczenie w1 i w2 tych w poblizu reszty elementow cylindrow.

 
06-07-04 08:04  Re: [pytania] Okl27
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

O rany, początek budowy i tyle niedoróbek... "Brak częsci...", "Część 6 to część 8"...

Mam wszystkie parowozy bandiego&spólki - chyba wydałem kasę w błoto.

Skleiłem jeden T2-71 - podobno pierwszy i najbardziej errorowaty, ale widzę, że następne w serii wymagają jeszcze bardziej "specjalnego" traktowania. Szkoda...

pzdr
-----------
ams



 
06-07-04 09:43  Re: [pytania] Okl27
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=46582&t=46582#reply_46582

Pozdrawiam,
Wakamij

 
06-07-04 10:27  Re: [pytania] Okl27
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ams: nie sklejalem jeszcze innych parowozow tej "spolki", ten Okl27 skleja sie mimo tych bykow dosc przyjemnie - nie sa to krytyczne bledy, w wiekszosci raczej kosmetyka, w sumie najbardziej boli brak tych cz.6, ale jest sporo zapasow koloru. Natomiast 11 to wrega skrzyn narzedziowych - spokojnie mozna je skleic bez niej.

Na razie im dalej tym lepiej, dotarlem juz do kotla i usterek po drodze bylo mniej, wieczorem podrzuce czesc dalsza.

 
06-07-04 18:24  Re: [pytania] Okl27
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Uf. prawie wyszedlem juz z kol, zostaly mi tylko toczne i poprawka dwoch napednych. Doszedlem do cz. 70, po drodze takie uwagi (tym razem sama kosmetyka)
-zewnetrzne oklejki kol moglyby byc wydrukowane z zapasem... mnie braklo, ale jak ktos bedzie wycinal po wewnetrznym konturze powinny byc ok.
-podobnie wregi kotla - proponuje wyciac je ciut mniej niz po wewnetrznej, a nastepnie okleic szerokim paskiem na wymiar - od razu lepiej sie skleja kociol.
-za dlugi stojak kotla. czesci modelu sklejaja sie owszem dobrze, ale wynik tego sklejenia daje stojak dluzszy niz byl w rzeczywistosci - powinien konczyc sie na wysokosci ostatniej czesci 65.
-w modelu nie odwzorowano popielnika, a szkoda....
-ulatwilem sobie wykonanie zakonczenia kotla wypelniajac pierwsza od strony paleniska sekcje (ta z trzema wregami) balsa, warto tez sobie wkleic dodatkowa wrege miedzy cz 66b i cz 66c. Dla odmiany cz 67a jest o jedna za duzo ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024