FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
01-06-23 14:52  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Airco DH-2 był wydany w 2005 roku i od 18 lat przez cały czas jest w nieprzerwanej sprzedaży.

Dla Grummana F3F miejsce w planach na wznowienie jest, jak najbardziej ;-).

Co do Hallera to wiadomo, czym starszy model tym na bardziej skąpych materiałach był opracowywany. Moje modele na ogół były dosyć proste, ale wtedy było to typowe. Gdy wcześniej, jako kilkunastoletni chłopak sklejałem MM-y, to nigdy nie analizowałem zgodności z oryginałem. Dla mnie liczyła się wyłącznie przyjemność ze sklejania (spasowanie części), a ulubionym autorem w latach 70-tych był Bohdan Wasiak..

--
JOL

 
01-06-23 18:21  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Panie Januszu bardzo podoba mi się pomysł zmiany i poprawy kolorystyki modelu i/lub zmiany kamuflażu.
To zawsze wartość dodana do opracowania, nawet leciwego i prostego, ale dobrego i będącego doskonałą bazą wyjściową do dalszych prac nad modelem.
Z racji zainteresowań będę kibicował pancerce, a kilka małych korekt podbiłoby wartość tych starszych modeli Pz III, Pz IV, starego (pierwszego) hummela, czy późniejszych, nowych i bogatszych opracowań takich jak nowy hummel, panther, tiger, king tiger, czy rewelacyjny w opracowaniu, ale mało atrakcyjny kolorystycznie najnowszy Ford FAT 2 + haubica QF 25.
Chętnie bym o tym porozmawiał poza anteną, ale wraz z telefonem straciłem Pana numer.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-06-23 18:58  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Wszystko łykam po nowemu, i jak MODELIK na tą chwilkę zatrudni M. Dworzeckiego to sprzedaż wzrośnie o 300%. :-)

 
01-06-23 20:08  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Super pomysł!
Czy w planach jest tylko "poprawianie" kolorystyki, czy może także przemalowywanie wycinanek? Na przykład taki Buffalo w fińskim malowaniu to by było coś!
A jeśli chodzi o Grummana F3F, to pozwolę sobie zasugerowanie dodanie haka do lądowania...

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
01-06-23 20:25  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Powiem tak . Mam pancerki do przerobienia tyle że już mię wiem jakie i gdzie leżą. Ale bardzo przypadły mi do gustu te wznowienia najbardziej Gepard , M 109 ( cudne okładki a w środku mój ulubiony kamuflaż NATO) . Ten Pion w zasadzie też jest do kupienia koniecznie. A i jeszcze Valentine do seri brytyjskich czołgów ( poprzedniego jął wiemy nie da się otworzyć). A z samolotów to apetycznie wygląda Buffalo. Jak dla mnie w każdym razie.

 
01-06-23 22:31  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
PAWEL  

Na Forum:
Galerie - 1
 

no z tego wychodzi ze w poniedzialek trzeba kupic Geparda M109 i Bucefala z dodatkami

--
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski

 
02-06-23 10:44  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Bardzo fajny pomysł. Bardzo lubię Pana modele
Może "wznowić"/ przerysować Sheffielda w wojennym kamo ?? Szarego mam dwie sztuki ale na "kolorowego" też bym się rzucił :-)
Pzdr

 
02-06-23 10:54  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
andre   

Czy wśród wznowień jest szansa na popraawionego CHALLENGER MK I (A 30) lub odnowa zaprojektowania .Z tego co pamiętam to posiadał wiele błędów z częściami i numeracją.Nawet w swojej relacji Luzak o tym wspominał na Konradusie .

--
-----
Pozdrowienia dla wszystkich
Andrzej

 
02-06-23 21:45  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ze względu na liczne i niedopuszczalne błędy, o ile dobrze pamiętam po jakieś 700 egzemplarzy Chalangera i PZL Mewa wycofałem z oferty i "zmieliłem" na makulaturę. Nie wiem, czy kiedyś te modele ukażą się w poprawionej wersji, ja się za to raczej brał nie będę.

--
JOL

 
02-06-23 23:01  Odp: [N] MODELIK – Nowości i wznowienia 2023
lubię placki   

Witam, czy model Westland Wyvern będzie wznowiony, pozdrawiam.

--
modele to moja pasja.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024