FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-04-04 10:00  ORP Jaskółka-relacja z budowy
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam.

W oczekiwaniu na dzialka do Gryfa, postanowiłem zając sie pieknym dziełem polskiej mysli stoczniowej. Trałowiec ORP Jaskółka w skali 1:200.
Relacja w zamysle bedzie troche oryginalna, bo jesli czas i obowiązki pozwolą Carusowi to równiez bedzie pokazywal swoje dzieło-ten sam model.
No wiec do roboty.

 
15-04-04 10:31  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
_TONY_ 

 

z tego co widze to zamieżasz zrobić super zwoloryzowaną jaskółke z rdzą na poszyciu chyba że zmieniasz poszycie i bedziesz ją malował :))))

Czekam na więcej

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
15-04-04 10:41  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

uj - lubię patrzeć na takie rzeczy !!!

a jakie to wydawnictwo AH czy może MM po przeskalowaniu z podziałki 1/100 ?

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
15-04-04 11:52  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

ciąg dalszy polskiej floty w 1:200 ? ;-))))

 
15-04-04 13:42  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

W porównaniu z gwoździem to wygląda na skalę 1:400, chyba że ten gwóźdź ma ze 20 cm długości.

 
15-04-04 13:47  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam większe w piwnicy :)

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
15-04-04 14:56  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Marco 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Czułem że ten gwóźdź zainteresuje kogoś, dobrze że nie jest to "gwóźdź programu";-)))))
Zdjęcia są oczywiście z poczatkowego etapu.
W moim przypadku poszycie było zeszlifowane i gotowe do malowania-choć przyznam że pomysl Wojtasa o rdzy jest wart przemyslenia. Piszcie takie wskazówki, bo ja mam zamiar zrobic cały dywizjon, więc nastepnym razem mozna wiele zmienić.
Ksero przeskalowane musiałem zrobic z wydania Pana Halińskiego ze skali 1:100( wydanie MM z 2000 roku to koszmar-przynajmniej jesli chodzi o porównanie-wielkie dzieki Abwzdrx za ten model, miałem porównanie), poniewaz wydania w skali 1:200 niema na rynku. W założeniu ma to być pelna waloryzacji ()bez szpachli i nie pytajcie dlaczego) nowe malowanie, no wszycho co sie da zeby był jak najbardziej zblizony do oryginału. Mam troche materiałów o "ptaszkach" (Dzieki Homik) oraz chyba nalepsze plany z Modelarza (dzięki wielkie Janisz). Nie wiem jakie ma zalożenia Carus-lepiej żeby sam sie wypowiedział, ale z tego co juz słyszałem ma bardzo ambitne.
Jak wyjdzie zobaczymy. Narazie zapal jest na FULL.
Gwoźdź rzezcywiście ma ok 20cm. w sumie to zdjęcie byłoby niezłe na prima aprilis.
To po krótce tyle.
Za kilka dni wodowanie kadłuba-zdjecia murowane.
Pozdrawiam

 
15-04-04 20:41  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wróciłem z trasy uffff.... a tu niespodzianka ;-) Marco sie odgrażał tą relacją i w końcu napisał ;-) wcale ambitniejszy nie jestem i żadnych planów w tym stylu nie posiadam ;-) ale tak jak pisał Marek, model przeskalowany do 1:200 zrobił się jakiś taki mały.... wręgi ledwie widoczne nie było mowy o wycinaniu nożyczkami, do ręki poszedł nożyk olfy i wredne wręgi zostały dosłownie wydziubane ;-) tymże. Cały szkielet podkleiłem kartonem 1mm, ponieważ mam kategoryczny zakaz używania klejów smrodliwych, uzyłem kleju biurowego za trzy złocisze tubka. Kiedy szkielecik dosychał, zabrałem się za nadbudówkę, papier zaimpregnowałem lakierem bezbarwnym i wziełem się za wycinanie.... Skutki były takie, że ścianki musiałem podklejać bo się zaczeły zapadać, a drzwi narysowałem sobie sam od początku... bulaje mają 1mm średnicy i nie udało mi sie ich wyciąć więc je ponawiercałem ;-) zawiasy i klamki zrobiłem z drutu 0.3mm. wyglądało to mniej więcej tak jak na zdjęciu.... wyglądało.... bo chcąc pokazać model Markowi.... strąciłem nabudówkę prosto pod nogi... Mam już prawie odbudowaną i muszę tylko skonfrontować ją z planami Jaskółki, które do mnie dotarły...


pozdrawiam
Carus...

 
16-04-04 09:17  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Carus   
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Dokończyłem poszycie dna i podłubałem przy nadbudówce. Trochę przeklinałem przy robieniu relingu nabudówki i trochę przy porównaniu go z tym z planów... mają się do siebie nijak... ale na szczęście bedzie osłonięty brezenetem. Pokład główny narysowałem sobie od początku, nie chciałem go łączyć z dwóch części i poza tym nie było na nim widać zupełnie nic, ani torów minowych, ani rozmieszczenia wyposażenia, zupełnie nic. Mam przy okazji pytanie. Czy ktoś wie jaką rolę pełniły kropeczki, które są narysowane na pokładzie? Czy to było w rzeczywistości jakieś ryflowanie pokładu? Jak ktoś zna odpowiedź to będę wdzięczny ;-)


pozdrawiam
Carus...

 
16-04-04 11:00  Re: ORP Jaskółka-relacja z budowy
Bestia 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Vau! Jaki wielki gwózdz :))
Dla zrozumienie prawdziwy rozmiar postaw obok, na przyklad, pudelko zapalkowe.
Pozdrawiam - Raimondas
(Bardzo przepraszom, ja zle zrazumiam po polsku, jestem z Wilno)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024