FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-03-04 10:30  [G] zdjecia Fokker D-V
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
W tym watku pokazuje mojego pierwszego druciaka-Fokker D-V wykonany z MM. Skala to oczywiscie 1:33, a opracowanie p. Mistewicz. Zaczolem budowe na poczatku stycznia, zakonczylem tydzien temu- intensywnosc - kilka godzin w dni wolne od pracy.
Ten modelik pojawial sie juz wielokrotnie i zawsze mowiono o nim dobrze. Moje doswiadczenia z ta wycinanka potwierdzaja powyzsza opinie. Wlasciwie pojawila sie tylko jedna "niedokladnosc". Wszystkie elementy przeznaczone do ciasnego zwijania mialy u mnie zbyt mala srednice(po zwinieciu), ale jak mowia "nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu" i pewnie p. Mistewicz przewidzial luzniejsze zwijanie. Mialem zamiar wykonac ten model w zupelnym standarcie. Tylko retusz krawedzi , zadnych szpachlowan i podmalowywania zadrukowanego koloru. W zalozeniach byl tylko silnik wykonywany metoda nawijania drutu- robilem to pierwszy raz i efekty sa raczej srednie. Jezeli chodzi o podmalowywanie, to niestety zastrzaly skrzydel wymagaly tego. Za bardzo ucierpialy podczas formowania. Model bedzie mial jeszcze poprawiona os podwozia- w tym momesie widac dosc brutalnie uciety drut.

Post zmieniony (25-05-18 12:10)

 
24-03-04 10:32  Re: zdjecia Fokker D-V
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I jeszcze trzy.

pozdrawiam,
MarcinS

 
24-03-04 10:36  Re: zdjecia Fokker D-V
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Wow to i ja muszę skończyć mojego Fokkera

 
24-03-04 11:03  Re: zdjecia Fokker D-V
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Ale to chyba EV/DVIII ?

 
24-03-04 11:21  Re: zdjecia Fokker D-V
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Masz Krzysiu zupelna racje to Fokker E-V a jak ktos woli to D-VIII (wersja po przebudowie skrzydla) - zreszta nazwe widac na jednym ze zdjec. Przepraszam za zamieszanie.

pozdrawiam,
MarcinS

 
24-03-04 22:48  Re: zdjecia Fokker D-V
Leeon 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A mój Fokker leży.
Kadłub z usterzeniem sklejony i całe skrzydło sklejone.
Jak zacząłem przymierzać się do baldachimu aby połączyć oba te elementy to naszła mnie taka refleksja : skoro powierzchnie sterowe usterzenia poziomego i pionowego autor zaprojektował jako oddzielne części to DLACZEGO lotki na skrzydłach są tylko NARYSOWANE ?! Dlaczego nie są oddzielnymi częściami ! To przecież nielogiczne.
W innych modelach druciaków p. Mistewicza ta ciekawostka występuje również.

Zniechęciłem się. Jak trafi mi się gdzieś ten Nr MM to zrobię nowe skrzydło z ruchomymi lotkami i skończę modelik.
Może.

Pozdrawiam
Leon

 
25-03-04 14:07  Re: zdjecia Fokker D-V
MarcinS 

Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 4

Leeon.
Tez zastanawialem sie nad lotkami, ale lenistwo zwyciezylo : ), a poza tym to mial byc modelik prosto z wycinanki (oprocz silnika). Wydaje mi sie jednak ze przy sklejonym skrzydle odciecie lotek i wykonanie ich jako oddzielnych elemetow jest nadal mozliwe. Zreszta modelik z wykonanymi lotkami jest chyba na stronie Kartonowego Lajkonika(sprawdz bo nie jestem pewien).
Pozdrawiam.

pozdrawiam,
MarcinS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024