FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
21-06-04 23:35  [szufladki] Gee Bee R1 już jest !!! :-)
AWOT   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wszystkich zainteresowanych tematem pragnę poinformować, że projekt nie umarł i będzie kontynuowany. Otrzymałem właśnie od Grześka MacGregora dokumentacje tego samolociku i w miarę wolnego czasu postaram się doprowadzić projekt do końca. Grzesiek zaprojektował już osłonę silnika i płaty a ja zajmę się pozostałymi elementami modelu. Z góry proszę o cierpliwość i wyrozumiałość bo model będzie powstawał w chwilach wolnych od innych, komercyjnych projektów.
Zamieszczam dziś dwie „fotki” kadłuba samolotu z symbolicznie zaznaczonymi płatami. Po ukończeniu modelu w formie 3D zacznę rozwijać siatki poszczególnych elementów.
Pozdrawiam
AWOT


AWOT

 
21-06-04 23:44  Re: Bigos - reaktywacja
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Baryłka miodu ze skrzydłami!! Jeee

Fanatyk Kartonu

 
22-06-04 01:04  Re: Bigos - reaktywacja
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Awot napisał:

> Wszystkich zainteresowanych tematem pragnę poinformować, że projekt nie umarł...

Bardzo sie ciesze :) Grzesiek wspomnial mi juz o tym na Navidze w Lublinie, ale ja zapomnialem pogadac w Kruszwicy na ten temat... Kiedy to sie zaczelo? Jak pamietam, strasznie dawno temu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=6209&t=6150#reply_6209 na forum byla rozmowa o metodach sklejania kadluba samolotow i sie przekomarzalismy na temat metody 'okretowej' - Grzesiek twierdzil ze jest OK, a ja chcialem na to jakis dowod w postaci wydanego modelu malego samolotu, a nie jakiegos He219 czy innego kajaka... No i Grzesio nie mogac znalezc na dowod zadnego malego samolocika ze szkieletem z podluznica, odparowal mi, ze sam go zaprojektuje, a jesli chce maly to dostane geebee ;-) No i czekam ciagle na niego... choc juz zaczynalem tracic nadzieje.

 
22-06-04 10:09  Re: Bigos - reaktywacja
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

No to moze byc wspanialy modelik. Sledzilem losy projektu wczesniej i bede to robil nadal. Ciekawie moze wygladac w parze z I-16. Takie dwa z innej bajki i powstale do innych celow, a idea jakas taka podobna.

pozdrawiam,
MarcinS

 
22-06-04 12:10  Re: Bigos - reaktywacja
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Konrad - obiecałem, że będzie grubasek, więc będzie!
Dzięki jednak AWOTowi będzie na pewno o niebo lepszym modelem, niż byłby spod mojej ręki. Bo samoloty powinni projektować rasowi samolociarze, a okręty okrętowcy i już...
Owszem, minęło spoooooooro czasu, ale sądzę, że dzień finału już bliski! Wierni fani Grubcia się doczekają. Oczywiście tak jak było obiecane - free ze strony konradusa.

A co do naszych sporów o lepszą metodę - muszę się poddać z braku dowodów, hehehe

Konradzie - oficjalnie odszczekuję i uważam, że jeśli twierdziłem, iż metoda "okretowa" jest lepsza, to dziś z pokorą przyznaję, że nie jest...

MacGregor

 
22-06-04 18:43  Re: Bigos - reaktywacja
AWOT   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Metoda okrętowa jest dobra... ale do okrętów :-)
GeeBee będzie powstawał w metodzie samolotowej, pojedyncza wręga i pasek łączący.
Dziś doszły kolejne elementy modelu, owiewki kół, stateczniki poziome i osłona kabiny.
Statecznik pionowy będzie zmieniony ale to troszkę później.
Chwilowo to tyle.
Pozdrawiam.


AWOT

 
25-06-04 20:30  Re: Bigos - reaktywacja
AWOT   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Gee Bee powoli rośnie. Właśnie powstały skrzydła, śmigło i golenie podwozia.
Śmigło chwilowo wisi w powietrzu, makieta silnika powstanie po niedzieli.
Pozdrawiam


AWOT

 
26-06-04 00:12  Re: Bigos - reaktywacja
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy zrobimy sobie jakieś głosowanie....... na temat malowania samolotu!? :>

Pozdrawiam!
Michał

 
26-06-04 10:23  Re: Bigos - reaktywacja
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

1 PLM Warszawa ;o)



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-08-04 21:56  Re: Bigos - reaktywacja
AWOT   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Praca nad Gee Bee posuwa się jakoś do przodu. Rozrysowane są już maska silnika i płaty (robota Mc Gregora) oraz siatki kadłuba (brakuje tylko kilku linii podziału) Mam nadzieję, że na obrazku jakoś to widać.


AWOT

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024