FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-04-23 20:16  [R/G] Jak-38 z Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jako się rzekło w relacji z budowy Tu-128, witam w kolejnej relacji. Poprzednia dotyczyła budowy antyku, dlatego teraz dla równowagi przedstawiam relację z budowy nowości – Jak(albo jak kto woli Yak)-38 z Answer. Model wydany w serii MS Design…i na to zwrócę szczególną uwagę. Przy klejeniu pierwszego segmentu z kabiną myślałem, że to będzie koniec klejenia tego modelu. Stwierdziłem jednak, że szybciej skończyć niż zacząć to po pierwsze trochę siara, a po drugie…potrzymaj mi piwo! Nigdy wcześniej nie kleiłem modeli Marcina Straszewskiego, dużo się naczytałem o nich i naoglądałem, ale nic więcej. I okazało się, że po klejeniu tych wszystkich Hobby Modelowych zabytków taka precyzja opracowania do części mm chyba mnie przerośnie. No ale wiadomo, nie takie rzeczy my ze szwagrem….Część do części i spodobało mi się, chociaż przyznam szczerze, że trzeba się pilnować. W tym modelu postanowiłem ponaśladować najlepszych – stachoo, ElCommendante i próbować kleić skarpetę w powietrzu, a następnie naciągać ją na szkielet. I tak. Z jednej strony dałem radę i faktycznie to co było klejone w powietrzu [nieskromny_mode_on] jest ładne [nieskromny_mode_off], ale łączenie tych gotowych segmentów już nieco kuleje. A jeszcze z kolejnej, to był ten drugi moment gdy myślałem, ze model zaliczy kosz, gdy okazało się, że nie mogę skarpety naciągnąć na kopyto [rotfl], ale udało się. Na zdjęciach aktualny stan budowy.
Czy mam jakieś uwagi co do opracowania? Dwie.
1.Podłoga kabiny musi być wklejona zanim poskładamy jej wszystkie wręgi. Bo inaczej nie przełożymy jej przez przewężenie tam gdzie jest deska rozdzielcza.
2.Chwyty powietrza trzeba nieco (są to części mm) poprzycinać, aby ładnie się łączyły z resztą kadłuba. Reszta jest nieprzyzwoicie precyzyjnie opracowana.







--

Post zmieniony (18-05-23 18:12)

 
06-04-23 22:26  Odp: [R] Jak-38 z Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

I pyk - pół modelu sklejone...
No to oglądam, choć do końca pewno ze dwie aktualizacje... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-04-23 13:06  Odp: [R] Jak-38 z Answer
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Brzydkie to to jak nie wiem co.
Ale wykonanie zacne. ;)

Będę obserwował. Do samego końca. :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
07-04-23 19:56  Odp: [R] Jak-38 z Answer
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

Piękny samolot, ale kolor muzealny

 
09-04-23 21:21  Odp: [R] Jak-38 z Answer
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Cieszę się że akurat ten model budujesz. Powodzenia, kibicuję!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
18-05-23 18:12  Odp: [R] Jak-38 z Answer
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wiele się Mariusz nie pomylił, jedna aktualizacja i galeria ;) Jakoś relację zaczynam z zapałem, ale potem w trakcie klejenia nie mam jak usiąść do komputera żeby przygotować kolejny wpis. Jakieś zdjęcia jednak powstają i można chociaż na koniec udokumentować proces powstawania. Poprzedni wpis zakończył się na wlotach powietrza, teraz więc prezentuję powstawanie ogona skrzydeł i kompletowanie pozostałych elementów. Spasowanie części idealne, problemów nie odnotowano. Muszę stwierdzić, że pomysł montażu powierzchni nośnych i sterowych na bagnety wpuszczane w elementy szkieletu jest rewelacyjny, umożliwia bowiem precyzyjne umiejscowienie tych elementów. Z drugiej strony wymaga precyzji klejenia, aby wszystkie otwory idealnie się pokryły.





W trakcie klejenia pomyślałem, że warto zaprezentować sposób wykonywania kół i narzędzia do tego wykorzystywane. Kiedyś do tego wykorzystywałem tańszy odpowiednik Dremela, ale jakoś niewygodnie mi się nim robiło. Wkrętarka okazała się praktyczniejsza w tym względzie.


I przyszła pora na galerię końcową.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-05-23 18:41  Odp: [R/G] Jak-38 z Answer
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Gratulacje Demon, świetny model!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024