FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-05-23 09:26  [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
PIRO 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Ci, którzy mnie znają z http://www.kartonowki.pl/ z relacji North Carolina BB-55 wiedzą, że budowy okrętów u mnie trwają długo a Ci, którzy mnie poznają przy okazji tej relacji się o tym przekonają.

Plan jest ambitny, złożyć wszystkie 3 okręty klasy Yamato. Kolejnośc składania będzie zgodna z subiektywnym odczuciem trudności i złożoności modeli.


Na pierwszy ogień idzie IJN Musashi wydawnictwa Answer. Model wydaje się dość prosty, ma kilka błędów merytorycznych względem Anatomy of the ship IJN Yamato, które może uda mi się naprostować. Może ...

Koniec gadania o planach, czas na działanie. Na początek szkielet, część podwodna. Ku mojemu zaskoczeniu, wręgi wycinane laserem wszystkie są na tekturze 1mm co oznacza, że wszystkie wręgi mamy w zestawie x2 aby je ze sobą skleić. Nie jest to wg mnie najlepsze rozwiązanie bo po sklejeniu 2 części tej samej wręgi zdążają się minimalne przesunięcia w otworowaniu przez co wszystko wymaga dużej ilości szlifowania. Aby zachować płaszczyznę wodnicy, całość przyłapałem taśmami malarskimi do stołu (do tej pory robiłem to na desce ale te okręty są na nią zbyt duże). Wręgi w większości pasują jak ulał (tylko kilka jest odrobinę za szerokie lub za wąskie względem wodnicy co wyprostuję szlifowaniem). Na dzień dzisiejszy szkielet jest dość wiotki. W planach mam wzmocnienie go na wzór tego co zrobiłem przy okazji USS North Carolina. http://www.kartonowki.pl/forum/temat/3367,uss-north-carolina-bb-55-gpm

Relacja będzie prowadzona na obu forach.

Tyle na dziś, załączam zdjęcie efektu prac sobotnich i do zobaczenia.


--
Pozdrawiam
PIRO

"Nikim jest ten co nie próbuje zmienić świata na lepsze"

 
29-05-23 10:20  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czołem.

Ostry temat. Będę śledzić z zaciekawieniem.

Odnośnie wręg HAL SCH ma tak samo, w dodatku elementy nie są opisane. Trochę to słabe, podwójne klejenie i opisywanie elementów, które miały z założenia być gotowe i ułatwić pracę, wymagały dodatkowego jej nakładu. Szlifowania co nie miara ;).

Powodzenia i wytrwałości w budowie tych trzech kolosów.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
29-05-23 11:00  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Dzień dobry,
Bardzo się cieszę, że powstaje relacja z budowy tego okrętu . Jest to bardzo potrzebna relacja 👍.
Powodzenia i na pewno będę ją obserwował.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
29-05-23 13:22  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Super ciekawy temat, takie relacje trwają długa i mają trwać długo, trzymam kciuki i będę kibicować.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
29-05-23 16:26  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
jagdtiger2(Adam) 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Ja może kiedyś zrobię taki zestaw ale w 400 setce. Przez kilka najbliższych lat będę tu zaglądał.

 
29-05-23 19:02  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
orkan   

PIRO napisał - "ma kilka błędów merytorycznych względem Anatomy of the ship IJN Yamato"
Mnie bardzo zaciekawiło to to stwierdzenie. Można prosić coś więcej w tej sprawie.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
03-06-23 19:58  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Ambitnie, takie trzy kajaki to zajmą pół garażu hehe
Trzymam kciuki i zaglądam

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
21-08-23 09:28  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
PIRO 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,

Mała aktualizacja wątku.
Szkielet niemal gotowy, część denna wzmocniona przed efektem "krowich żeber" i po pierwszy szlifowaniu. Podobnie zabezpieczę część nawodną.
Co do błędów merytorycznych wycinanki to na szybko znalazłem rozbieżności w wyposażeniu pomostów obserwacyjnych na superkonstrukcji (ilość, typ i miejsce usytuowania lornet, brak busoli itp.).









--
Pozdrawiam
PIRO

"Nikim jest ten co nie próbuje zmienić świata na lepsze"

 
21-08-23 09:28  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
PIRO 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 



Post zmieniony (21-08-23 09:30)

 
21-08-23 10:15  Odp: [R] Klasa Yamato - cz1 - IJN Musashi
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Superkonstrukcja to taka kalka językowa z superstructure - u nas mówi sie nadbudówka
chyba że wolisz domek pokładowy (to od deckhouse) 😉
Klej klej dalej

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024