FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-02-04 15:10  HELP! - PzKpfw VI Tiger I / skąd wziąć drut?
KrisSkywalker   

Witam wszystkich popaprańców marnujących podobnie jak ja życie na sklejaniu modeli! Ale jak sie coś lubi to cóż... Właśnie sklejam Tygryska z Kartonowego Arsenału 6-7/98 i proszę o pomoc. Otóż chciałbym sie dowiedzieć gdzie w Warszawie można kupić druciki i koszulki igielitowe różnych średnic przystosowane do wyginania - jest ich cała masa w sklejanym aktualnie przeze mnie modelu. Bo tak sobie wyobrażam wykonanie tych części. Używałem w innych modelach szpilek, wykałaczek i innych temu podobnych części ale teraz chciałbym zrobić ten niesamowity model jak najbardziej profesjonalnie. Chyba że ktoś ma naprawdę dobry patent na tego typu części - z radością posłucham. No i jeszcze gdybym mógł skontaktować się z kimś kto sklejał ten model to zadałbym pytanie-kompromitację - gdzie wkleić część 93 albo ile razy chciał popełnić samobójstwo sklejając gąsienicę?:)
Z góry dziękuję za pomoc.
Kris.

 
29-02-04 16:13  Re: PzKpfw VI Tiger I - HELP!
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

KrisSkywalker napisał:

> ...gdzie w Warszawie można
> kupić druciki i koszulki igielitowe różnych średnic
> przystosowane do wyginania


Parę wątków drucianych:

[pytanie] Gdzie kupujecie drut 1mm???
[pytanie o sklepy] druty w Warszawie
Drut:)
Skąd wziąć drut??

Pobuszuj tu Szukaj :-)

 
29-02-04 16:33  Re: PzKpfw VI Tiger I - HELP!
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Skleiłem ten model. Ma jeden poważny problem z wieżą. Jutro może pokażę zdjęcia to wszystko się wyjaśni. Pamiętaj aby dopasowywać szkielet do poszycia a nie na odwrót. Gdybym dzisiaj go robił, to wałki skrętne wykonałbym z oklejonych potyczków do szaszłyków lub odpowiedniego drutu i koniecznie przeciągnięte przez otwory w kadłubie. Ogniwa wykonywałem taśmowo: wycinanie, przyklejanie, składanie; a prace nad ogniwami trwały równolegle z pracą nad pozostałymi elementami. Miałem pół godziny do obiadu to siadałem i robiłem - i już kilka ogniw wyciętych lub sklejonych. W sumie obyło się bez stresu.
Pozdrawiam

 
29-02-04 16:39  Re: HELP! - PzKpfw VI Tiger I / skąd wziąć drut?
Bartek_St 

 

hm tez robie ten model ale utknełem na ogniwach mam ich zrobionych 33 a gdzie tam reszta ;)

---------------------------------------------------
"MOIM HONOREM JEST WIERNOŚĆ"

 
29-02-04 22:01  Re: HELP! - PzKpfw VI Tiger I / skąd wziąć drut?
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

gdzieś go widziałem
http://www.konradus.com/poczekalnia.html
:-)))

Pozdrawiam - SpecModel

 
01-03-04 10:14  Re: HELP! - PzKpfw VI Tiger I / skąd wziąć drut?
Niezależny 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Wierzch wieży jest za mały w stosunku do bocznych powierzchni. To powoduje, że nie pasują do siebie białe pole wyznaczające z przodu wieży przyklejenie paska imitującego płytę pancerną (niebieskie strzałki). Dlatego rozciąłem i wstawiłem pasek o szerokości około 1 mm w miejscy gdzie płaszczyzna się załamuje (czerwone strzałki). Retusz zrobiłem pastelami olejnymi. Gdybym teraz go robił to skróciłbym bok wieży. Najlepszym miejscem jest chyba tył, gdzie mocowane są zasobniki. Tam rozcięcie byłoby praktycznie niewidoczne.
Pozdrawiam

 
01-03-04 12:36  Re: HELP! - PzKpfw VI Tiger I / skąd wziąć drut?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Niezalezny w modelu z mm byl ten sam blad Widac autor nie pokusil sie o jego poprawienie

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024