FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-04-04 18:34  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Orlik ty mi się tu nie wkurzaj za wnioski tylko odpowiedz na wątpliwości w Gilu !!!! :)
No i kiedy będzie Żuk ??!!

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
09-04-04 14:44  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Żuk? W przygotowaniu.... ale przed nim będzie jeszcze COŚ 8-)....

 
08-06-04 14:56  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Za pozwoleniem Orlika wcinam się w jego wątek. Nowego nie tworzę, bo spostrzeżenia mam bardzo podobne. Jedno ostrzeżenie dla wikolowców - takich, jak ja: papier, na jakim wydany jest model, bardzo źle reaguje na wodę, także tę wikolową. To, co normalnie wychodzi dobrze, tutaj już wychodzi gorzej. Mój Gil jest modelem robionym czysto relaksacyjnie, stąd znacznie mniej przejmuję się niedokładnościami. Kadłub powstawał w półmroku i w ogóle w niedogodnych warunkach, co widać. Sam model jest spasowany bardzo dobrze (przynajmniej to, co robiłem dotąd), ale wymaga doświadczenia i na pewno nie jest to model dla początkujących.
Na drugim zdjęciu kabinka; widać, jak trudno jest dobrać czarna farbę do retuszu ;-)
Na trzecim zdjęciu jest ogon. Brzydkie pofalowanie szwu wynika ze złej reakcji z wikolem. Natomiast to, co chcę pokazać, to sposób sklejenia długiego, bardzo wąskiego segmentu: po prostu przeciąłem go ostrym nożykiem. Po złożeniu łączenia tego prawie nie widać (na zdjęciu widać to bardziej niż w rzeczywistości).
Pozdrawiam,
Tomek

 
08-06-04 17:07  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

A moze by tak to co czarne w calosci na czarno pomalowac.
Pozdrawiam!

pozdrawiam,
MarcinS

 
19-11-06 16:53  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
Iskra 

 

Pozwolę sobie odgrzebać wątek z czeluści forum (bez cudzysłowu - minęło ponad 2 lata) i rzucić słówko wyjaśnienia odnośnie kolorów SP-GILa. Otóż wg Ryszarda Witkowskiego GIL był malowany farbą srebrzystą - taką, jak maluje się rurki od piecyków. Był to kolor stalowoszary, półmatowy - albo wręcz matowy, nie odbijający specjalnie światła. Dziś tak prymitywnej farby w zasadzie nie ma - wszystkie dostępne farby są błyszczące. Od błyszczącej farby - nawet oryginalnego, stalowoszarego koloru - odbija się błękit nieba. To, że ten śmigłowiec na zdjęciach jest błękitny nie oznacza, że w rzeczywistości jest błękitny.

Tyle R. Witkowski. Myślę, że teza o przekłamaniu kolorów jest słuszna - sami wiecie, jak wychodzą niektóre zdjęcia modeli.

PS. Homik - dlaczego zaprzestałeś budowy?

 
19-11-06 17:13  Re: [relacja] BŻ-1 "Gil" od "Orlika"
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Poległem z papierem i z kilkoma błędami , może nie tyle konstrukcyjnymi ile technologicznymi (belka ogonowa) - model poszedł w kubeł.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024