FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-03-04 08:23  BAC Lightning - jakie wrażenia ?
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jakie są Wasze wrażenia na temat najnowszego modely Fly'a BAC Lightning? Czy ktoś go już klei? Czy są jakies trudne chwile w trakcie pracy nad nim?

pzdr

Lotnictwo, czołgi

 
19-03-04 08:51  Re: BAC Lightning
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja na razie go oglądałem (cena jest dla mnie za wysoka, na razie). Wygląda pięknie z tym, że dziwi mnie waloryzacja koło komór podwozia. Skoro jest tam (po co, nie wiem) to czemu nie ma gdzie indziej? W sklepie było troche ciemno, wiec moze gdzies jeszcze jest ale nie zauwazylem :)

-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
19-03-04 09:01  Re: BAC Lightning
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Model zrobił na mnie duże wrażenie. Niesamowicie mi się spodobał. Pierwszy raz spotkałem się na żywo z modelem z Fly'a zrobionym komputerowo. Ciekawy temat, ciekawe malowanie i wariantowość uzbrojenia i wyposażenia to same plusy. Dodatkowo bardzo czytelna instrukcja. Cena wydaje się być w miarę przystępna w porównaniu do Su-34, choć i ten model zaczyna mi odpowiadać. Być może skuszę się na oba.

Lotnictwo, czołgi

 
19-03-04 11:26  Re: BAC Lightning - jakie wrażenia ?
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

To jeden z moich ulubionych jetów. Mam nadzieje, ze uda mi sie niedlugo obejrzec model na zywo!!

 
19-03-04 15:34  Re: BAC Lightning - jakie wrażenia ?
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Wrażenia ogólne bardzo pozytywne, jednak w opracowaniu jest kilka spraw, które nieco mnie denerwują.
Po pierwsze - łączenie skrzydeł z dwu połowek - wiem, że inne rozwiązanie było by niezmiernie trudne (o ile w ogóle możliwe), ale na pewno wystąpi tu poważny problem z modelowaniem krawędzi natarcia - łaczenie elementów wypada w środku zaokrąglonej krawędzi (jakieś 2mm średnicy!). Prawidłowe, a co najważniejsze estetyczne wykonanie tego łączenia bez szpachlowania jakoś mi się nie widzi...
Druga rzecz to zaznaczenie na górnych powierzchniach skrzydeł miejsc na przyklejenie pylonów na uzbrojenie (to wcale nie jest błąd!) - jeżeli nie będziemy montować uzbrojenia, to konieczne jest pracochłonne retuszowanie.
Chwyt powietrza - potraktowany po macoszemu, wyjątkowo płytki. A aż prosiło sie aby wykonać to lepiej, ponieważ wnętrze chwytu jest doskonale widoczne.
Nie podobaja mi się rysunki montażowe (typowe dla Gomixu) - są mało czytelne (albo to ja rozbestwiłem sie na popularnych ostatnio rysunkach"3D").
Wneki podwozia w skrzydłach są zbyt płutkie - poprawienie tego bez znacznej ingerencji w strukturę skrzydła i dorabiania elementów we własnym zakresie jest niemożliwe.
Oznakowanie samolotu nie do końca odpowiada prawdzie
Ostatnia sprawa nie dotyczy opracowanie - brak kabiny - auuu!

Mimo tych utyskiwań model absolutnie wart zakupu. Jednak muszę przyznać, że nie wiem jak wygląda sprawa sklejalności - ale tego na razie nie wie chyba nikt z wyjątkiem autora wycinanki...

Wszystkim "waloryzatorom", oraz chcącym sie dowiedzieć czegoś więcej o tym latadle olecam te sznurki:
http://www.vectorsite.net/aveeltg.html
http://www.lightning.org.uk/home.html
http://www.thunder-and-lightnings.co.uk/contents.html

Pozdrawiam,
Wakamij

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024