FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-05-23 09:17  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ciekawy, nieoklepany temat. Chętnie oglądam takie relacje . A ta do tego szybko postępuje ; od 18 marca powstał niemal kompletny model...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-05-23 20:55  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Budowa miała się zakończyć najdalej do końca kwietnia, a tutaj maj się kończy i końca nie widać.

Układ jezdny poskładany. Brakujące elementy jakoś dorobiłem. Gąski wycinankowe, musiałem je jednak pomalować.




Pozdrawiam

 
20-05-23 21:30  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo dobrze to wygląda👍👏. Gdybyś nie napisał, to ze zdjęć trudno by było się zorientować, że gąski są malowane.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
30-05-23 20:33  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Budowa powoli zbliża się do końca. Jestem na etapie działa. Napotkałem jednak pewien problem.







Na przedniej płycie jest peryskop. Jednak jego występowanie w tym miejscu uniemożliwi montaż osłony działa.
Druga sprawa czy działo było montowane razem z osłoną czy bez.
Może ktoś coś wie na ten temat?

Pozdrawiam

--

 
31-05-23 14:58  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Jakoś "udało" mi się przeoczyć wcześniej Twoją relacje. Bardzo fajnie idzie, super fajne są te granaty :)

 
01-06-23 09:43  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Osłona była ale tu ją źle zaprojektowano. Kształt jest zły. Raz : osłona jest najpierw wyginana łukowato a przy końcu zaginana, dwa: jest ogólnie za długa(za szeroka), trzy: jest za blisko przedniej płyty pancerza lub całe działo jest zbyt blisko pancerza. Jeśli nie przylepiłeś osłony lub łatwo ją odciąć to skorygowałbym jej kształ i nieco przesunął do tyłu.

--

Post zmieniony (01-06-23 11:28)

 
01-06-23 18:12  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Osłona była przymierzana na sucho bez kleju. Teraz jest już uformowana. Pojawił się jednak nowy problem bo wystawała o kilka mm nad nadbudówkę. Skróciłem podstawę od dołu i teraz pasuje.


Samo działo już prawie skończone wygląda tak.

Pozdrawiam

--

 
01-06-23 21:10  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

El_paw, osłona w takim kształcie i szerokości oraz ułożeniu względem przedniego pancerza uniemożliwiłaby jakikolwiek obrót działa na boki. Zlikwidowałeś peryskop z wewnętrznej płyty pancerza a on tam faktycznie był. Błędny kształt osłony stanowi problem a nie peryskop.

--

Post zmieniony (01-06-23 23:02)

 
01-06-23 23:09  Odp: [R] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Osłonę ukształtowałem według szablonu, który jest w modelu. Jedyne co mogę jeszcze zrobić to przesunąć działo do tyłu o kilka mm.

 
03-06-23 16:23  Odp: [R/G] 5cm PAK auf Fgst. Pz.Kpfw. 35R 731 ANSWER
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Z dużym poślizgiem czasowym model został ukończony.








W parze ze starszym bratem :-)


Model sklejał się całkiem przyjemnie, chociaż zabawę popsuło kilka brakujących części, pomylona numeracja oraz gąsienice, których nie dało się złożyć w standardzie, bo nie były odbiciami lustrzanymi.

Reszta to już wyłącznie moja wina.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (05-06-23 16:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024