FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-06-04 19:11  [Galeria] PZL P-11c MM 9/2003
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Nie mogłem dokopać się w czeluściach forum do wątku budowy „jedenastki” który kiedyś śledziłem, więc otworzyłem nowy, chcąc podzielić się kilkoma zdawkowymi uwagami na temat budowy modelu Podkreślam, że jest to w pełni moja subiektywna ocena, to co mnie sprawiło kłopot, dla innych to łatwizna. Natrafiając na problemy podczas sklejania modelu, zastanawiam się ile jest w tym mojej winy, a ile projektanta. Ale do rzeczy. Najbardziej natrudziłem się nad sklejeniem kolektora wylotowego, czyli części 77,78 i 79. Podczas kształtowania karton łamał się. Myślę, że w tym elemencie brakuje także pierścienia który mógłby ułatwić montaż całego elementu. Zrobiłem ten element z przerysowanych części, sklejonych, nasączonych cyjanoakrylem, wyszlifowanych i na koniec pomalowanych aerografem. Nie robiłem w modelu dzielonych sterów i lotek-czyste lenistwo. Miałem także trudności w uformowaniu krawędzi natarcia skrzydła w miejscu styku z kadłubem. Gdybym lepił model jeszcze raz, elementy kadłuba łączył bym sklejką wklejając w środek wręgę. Przejścia między elementami są płynniejsze. Na zdjęciach model jest jeszcze przed lakierowaniem.

 
16-06-04 19:13  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I jeszcze dwa zdjecia

 
16-06-04 19:29  Re: PZL P-11c MM 9/2003
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no, no
modelik smakuśny

Graaatuulaacjeeee !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
16-06-04 19:38  Re: PZL P-11c MM 9/2003
tyg   

Właśnie skończyłem Fokkera Dr I i zabrałem się za jedenastkę. Mam gotowy segment z kabiną i segment, do którego mocowane będą skrzydła. Twoje fotki umacniają moje przekonanie, że warto zabrać się za ten model.

 
16-06-04 19:42  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Kacper   

Śliczny! Czyściutki, jakby dopiero wyjechał z fabryki.
Niedługo kończę Mustanga z AH i chcę zacząć 11-tkę. Masz jakieś jeszcze uwagi?
Pozdrawiam,
Kacper

 
16-06-04 19:50  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Seweryn 

 

First class

Seweryn

 
16-06-04 19:56  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Fajnie, ale skrzydełka mu ciut klapły... chyba?



Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
16-06-04 19:56  Re: PZL P-11c MM 9/2003
igor   

Jak zrobiłeś takie śliczniutkie kółeczka ?

gg 3678666

 
16-06-04 20:32  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pięknie wykonany model + pięknie zrobione zdjęcia = miła chwila dla oczu!

Gratuluje! Zdecydowanie jest co podziwiać!

Pozdrawiam!
Michał

 
16-06-04 21:11  Re: PZL P-11c MM 9/2003
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajny, też go mam, prawie zrobiony (silnik)
Gdybym miał się zabierać od nowa, zrobiłbym inaczej skrzydła. element środkowy nie powinien być dzielony, tylko jako jeden, z dołączanymi końcówkami (albo wogóle jako jeden. strasznie duże problemy miałem z dopasowaniem skrzydła do kadłuba i zachowania odpowiedniego kąta.
Moja rada - naklejcie dźwigary na jadną tekturkę, jako jeden element

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024