FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-03-04 13:22  [Galeria] Ansaldo Balilla - Mały Modelarz
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdjecia Balilli Krakusa pokazane na ostatnim spotkaniu KKL



Jacek

Post zmieniony (28-05-15 10:08)

 
16-03-04 13:41  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Śliczny samolocik :-) Czy mógłbym prosić o zbliżenia przedziału silnika? Podoba mi się Wasze oznakownie zdjęć. Też zamierzam wprowadzić coś takiego i nawet już robiliśmy próby http://www.konradus.com/forum/images/forum_1.jpg :-)

 
16-03-04 15:32  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
jaceksw 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak tylko bede mial dostep do modelu to zrobie kilka dodatkowych zdjec.

J.

 
16-03-04 18:50  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W piątek, tylko Jacek sw nie może żałować światła przy robieniu fotek.

Pozdrawiam !

 
16-03-04 19:08  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jako ciekawostkę powiem, że to wszystko co ma kolor aluminium i imitację nitów jest wykonane z folii aluminiowej z jakiej tłoczone są foremki do wypiku ciast itp. tzw, jednorazówki. Jest to doskonaly materiał do wytłaczania drobnych elementów a podczas tłoczenia jako podkładki używam np. zeszytu 80 kartek a najlepiej to małą stertę gazet, gdyż podłoże musi być lekko-miękkie.
Foremki takie można kupić w każdym sklepie gospodarczym a cena około 5 PLN.
Zpowodzeniem można jej też użyć przy dorabianiu drobnych elementów, które póżniej i tak będziemy malować, zamiast rozwarstwiającego się kartonu a plusem tego jest też fakt, że łatwo daję się ciąć najmniejszym nożuczkami.
Ot, doskonały materiał.

Pozdrawiam !

 
16-03-04 19:28  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odnośnie skrzydeł o cienkim profilu to nie używam podłużnic, wręg itp tylko wykonuję tzw. wkład tekturowy czyli w zależności od grogości skrzydłasklejam

 
16-03-04 20:23  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

nie wierzę że to ten sam model !!!!!!! :)
super!!!!!!! :):D
może powiedz coś bliżej o malowaniu, wydaje sie bardzo ciekawe...
pozdrawiam!!
Grzesiek :)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
17-03-04 08:43  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niestety Grzegorzu to jest ten sam, którego Ty mi ,,wygrzebałeś wśród wykopalisk,,
Jak zauważyłeś z pewnymi przeróbkami , odkryty silnik no i pewne malowanki.
To nie jest model całkowicie malowanym posiada tylko pomalowany ster kierunku i czerwono biały pas jako, że na tym samolocie latał podrzędny pilot, gdyż piloci np. oficerowie malowali trójkolorowy pas wokół kadłuba. Skrzydła widziane z góry może nie wyglądaja zbyt efektownie ale to wina pękającego kartonu ale tego nie widać na zdjęciach ale powierzchnie skrzydeł sa faliste a robiłem to metodą ,, na ślinę,, poprzez wygniatanie, zresztą na tym forum już wcześniej widzałem skrzydła ,,falowane,,
A skoro już rozmawiamy to wierzę, że nie zapomniałeś o ,,Zubrze,, tym bardziej, że mam trochę materiałów w postaci zdjęć i z tego opracowania w ,,MM,, też można wykonać ciekawy model.

Pozdrawiam !

 
17-03-04 09:30  Re: [Galeria Krakusa] Balilla
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W dniu poprzednim zacząłem pisać o wykonywani skrzydeł do ,,druciaków ,, o cienkim profilu ale tajemne siły mi w tym przeszkodziły, wię kontynuujedalej.
Jak wspomniałem wyrzucam wszystkie podłużnice i wręgi a zamiast tego wykonuje ,, wkład tekturowy,,
Polega to na tym, ze wycięte poszycie skrzydła składam wzdłuż tak jak do sklejenia, na tekturze 2 mm obrysowuję zarys skrzydła ok. 2 mmwęższy i krótszy, jężeli profil skrzydła jest grubszy niż 2 mm. to w zależności jego grubości wycinam na tekturze ogrubości 1 lub 2 mm zarys skrzydła taki jak poprzedni i obydwa sklejam używająć kleju ,,Wikol,,
Jeżeli profil skrzydła jest wygięty czyl spod skrzydła jest wklęsły to wyginam to nim wyschnie klej. A więc po wyschnięci kleju mamy już na sztywno ukształtowany spód skrzydła. Gdy wszystko wyschnie to cały ten ,,wkład,, szlifujemy papierem ściernym tak aby w przekroju poprzecznym był taki sam jak wręga.
Po ukształtowaniu wkładu przyklejam do niegodolną część poszycia skrzydła a gdy przeschnie górna część poszycia .
Do przyklejania poszycia używam kleju ,,Wikol,, natomiast do sklejaniakąta spływu używam kleju ,,Hermol,,
W/g mnie metoda ta ma wiele zalet.
Nie musimy smrodzić w domu cyjanopanem, wcale nie jest bardziej pracochłonna niż podłużnice i wręgi a co najważniejsze podczas montażu skrzydeł zwłaszcza tych górnych mamy do czyniena z bardziej sztywną konstrukcja, bez obawy, że tam gdzie chcemy osadzić drut zastrzału trafimy w ,,próżnię ,, i skrzydło będzie się chwiało a tak w każdym przypadku nawiercamy cienki otworek pod zastrzał igłą lekarską / lepsze są niż wiertło / i osadzamy zastrzał na ,,sucho,, mamy nieograniczoną możliwość korekty ustawienia skrzydła przed ostatecznym osadzeniem ich na kleju.
Oczywiście każdy kartoniarz ma swoje wypróbowane metody ale na tym forum jest też dużo początkującyh kartoniarzy.
Tą metodę pierwszy raz zastosowałem w ,,Balilli,, i niestety bardzo się sprawdza a metodę tę ,,podkradłem,, Mobby-Dickowi, gdy sklejał ,, Siemensa-Schukerta,,


Pozdrawiam !

----------------------------------------------------------------------------
wszysto jest piękne co ma skrzydła i szachownice
==============================================

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024