FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-02-04 09:59  [model testowy - fotorelacja] Brewster B-239 Buffalo
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Witam!
na początku było Słowo....i tu też się tak zaczęło... gadaliśmy z KF-em o tym i o owym, aż zeszło na modele <DZIWNE, NIE??>..
i Łukasz podrzucił mi do testów wersję 2D Brewstera B-239 Bufallo w barwach fińskich..
a że jedynie z milością do tych samolocików może sie równać upodobanie do barw polskich, to odłożyłem resztę prac w kąt i oto efekt..:)
Model przedstawia malowanie Eino Ilmarii Juutilainena, fińskiego asa z dorobkiem łącznym 94 zwycięstw, na Baflach odniósł 36 ...
poczatki były jak powyżej, kadlub i reszta w kawałkach, model sklejał się na tym etapie dobrze, jedynie wręga "F" wymagała przeszlifowania papierem ściernym, z pasowaniem skrzydeł i stateczników nie miałem uwag..
trochę kłopotu mniej doświaczonym może sprawić właściwe uformowanie tylnej części ostatniego segmentu kadłuba, ale to da się zrobić!!
zainteresowanym polecam prosty "patent" na uwypuklenie silnika gwiazdowego, z wręgi z rysunkiem tego silnika wycinam sam silnik, resztę wręgi podklejam normalnie na tekturkę..
silnik retuszuje po krawędziach, miejsce po nim na wrędze na czarno, między silnik a wręgę małe kółeczko i już.. prosto, a nie płasko, można oczywiście dokleić popychacze np. z rysika 0,5 co ma dodatkową zaletę - łatwo ciąć i nie trzeba malować..:)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-02-04 10:05  Re: [model testowy - fotorelacja] Brewster B-239 Buffalo
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
dalej też było z górki montaż reszty elementów w całośc nie sprawia większych kłopotów, jedynym problemem w modelu testowym było pasowanie skrzydeł do kadłuam ale po przycięciu z doło ok. 1 mm i przeszlifoawaniu papierem było ok., poza tym miejsce to maskują paski profilujące...
najbardziej obawiałem się maski silnika, ale jak wyszła widac - i nie trzeba było specjalnie "czarować" - po prostu wyciąć i skleić
oczywiście samemu trzeba podorabiać sklejki łączące...ale to przecież nie problem :)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-02-04 10:13  Re: [model testowy - fotorelacja] Brewster B-239 Buffalo
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
model opracowany jest przez Marka Pacyńskiego w skali 1 :50, co sugeruje że wkrótce wyjdzie w serii Kartonowy Świat (po wydawcy sądząc :)
model testowy drukowany na kartonie o gramaturze 200, Epson C 62, tryb foto
sklejany za pomącą kleju polimerowego dostępnego w GPM, do zdjęć nie retuszowany lakierem bzb..
a prywatnie cieszy mnie seria Finów - przedtem I 16 (można poczytać i obejrzeć http://www.gryfhobby.com/phorum34/read.php?f=1&i=7739&t=7739 ) ze strony http://www.modele-kartonowe.com teraz Bufallo
oby więcej!
pozdrawiam!

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-02-04 10:24  Re: [model testowy - fotorelacja] Brewster B-239 Buffalo
adrian 

Na Forum:
Galerie - 2
 

fajnie zrobiłeś ......gratulacje...ja siedze w parowozach ale im więcej oglądam te wasze świetne modele tym bardziej chce mi się zrobić samolot ..........ehhhhhhh....kiedyś w tym siedzałem

Tylko kolej!

 
24-02-04 15:21  Re: [model testowy - fotorelacja] Brewster B-239 Buffalo
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fajny modelik. Trzeba będzie się w niego zaopatrzyć. Ale klej też mam taki. Kupiłem kiedyś w sklepie chemiczym ale jednak klej polimerowy bardziej mi leży.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024