FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-06-04 14:35  Corsair z GPM wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Na Warsztatach-2 zobaczyłem to cudeńko. Od zawsze mi się ten samolot podobał. Jednak dopiero wydanie GPMu powaliło mnie na kolana. Pełny wypas. Praktycznie w standardzie jest wszystko. Linie podziałowe blach mało widoczne, czyli jak dla mnie ideał. Fajnie przybrudzony. Co mi się podoba w modelu? Może to, że jest wszystko co chciałbym zrobić: silnik, km-y, bogata kabinka i wycięte powierzchnie sterowe.
Podoba mi się też to, że ten model mogą sklejać zarówno bardzo doświadczeni modelarze, jak i ci mniej doświadczeni, rezygnując np z budowy silnika (wręga z rysunkiem silnika), czy z wycinania sterów. Tak, że polecam też ten model modelarzom średnio zaawansowanym.
Jakość druku. Bez zarzutu, Druk ładny, bez przebarwień, wad drukarskich, przesunięć kolorów. Kolory kamuflarzu dobrane idealnie.
Mój model. Rozpocząłem tradycyjnie dla siebie od wnętrza kabiny. Ze względu na stopień zagęszczenia elementów nie byłem w stanie sobie wyobrazić kabiny w całości, więc zacząłem robić elementy po kolei wg rysunków. Są one może troszkę za ciemne, ale skleja się wg nich idealnie. Myślę, że dziś wieczorem uda mi się skończyć kabinkę i zacznę robić kolejne elementy kadłuba.
Fotki wkrótce.
CDN.......

Post zmieniony (25-04-11 23:22)

 
04-06-04 15:28  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

cekamy...

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
04-06-04 16:11  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
Ernbar 

 

Jak części są pasujące do siebie to też go zrobie

 
04-06-04 21:25  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Widzialem model w 2D i mocno mi sie spodobal. Z checia obejrze relacje!

___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 
05-06-04 11:53  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Już łykam tabletkę Relanium. ...no może dwie... ;-))

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-06-04 12:05  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak........... zdecydowanie!!!!! Model Corsaira jest wart głębszego zainteresowania!

Pozdrawiam!
Michał

 
05-06-04 16:04  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
Kacper   

Jak ma to być wykonanie pokroku Aircobry, to... CZEKAMY!!!
Pozdrawiam,
Kacper

 
07-06-04 12:47  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Jak pisałem wcześniej budowę zacząłem od kabiny. Oto ona. Jest jeszcze niekompletna, jednak już jest pięknie zapchana. Raczej nie ma z nią problemów, chociaż stopień skomplikowania przyprawił mnie o kilka siwych włosów.

 
07-06-04 12:56  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kadłub.
Tu niestety muszę troszkę ponarzekać. Tylko nie wiem na kogo: projektanta czy wydawcę. Część sklejek kadłuba miała nałożony kolor części, pod którymi mały być (przód kadłuba), a część była biała. Jednak jest to błąd prosty do skorygowania, szczególnie, że farbki Pactry można idealnie dobrać.
Stateczniki poziome.
Nie pasował mi kolor dźwigara (szary), jeśli wręgi skrzxydeł są jasnooliwkowe, to wigar statecznika też powinien taki być. Tu znów pomogła farbka Humbrola.Poszycie statecznika jest jeszcze niedoklejone, ponieważ robię ruchome stery i nie chcę zrobić tego błędu co przy P-38 (kropelka zakleiła mi zawiaz, bo było bardzo trudno nałożyć precyzyjnie klej).
Chciałbym się do czegoś doczepić w tym modelu, jednak nie bardzo jest do czego. Drobne niedopatrzenia są łatwe w korekcji, a części pasują do siebie idealnie.
Jedyna moja uwaga, to brak zapasu koloru. Posiłkowałem się elementami odcinanymi ze skrzydeł i stateczników.
cdn....

 
07-06-04 14:02  Re: [Raport z budowy] Corsair z GPM wg MBiga
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Czyli jednak zapas koloru był do czegoś potrzebny...
Ale do czego, skoro jak Sam piszesz wszystko pasuje idealnie - cały świat się zastanawia ???

Pozdrawiam,
szukający dziury w całym Wakamij

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024