FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-05-23 09:34  [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pytanie jak w temacie.
Jest parę modeli, które mam na oku i można kupić albo oryginał za dużą kasę
alb reprint za mniejszą

Który jest "ładniejszy" ? cieńsze linie , lepsze kolory ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
25-05-23 10:13  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wydaje mi się, że wynika to z faktu, że oryginał jest drukowany w technologii offsetowej, a reprint jest już niestety z drukarki laserowej. CO prawda nigdy nie miałem do czynienia z takowym, ale z tego co się czyta z obserwacji innych modelarzy. Laser jest dużo, dużo słabszy jakościowo niż druk offsetowy. Dlatego lasery kosztują połowę tego co odpowiedniki offsetowe.
To jest taka generalna uwaga, natomiast pewnie trzeba by się przypatrzeć każdemu z przypadków z osobna, pewnie jakieś kolekcjonerskie sztuki mogą być mocno wywindowane ze względu na małą dostępność i nie ma to żadnego związku z jakąś lepszą jakością.

pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
25-05-23 12:07  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Hator   

@Żółtodziób
Jeśli zastanawiasz się nad reprintami Model Hobby to tutaj jest loteria. Są wydania bardzo słabe. Są też w miarę ok. Reprint to po prostu skan oryginału wydrukowany wybraną metodą. Z reguły jest to laser, bo koszt wydruku jest niski. Cieńszych linii w reprincie więc nie ma.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
25-05-23 12:44  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Miałem okazję kleić kilka reprintów z Hobby Model.
Kolorystyka była różna na różnych arkuszach,a w KFIR to nawet jedno skrzydło miało różne odcienie. W Chinnok'u i Jaguarze wręgi nie były w tej samej skali co części modelu.
Jednak modele te da się skleić i mogą być fajną alternatywą dla mega drogich lub nieosiągalnych modeli.
Warto tez zabezpieczyć druk przed klejeniem.

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
25-05-23 15:03  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Zachodzi pytanie czy różnice kolorów wynikają z tego, ze skanowany oryginał był "kolorowy" czy też jakość cyfrowych kolorów jest marna co troszkę mnie dziwi.

 
25-05-23 16:00  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Reprint z założenia jest kopią, z wszelkimi tego konsekwencjami - grubymi liniami, różnicami kolorystycznymi i innymi wadami i zaletami pierwowzoru.
Gdyby zmieniano grubość linii, wyrównywano kolory itp. to już nie byłby to reprint... a raczej nowe, poprawione wydanie.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
25-05-23 16:16  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

czyli może byś sensowne / się opłacać kupienie reprintu i przerysowanie samemu...wtedy może być ładniej nawet niż oryginał
np. Cutlass z Hobby model to był strasznie dawno wydany ( 95 - ręcznie projektowany ?)


--

Post zmieniony (25-05-23 16:35)

 
25-05-23 21:12  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
wasia 

Na Forum:
Galerie - 21
 

Mam kilka reprintów Hobby Model na stanie. Tak jak napisał Adam z jakością jest różnie. Są takie, które na płasko wyglądają całkiem dobrze, a arkusze innych nie wróżą nic dobrego już na wstępie. Chodzi mi o rozdzielczość i kolory. Co do spasowania to myślę że reprinty są konsekwentne i jeśli oryginał był kiepsko spasowany - co można zauważyć w większości HM-ów z lat 90., to reprint również taki będzie. Jak chcesz przerysowywać to myślę, że nie ma sensu inwestować w oryginalny offset.
Dwa sklejone reprinty HM w mojej stopce.

--
_ _ _ _ _ _ _
Halifax, Su-37, Su-35, Su-27, Black Widow, MiG-29M, MiG-29A, Mustang, SZD-22 Mucha, Iskra bis DF, Su-27 Fly Model, Su-30MKI, Su-30MK, LIM-2

 
26-05-23 12:20  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Zgodnie z zasadami, reprint to ponowny wydruk tego co już było wydane.
Niekoniecznie kopia. Reprinty są wypuszczane przez pierwotnego wydawcę.
Wszelkie inne "reprinty" nie wypuszczone przez wydawcę to już tylko kopie i jak piszecie mogą mieć wiele wad.

Jeszcze kwestia sprzedawców.
Hatoer pisze, że Model Hobby wydaje reprinty.
Inni Koledzy piszą o Hobby Model.
Pragnę zwrócić uwagę, że Model Hobby i Hobby Model to dwie różne firmy. Tak dla porządku.

A w temacie - korzystam tylko z oryginałów, które najczęściej grzeszą różnicami kolorów. O autorach opracowań i ich wytworach nie wspominam.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
26-05-23 21:35  Odp: [P] co lepsze: reprint czy oryginał?
Hator   

@ Winek
Mi zawsze mylą się oba wydawnictwa, stąd też mogłem popełnić błąd. Chodziło mi o wydawnictwo pana Grabowskiego, Hobby Model 🙂
@ żółtodziób
Skoro można z powodzeniem poprawić zeskanowany MM, to tym bardziej można to zrobić z modelem, który Ciebie interesuje.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024