FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-04-04 20:18  [relacja] P.11c - MM cz.1
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Pozwalam sobie zamieścić krótką relację z budowy P11 . Model buduje się bez większych niespodzianek tzn jakichś braków czy niedoróbek . Trzeba uważac oczywiście na skosy wręg poczycia zbieznego. Trochę mnie dziwi bardzo precyzyjny druk ramy samolotu na wręgach , ktore zostają definitywnie zaklejone , chyba żeby ktoś zechciał zrobić niezamontowane poszycie w części przedziału ogniowego / no pewnie można/ . Pozwoliłem sobie też na impregnacje modelu rozrzedzonym klejem AK-20 / przed wycięciem siatek / co widać - /lekko lśniąca powierzchnia / - Zobaczymy co będzie dalej

mm

 
07-04-04 21:26  Re: relacja z budowy - P11 z MM
_TONY_ 

 

czekam na dalszy postęp z niecierpliwością !!!! Czy cały retusz będzie dokonywany czarnym kolorem ???

---------------------------
W[OiO]WNIK POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ - no to panowie będę projektował kadłuby
---------------------------
3597139

 
07-04-04 21:31  Re: relacja z budowy - P11 z MM
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

To nie jest vzarny kolor - to jest kolor poszycia . nie wiem czemu tak wyszedł w świetle lampy błyskowej

mm

 
07-04-04 22:39  Re: relacja z budowy - P11 z MM
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

a ja czekam na oslone silnika i zblizenie na kolektor (tylko musi byc koniecznie w standardzie!!!):)

 
07-04-04 22:49  Re: relacja z budowy - P11 z MM
KoRnik   

prosze o jakies wskazowki bo tez sie za niego biore... a jestem poczatkujacym ! mysle ze dam rade :)

 
07-04-04 23:31  Re: relacja z budowy - P11 z MM
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Rozpocząłem , jak przewiduje w opisie projektant , od wykonania wnętrza kabiny pilota. Ponieważ od lat odcinam wszystkie skrzydełka sklejkowe, tak zrobiłem i tym razem.Wszystko kleiłem na styk . Tektura 1mm - jest nieco za gruba - winno sie zastosowac 0,8 tj, gramatura 900. Naturalnie przed sklejeniem siatek poszycia wymierzałem wręgi po obwodzie / obejmując poszyciem wręgę/ i korygowałem drobne niedokładności . Odcinałem skrzydełka z siatek poszycia i sporządzałem nową podklejkę, którą łączyłem od spodu oba skraje poszycia. Wszystkie krawędzie retuszowałem plakatówką / dobraney kolor / . także po wklejeniu wręgi brzegi segmentu były retuszowane. Ponieważ kadłub jest budowany metodą "wręga- wręga" trzeba właśnie te wręgi dopasować do siebie. Jedni mówią ,że trzeba to robić parami co jest prawdą jeżeli kadłub ma kształt idealnego cylindra. Jeśli zaś jest zbieżny , metoda ta juz nie jest tak cłakiem właściwa choć do uzyskania analogicznych kształtów przyległych wręg można ją zastososwać. Ukosowanie zaś wręg elementów stożka należy już wykonywać indywidualnie uwzględniając grubość poszycia. nie sugerujeę nikomu niczego , ale od lat uszlachetniam i impregnuje siatki poszycia dwukrotnie nasączając je przed wycięciem rozrzedzonym rozcieńczalnikiem Nitro RC-01 klejem modelarskim AK-20 / konsystencja syropu / dość rzadka. Dlatego przed wycięciem - że ewentualne podlewki kleju / każdego/ nie wybłyszczają się

mm

 
08-04-04 10:37  Re: relacja z budowy - P11 z MM
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Samolocik prezetuje sie super. Moim zdaniem jest to samolot, ktory trzeba popelnic majac paszport z orzelkiem. Przepraszam za te parapatriotyczne teksty, ale wychowalem sie na LOKu. A co do ciemnych lini retuszu to jak sam powiedziales poszycie ma polysk po impregnacji-odbija swiatlo, a retusz pewnie nie- pochlania wiecej swiatla. Jak pokryjesz retusz tym czym model to wszystko powinno wrocic do normy.
Bede sledzil tem watek.
Pozdrawiam!

pozdrawiam,
MarcinS

 
08-04-04 12:31  Re: relacja z budowy - P11 z MM
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

no, no

już smakowicie to wygląda !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
08-04-04 23:21  Re: relacja z budowy - P11 z MM
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

gratuluacje :) jak zwykle swietnie i bardzo czysto sklejony model .

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
09-04-04 20:11  Re: relacja z budowy - P11 z MM
modelmaniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Posunąłem się w budowie dość znacznie i mam ukończone płaty silnik z kołpakiem oraz pierścieniem Townenda i kolektorem . No więc nie jest tak dobrze jakby być mogło. Po pierwsze , gdy zaświeciło słońce stwierdziłem że odcienie kolorów prawego i lewego płata są różne . Wprawdzie nieznacznie ale różnica jest widoczna. Dotyczy to także osłony stelaża silnika i przedziału ogniowego. Z płatem lewym / poszyciem/ nie było zbyt wielkich kłopotów , natomiast z płatem prawym/ poszyciem /coś jest nie tak. Przy idealnie takich samych stelażach użebrowania poszycie części przykadłubowej uciekało mi wciąż do przodu i w konsekwencji , aby to dopasowac musiałem obcinając to górę to dół skorygować powstająca szparę. Pierścien składa się idealnie i przesunięcie wewnętrznego pozwala na bardzo dokładne jego spasowanie bez żadnych sklejek / wycięcia wydechu są we właściwych miejscach / bez przesunięć / Natomiast części kolektora 79 -- chyba 76 sa za krótkie o jakieś 1,5mm. Nie zastosowałem załączonych podklejek ponieważ chciałem dobrze położyc kolejne pierścienie . Wkleję za to teraz wstaweczi i zaretuszuję szparki. Istotnie z wylotami spalin z cylindrów będą niewąskie problemy . Kołpaki kół - zewnętrzne - średnica za mała o 0,5 mm a wewnętrzy talerz nieco za duży w stosunku do otworu pierscienia. Reasumując - budowałem już lepiej dopracowane modele choćby Red Baron . Na marginesie - nie wiem poc o jest cz 24 sugerująca wzornik wzniosu płata - jeśli tak to jest to duży błąd . bo w/g tego wzornika płat musiałby mieć wznios ujemny , a tak nie było , chyba że to coś jest do czego innego. Przyznam iż nie czytałem całej instr . budowy - pewnie to bład

mm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024