FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
05-06-23 16:50  [R/G] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Może to masochizm, ale idąc za ciosem wziąłem wczoraj na warsztat kolejną pokraczną francusko-niemiecką hybrydę.
Model na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć prosty.


Model zawiera 4 strony części + szkielet (z erratą wydawcy)

Rysunki montażowe 4 strony.
Skala 1:25
Autor: Mariusz Kita

Kadłub został już oklejony. Było trochę kombinowania, ale jakoś poskładałem wszystko do kupy.


Od spodu już na starcie brakuje jednej części - klapa nr4


Pozdrawiam

Post zmieniony (20-07-23 11:54)

 
05-06-23 18:10  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A co to zaa biskup nim jeździł, że ma krzyże biskupie ??? :D (2gie zdjęcie)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
05-06-23 21:51  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Ale masz tempo budowy ! A sam model wygląda bardzo ciekawie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-06-23 21:56  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Ihradca zwolnienie lekarskie niestety.

O krzyże to już pytanie do autora. Nie wiem czemu służyły te elementy

Post zmieniony (05-06-23 21:58)

 
05-06-23 23:53  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Żółtodziób to są krzyże lotaryńskie. Podwozie jest od pojazdu o nazwie Lorraine czyli po naszemu Lotaryngia.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-06-23 09:18  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Brzydal nie lichy ale jako model ciekawy - będę śledził z uwagą, jednak tempo jest porażająco szybkie nawet pomimo L4.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
06-06-23 10:34  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@jhradca - zapewne zapewne rację mają ci, którzy rzeczą jako ty.
Ja do tego piłem:

:)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
06-06-23 11:51  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
Agand 

 

to pewnikiem wariacja krzyża lotaryńskiego

--
Pozdrówka
Agand

 
17-06-23 09:22  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie

Już miałem krzyżyk na tym modelu postawić i było mi wszystko jedno czy on będzie papieski czy biskupi.
Model niewielki ale potrafi dać w kość.
Układ jezdny naciągnął moje nerwy do granic wytrzymałości.

Prowadnica gąsienicy - jeśli przykleimy ją w miejscu przewidzianym przez autora zablokuje nam koło


Resory są za długie i za szerokie

Plan wygląda tak


Układ jezdny po złożeniu tak

Koło napinające jest za daleko, ale to łatwo skoryguję.
Reszta kół wydaje mi się że jest za bardzo przesunięta w kierunku przodu pojazdu i tu niestety mam związane ręce bo od przodu ich położenie determinują wahacze.


Walczę dalej
Pozdrawiam

Post zmieniony (17-06-23 09:48)

 
17-06-23 14:17  Odp: [R] Na tropie kolejnego pokraka 15cm sFH 13/1 (SF) auf GW Lr.s.(f) Sd.Kfz.135/1
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Ehhh jak zwykle trzeba kombinować, widać jak na dłoni, że coś jest nie tak z projektem umiejscowienia wahaczy i pozostałych kół.
Jeśli Ci się chce można powiększyć te otwory w podłodze, zapaćkać je farbą bo i tak nie będzie widać i całość kół jezdnych i rolek przesunąć o te 0,5cm w tył, ale to trochę roboty i odklejania już tego co zrobiłeś.
Poza tym model jak zwykle u Ciebie prezentuję się bardzo fajnie :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024