FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
20-05-23 14:16  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czołem.

Winek dziękuje za wskazówki i odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Twoje doświadczenia oraz ogólne doświadczenie modelarskie jest nieocenioną pomocą. Załączam zdjęcie z 7m również z Anatomy. Niestety nie znalazłem nigdzie zdjęcia oryginału z tego okresu.



--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 10:37  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Cześć Bjorn

Masz rację. Mój dalmierz wygląda jak z 1939 r.
To był pierwszy z tych długich i chyba zastosowałem tu uproszczenie w postaci środkowego elementu.
W kolejnych widać miałem więcej determinacji na uplastycznienie obiektywów.
Wrócę do tego dalmierza i spróbuje dorobić to dodatkowe obiektywy jak w następnych.

Dzięki za zwróconą, bardzo pomocną, uwagę.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
05-06-23 20:07  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Kilkanaście kalendarzowych dni pracy zaowocowały powstaniem zapowiadanego komina. Trudny i skomplikowany element, a że świetnie opracowany to nie miałem wiele do dodania od siebie.
Wymieniłem boczne pełne pomosty na ażurową siateczkę. Niestety w kolorze czarnym bo tylko taką mam. Dzwon okrętowy wytłoczyłem metodą rozgrzanej folii naciągniętej na przygotowane wcześniej kopyto.
Zapraszam Kolegów do zapoznania się z aktualizacją.






Kilka zbliżeń:




Jako ciekawostka, porównanie komina pancernika z całym okrętem podwodnym typu VIIB (skala ta sama!). Stali chyba tyle samo, a jaka różnica w przeznaczeniu i efektywności.




W komplecie z kominem jest jeszcze dobudówka podkominowa z podstawami dalmierzy, które zostaną z nim połączone dopiero podczas montażu całości na pokładzie.




Jak widać, na tych modułach brakuje jeszcze kilku elementów, które również będą doklejone później.
Mam je już sklejone, a we wcześniejszych postach relacji nawet je pokazywałem.

Niejako przy okazji pokleiłem kolejne drobiazgi – jakieś pojemniki z wyposażenia pokładowego oraz bębny linowe. Te ostatnie uplastyczniłem przez wymianę pełnych kół bębna na ażurowe, sklejone z drucików. Było trochę roboty ale takie lepiej wyglądają niż zwykłe kółka.




Teraz powrót do domowych prac i innych przedsięwzięć odłożonych na rzecz SCH i za kilkanaście dni kolejne sklejanie.
Do następnego.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-06-23 10:42  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Nie ma sensu pisać że pięknie to wygląda bo o tym dobrze wiesz więc napiszę
...pięknie to wygląda 🤷‍♂️

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
06-06-23 15:44  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aleee żeś komina zmajstrował! Piękna robota! Druty też elegancko poszły, mosiądz czy miedź?

Dzwoń wyszedł obłędnie! Dzwoni? hehe. Tak się zastanawiałem jak zrobić swój, i już teraz wiem. Dzięki za pomoc ;)

Skończyłeś już całą drobnice?

Przy tym VIIB, który również jest świetnie wykonany widać potęgę Schara. Fajny pomysł na porownianie.

Pozdrawiam

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
07-06-23 07:38  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wiesiu, super, bardzo starannie i szczegółowo, Wszystko się podoba, a najchętniej to bym już zobaczył, jak te wszystkie detale montujesz na kadłubie. hehehehe; ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
07-06-23 11:39  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Bardzo dziękuję za obecność i przychylne opinie.

Żółtodziób - to tylko fragmencik całości ale często diabeł tkwi w szczegółach; cieszę się, że się podoba.

Bjorn - cieszę się, że się podoba; druty - słupki mosiężne 0,2, poprzeczki wyżarzone miedziane też 0,2mm; dzwon niestety nie dzwoni bo plastikowy (w kartonowym modelu! rozumiesz ten ból kartonowca?); z drobnicy jeszcze sporo zostało, np. dźwigi, wentylatory, które trudno teraz robić przed przymiarkami do całości; jak zapowiedziałem przechodzę do większych modułów, które nie wymagają jeszcze przymiarek do kształtu pokładu; stąd komin, w najbliższej przyszłości hangar, który będzie stał na pokładzie, zobaczę co z tego wyjdzie, może jakieś górne elementy nadbudówek; tego porównania komina z u-booem sam byłem ciekawy i wyszło fajnie.

Karaś - również cieszę się, że się podoba; zobaczyć na żywo zawsze można; kadłub coraz bliżej, nawet wyciągnąłem deskę montażową do kadłubów.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-06-23 13:41  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam Kolegów

Zapraszam do zapoznania się z drobną aktualizacją budowy Scharnhorst’a.
Tym razem na stół trafił hangar na wodnosamoloty Arado Ar-196. Dla przypomnienia – okręt posiadał na wyposażeniu trzy samoloty, dwa w hangarze, jeden na katapulcie.
Hangar w wycinance został zaprojektowany w wersji zamkniętej.



Podjąłem się ambitnego zadania na zmodyfikowanie i otwarcie hangaru wraz z pokazaniem w jego wnętrzu samolotów.
Dokonałem szczegółowego przeglądu zebranej dokumentacji fotograficznej, bardzo pomocnej Anatomy of the Schip oraz wykonałem pomiary wykonanych wcześniej samolocików ze złożonymi skrzydełkami.

















W wyniku tej pracy zacząłem opracowywać modyfikację hangaru jako otwartego. Z ksero części wycinankowych wykonałem model przyszłego hangaru. Niestety nie zrobiłem zdjęć z przymiarką samolotów do hangaru dlatego pokazuję samą surówkę.



W końcu powstał hangar w ostatecznym kształcie. Jedyne zdjęcia z jeszcze pustym wnętrzem hangaru. Dodatkowo przeszkliłem bulaje dodając im jeszcze okapniki. Na największej pokrywie dodałem wzmocnienia, które były jedynie narysowane. Tu ich jeszcze nie widać.



Teraz hangar jest częściowo złożony, a brakujące na nim elementy, ze względów bezpieczeństwa, będę mógł montować dopiero na etapie montażu całości na pokładzie. To różne podesty, relingi, schodnie, drabinki, drobiazgi na jego ścianach lub na pokładzie w bezpośrednim sąsiedztwie. Część mam przygotowane – zdjęcie poniżej, reszta na bieżąco.





Do hangaru przynależna jest przybudówka rufowa. Również została niejako przy okazji zbudowana i częściowo wyposażona w przygotowane dużo wcześniej drobiazgi. Mógłbym tu również dodać jeszcze kilka części ale poczekam na montaż na pokładzie.



I na koniec wspomniane wcześniej elementy do głównego modułu hangaru, które będą czekać na swój czas.



Tyle na dzisiaj. Dziękuję za uwagę.
Zapraszam Kolegów do komentowania i ewentualnej dyskusji.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
19-06-23 16:41  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A teraz wzorem speców od gąsienicówek powinieneś hangar zamknąć, żeby nie było widać, że coś jest w środku 🤣

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-06-23 22:45  Odp: [R] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podziwiam precyzyjne wykonanie wodnosamolotów !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 12Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024