FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-03-04 07:57  [Galeria] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kolejny mój model. Pracowałem nad nim około półtora tygodnia. Jastrząb z nieistniejącego już :-( Frytkowego Quest II. Skala 1/48. Frytek rozdawał ten model przy okazji konkursu w Kielcach i Porąbce (mój to Kielczanin). Opracowanie – znany wszystkim Marek Pacyński.
Jest to moja pierwsza od bardzo dawna sklejona konstrukcja lotnicza. Troszkę kłopotów miałem ze spasowaniem segmentów kadłuba (trzeba było mocno przeszlifować niektóre wręgi). Najwięcej korekt (ale bardzo prostych) potrzebowała krawędź spływu skrzydła – trzeba było przyciąć skrzydło raz z góry, raz z dołu i wygląda OK. Oczywiście namęczyłem się z przejściem skrzydło-kadłub, gdzie spaprałem conieco model (wszystko pasuje, ale łapki były nieposłuszne)
Jedyną uwagę jaką mogę mieć do modelu to rysunki… Często musiałem improwizować i mam nadzieje że wiele błędów nie popełniłem.

pzdr
Kemot

 
09-03-04 07:58  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
cd...

pzdr
Kemot

 
09-03-04 07:58  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
cd...

pzdr
Kemot

 
09-03-04 07:59  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
cd...

pzdr
Kemot

 
09-03-04 08:00  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
i 2 fotki z budowy...

pzdr
Kemot

 
09-03-04 08:03  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

nie jest źle! ładny retusz!! segmenty na wręgach mogłeś jeszcze trochę "przeklepać" aby wyrównać karton...
ale w sumie to kto wie jak ten samolot wyglądał NAPRAWDĘ?? :-)
pozdrawiam!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-03-04 09:04  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Własnie bałem sie tego przyklepywania aby nie powygniatac wręg. Nie ukrywam, ze wyszedlem z wprawy klejenia samolotów i segmenty kadluba wydawały mi sie lekko niedopasowane. Za to oslona silnika jest miodzio. Obwody piersceni pasowaly idealnie do siebie.

pzdr
Kemot

 
09-03-04 09:46  Re: [foto] P50 Jastrząb Quest II
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ładny !!! Podkreciłeś mnie...., hhurricane jeszcze troszkę poczeka ;-) Mam prośbę o fotkę z przodu. Chciałbym zobazcyć jak wyglada "silnikiem w twarz " i ile z tego silnika widać.


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024