FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-23 19:33  [R] Polski samochód pancerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. W Kolejnej relacji miałem pewne obawy czy ją założyć, ale pomyślałem aby spróbować. Model który postanowiłem wziąć na warsztat to Wz.34. Chciałbym aby budowa tego modelu była dla mnie motywacyjno-odpoczynkowa oczywiście model będę wykonywał z wnętrzem czy mi się uda zobaczymy. Zapraszam do oglądania.

Na początek okładeczka:



Budowę modelu rozpocząłem od podłogi którą powoli uzupełniałem konstrukcją ramową i kilkoma innymi detalami:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-10-23 16:47)

 
06-05-23 13:33  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zaopatrzyłem się w tę wycinankę z myślą o sklejeniu kiedyś tego modelu.
Będę obserwował Twoje postępy jako wzór na przyszłość - jakiś rok/dwa.
Powodzenia i liczę na wszelkie wskazówki.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-05-23 15:29  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ja także zakupiłem przy wznowieniu, bo wcześniej przegapiłem. Chętnie będę śledził. Powodzenia.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 
08-05-23 15:32  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jimmy, dobry wybór:-)
Po Twoich ostatnich pracach spodziewam się dobrego efektu:-)
Do dzieła!

Kiedyś Bizon świetnie wykonał ten model z poprzedniego wydania, więc jest się na kim wzorować.
Temat i projekt znakomite:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-05-23 17:46  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Winek na pewno kilka wskazówek będzie.

danielw wznowiony model jest bardziej ładniejszy graficznie, a kolory są żywsze.

StuGu jeśli chodzi o postęp w klejeniu to idzie powoli do przodu w razie czego posiłkuje się jeszcze relacją ReVana_1991 i Rolanda. W razie nie pewności sięgam po nią i podpatruję. Ale też będzie pięknie stał obok 4TP który był wcześniej sklejony. Marzy mi się skleić kilka modeli z kampanii wrześniowej. Byłby bardzo fajny widok i cieszyło by oko.

Wracając do relacji powoli zabrałem się za przyklejanie poszycia zewnętrznego z poszyciem wewnętrznym. I tu jest pierwsza wskazówka poszycie środkowe porozcinałem tak aby wszystko ładnie pasowało. Co do retuszu to użyłem farb plakatowych firmy ASTRA , aby uzyskać kolor piaskowy czyli do wnętrza wymieszałem z sobą kolory. Na samym początku wymieszałem odrobinę koloru czarnego z czerwonym po wymieszaniu obu kolorów razem dodałem odrobinę koloru białego i na trzy kolory wymieszałem z kolorem żółtym. Jeśli chodzi retusz do poszycia zewnętrznego do uyskania koloru ciemno-brązowego to mieszanina farb czarnego z odrobiną koloru brązowego i końcowy kolor zielony to mieszanina farb ciemno-zielonego z odrobiną koloru czarnego, a piaskowy to ta sama mieszanina farb co do poszycia wewnętrznego. Zapraszam do oglądania.

Oklejanie poszycia:



--

Post zmieniony (08-05-23 21:15)

 
08-05-23 18:55  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Będę podglądał, fajnie ci wychodzi :) Mam ten model sklejony w starym wydaniu i na pewno będzie prezentował się bardzo fajnie w nowej grafice :)

 
10-05-23 21:01  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Dziś tylko skromnie będzie pierwszym elementem który wykonałem i przykleiłem do wnętrza był stelaż ze zbiornikiem paliwa. Samych zdjęć zbiornika paliwa nie mam ponieważ nie zdążyłem zrobić. Myślę, że stopniowo będę uzupełniał wnętrze pojazdu, a sama budowa będzie przyjemna i ciekawa.

Stelaż:



Przyklejony stelaż ze zbiornikiem do wnętrza:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
14-05-23 21:08  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Prace nad wnętrzem posuwają się stopniowo powoli do przodu dziś doszły kolejne elementy. Myślę, że uda mi się ukończyć model i zabrać go na Przeciszów. Model praktycznie sam się klei i bardzo przyjemnie tyle do gadania. Zapraszam do oglądania.

Fotki postępów nad wnętrzem:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-05-23 21:18  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Pracę wykończeniowe nad wnętrzem idą powoli jeszcze kilka elementów i wnętrze pojazdu będzie gotowe aż szkoda będzie to zamykać. Zastanawiam się czy nie utrudniłem sobie życia ponieważ czeka mnie trochę gimnastyki z pasowaniem poszycia górnego mam nadzieję, że i z tym sobie poradzę. Zapraszam do oglądania.

Fotki z dalszego etapu prac nad wnętrzem:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
09-07-23 11:31  Odp: [R] Polski samochód pnacerny Wz.34 Kartonowa Kolekcja 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witacie. Długi czas upłynął od ostatniej aktualizacji budowy z racji tego, że wracam do rozgrzebanych projektów które chciałbym ukończyć i relacje z budowy się pojawią, ale spokojnie wracam do was i do budowy modelu. W ramach odpoczynku przy budowie wnętrza wziąłem się za budowę wieży do której po kolei przy kleje elementy. W przypadku poszycia zewnętrznego wszystkie elementy porozcinałem. Zapraszam do oglądania.

Wieża:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024