FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-06-04 00:28  [Galeria] F4 U5 NL Corsair - Orlik 1:50
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Model zacząłem już w lutym ale został dokończony na Kruszwicę. Całość dość dobrze się skleja ale każdy ma swoje ale ....
Moje ale to :
- karton który trzeba kleić najlepiej hermolem (butapren nawet dragonowski nie chciał się trzymać) chodzi o połączenia gdzie klej jest nakładany na czarną powierzchnię.
-ciut mało rysunków montażowych, nie wszytko jest wyszczególnione chyba ze ja tego nie znalazłem.
-sposób łączenia skrzydeł z kadłubem.

Jako że nie mam żadnych fotek z budowy to napisze coś jak się to klei.
W zasadzie nie napotkałem niedokładności wynikających ze złego rozrysowania siatek jedynie co poprawiałem to były skrzydła, gdzie musiałem się nagimnastykować trochę- bardzo dobrze wyprofilować odpowiednie "blachy" poszycia skrzydeł i chyba ze 100 razy przymierzałem wszystkie blachy zanim byłem na 100% pewien jak to skleić aby nic nie trzeba było poprawiać przez to na jedno skrzydło poświeciłem 3 razy więcej czasu co na cały kadłub bez silnika. Do klejenia zdecydowanie polecam Hermol butapren jak już pisałem trochę się nie sprawdzał no i oczywiście superglut. Do retuszu ożywałem głownie kredki pastelowej czarnej, gdyz jest to bardzo dobry przyrząd do retuszu.


Model przeznaczony jest do średnio zaawansowanych modelarzy ale daje możliwość wykonania pełnej makiety silnika (18 cylinderków), pełnego wnętrza kabiny i posiada wnęki podwozia. Ja zrobiłem model z wszystkimi rzeczami jakie są proponowane, oczywiście starałem się jak najbardziej zrobić model kartonowy i rakiety zrobiłem ze zwijanego papieru z książek telefonicznych który się do tego wyśmienicie nadaje.
Aby można zaglądać do kabiny należało wykonać ładne oszklenie. Jako ze Gumisie nie robią kabinki dedykowanej specjalnie do tego modelu po konsultacjach z projektantem zastosowałem kabinę kropelkową do Mustanga Hala 1:33, z takiej kabinki mozna wyciąć przy dobrych wiatrach 3 kabinki do Corsaira, wiec jak jedna nie wyjdzie mozna zrobić drugą.

Model można było oglądać w Kruszwicy w ciemnym kąciku dla modeli pozakonkursowych. Zdjęcia które załączam pochodzą właśnie z tego konkursu.

Jeśli uda mi się odrestaurować Corsaira po trudach wystawowych i podróżowych postaram się o porządną sesję zdjęciową i wtedy wstawię dalsze fotki.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...



Post zmieniony (21-02-09 10:49)

 
19-06-04 11:18  Re: [Foto] F4 U5 NL Corsair - Orlik 1:50
macioo 

 

albo mi sie zdaje albo koleczko z tyłu polozyło sie spac :-/

===================
= Yamaha na warsztacie =
===================

 
19-06-04 12:34  Re: [Foto] F4 U5 NL Corsair - Orlik 1:50
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ojjjjjjjjj! jak chrapie!!!!!!!!! wwrrrrr :-))))

Ja już go oglądałem! Mi się podoba!

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024