FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-03-04 01:00  [relacja] Nowa 'Foka' z KA
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tydzien temu zaczalem sklejac FW - 190 z KA. Model zapowiadal sie obiecujaco : silnik , ruchome flapy, slowem mial sie kleic sam:) Sam sie nie kleil , powiem wiecej srodkowa czesc kadluba zmusila mnie do kupna kropli walerianowych. Przod i statecznik pionowy bez zastrzezen.. Mam nadzieje ze ktos klei "foke" i moze podzielic sie ze mna swoimi doswiadczeniami . Reszta za jakis czas ! Pozdrawiam wszystkich !

Pozdrawiam !

 
18-03-04 01:52  Re: Nowa "Foka" z KA
Mirek 



 - 2

Na czym konkretnie polega problem z ta Foka?

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
18-03-04 07:01  Re: Nowa "Foka" z KA
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No właśnie, co jest nie tak ? Też kupiłem ten model i mam zamiar niedługo się za niego
zabrac. Może opisz dokladniej problemy, będzie wiadomo, gdzie trzeba szczególnie uważac. Do tej pory uważałem, że modele od AH można kupowac w ciemno i że właśnie
"same się sklejają".

Pozdrawiam,
Tomek

 
18-03-04 08:02  Re: Nowa "Foka" z KA
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie jest tak że wydawnictwo pana Halińskiego to wszystkie sam sklejające się modele. Ale trzeba przyznać że w jego ofercie jest ich 95%. Pamiętacie np. Huricane??? Słyszałem od wszystkich że ma bardzo dużo błędów. A MODEL BARDZO ŁADNIE CI WYSZEDŁ I TAK DALEJ.

 
18-03-04 08:13  Re: Nowa "Foka" z KA
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Z moich dotychczasowych doświadczeń z modelami AH (kilka popełniłem) wynika że są rzeczywiście perfekcyjnie dopracowane (mówię o nowych opracowaniach, a nie np. Yamato 1:300 z ok. 1990 r. - tego też robiłem, a właściwie próbowałem:)))). Ma to jednak swoje wady. Nie ma żadnego marginesu błędu. Każda, najmniejsza nawet niedokładność w sklejaniu kaskadowo przenosi się na inne elementy. Stąd może być wrażenie, że "coś" jest nie tak. Przy dokładnym druku i cienkich liniach obrysu części najdrobniejsze szczeliny, które w innych opracowaniach nie rzucają się w oczy tu wyglądają jak kratery. Nie mogę niestety nic bliższego powiedzeć o FW190, bo dopiero przymierzam się do zakupu. Proszę tylko nie traktować tej wypowiedzi jako krytykę umiejętności sklejającego (na zdjęciach widać, że model jest na prawdę dobrze sklejany) lub wychwalanie wydawnictwa. To moje subiektywne odczucia i nie każdy musi je podzielać.

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
18-03-04 15:45  Re: [fotorelacja] Nowa 'Foka' z KA
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Mam nadzieje ze zdjecia sa lepszej jakosci niz te wczesniejsze. Badzcie wyrozumiali dopiero ucze sie poslugiwac aparatem:)

W poprzednim poscie pisalem o bledach w srodkowej czesci kadluba. Szkielet klei sie dobrze , natomiast problem pojawia sie przy oklejeniu szkieletu czesciami 1, 2 a potem glownym poszyciem 7. CZesc 1c okazuje sie za wysoka i kolejna wrega 1m wystaje poza poszycie ( nie wspominam juz o czesci 1a) To samo dotyczy wregi 1h i 1l je rowniez nalezy delikatnie zeszlifowac. Kolejny problem pojawil sie kiedy skeilem oslone KM ( cz 10 i 10a) Jezeli czesci 9 beda minimalnie krzywo przyklejone , oslony KM rowniez nie beda pasowaly. (Spojrzcie na zdjecie prawej strony) W czesci 12 przydalaby sie wrega poprzeczna, poniewaz po doklejeniu elementow 12a i b czesc mam temdencje do zapadania sie .
Bardzo dokladnie zaprojektowana jest przednia czesc kabluba i statecznik pionowy , tu nie napotkalem zadnych trudnosci i oby tak dalej !
Konkluzja nasuwa mi sie nastepujaca ( zgadzam sie z QN) Te modele sa za dokladne. Jedna niedokladnosc pociaga za soba kolejna co przy cieniutkich liniach i wysokim stopniu skomplikowania, jest wielce prawdopodobne.
Jezeli bede mial problemy z czems w dalszym etapie klejenia napisze . Pozdrawiam

Ordnung muss sein:)

Pozdrawiam !

 
18-03-04 16:51  Re: [fotorelacja] Nowa 'Foka' z KA
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Teraz to rozumiem! Porządne zdjęcia! Porządny model! :-) Miło popatrzeć!

Pozdrawiam!
Michał

 
18-03-04 17:53  Re: [fotorelacja] Nowa 'Foka' z KA
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Korci mnie strasznie zeby cos powiedziec - juz tak dlugo sie nie oddzywalem :)

Zgadzam sie z opinia ze modele pana Halinskiego sa opracowane fantastycznie.
Nie mysle jednak ze brak marginesu na bledy jest zla rzecza: sklejajac Bf-109 i F6F-3 popelnilem bledy, ktore jak QN powiedzial, kaskadowo przeniosly sie na inne elementy. Wynik tego jest taki ze z kazdym nowym wycietym elementem, moja dokladnosc i ostroznosc wzmagaja sie, zeby uniknac takich kaskadowych sytuacji.

Pomimo ze moje modele nie wychodza mi tak dobrze jak ta Foczka (cudowny model), to uwazam ze z kazdym sklejonym modelem AH moje umiejetnosci modelarskie powiekszaja sie. Mysle wiec ze modele nie sa "za dokladne". Mysle ze sa wspaniale i ze robia z nas lepszych modelarzy.

Piekny model. Gratulacje. Mam nadzieje sie za niego kiedys zabrac ale mam strasznie dluga kolejke modeli do zrobienia (chyba tak jak wiekszosc z nas tutaj :)

>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-03-04 07:50  Re: [fotorelacja] Nowa 'Foka' z KA
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Chciełbym tylko dodać, że tej dokładności nie uważam za wadę. To tylko wymusz uwagę, skupienie i dokładność przy sklejaniu. Może być kłopotliwe dla początkujących, z czasem te problemy znikają. Z AH ostatnio (tzn. w ciągu ostatnich 2 lat:))))skleiłem Me109E i He219, oba na kredzie i oba nie wymagały dodatkowych ingerencji typu przycinanie czy sztukowanie. Kreda też nie przeszkadzała, bo dawno się do niej przyzwyczaiłem, jeszcze za czasów pierwszych GPM, tych w foliach (dla młodszych - to było przed żółtym GPM).

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-03-04 08:02  Re: [fotorelacja] Nowa 'Foka' z KA
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

pOpała napisał:
>z kazdym sklejonym modelem AH moje umiejetnosci modelarskie powiekszaja się

a ja dodam: z każdym sklejonym modelem, nie tylko AH.

------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024