FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
19-05-23 13:53  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Padło w tym pierwszym wątku, ale przeklejam je tutaj:

Marcinie a czy mógłbyś trochę więcej napisać o zakresie zmian tej nowej wersji (poprawionej, odświeżonej) w stosunku do wydania z 2004 roku. Mam ten model z wszystkimi dodatkami jakie do niego były dostępne i zastanawiam się mocno czy to nowe wydanie w moim przypadku ma sens.
O ile sam model w kwocie 260 PLN jest jak najbardziej rozsądną ofertą, to teraz pozostaje kwestia dodatków, które jak dla mnie są ważne z racji skrócenia czasu pracy nad modelem.
Zakładam, że lufy i dodatki fototrawione można będzie wykorzystać bez najmniejszych problemów z wydania z 2004 roku. Co z wręgami? Czy nowe opracowanie będzie miało cały zupełnie nowy szkielet (chodzi o kadłub), czy będziesz bazował na wydaniu z 2004 roku i zmianie ulegnie część rufowa, czyli powiedzmy, że wręgi w jakimś stopniu też byłyby do wykorzystania.
Zanim zainwestuje w ten projekt chciałbym mieć szersze spojrzenie.

Jeśli mogę prosić o Twoje stanowisko do powyższego :)

--

 
19-05-23 13:57  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Tak jak pisałem wcześniej. Model zostanie poprawiony zgodnie z nową dokumentacją, która ukazała się parę lat temu. Na pewno do poprawki jest rufa, więc stary szkielet Yamato nie będzie pasował. Lufy najpewniej będą dobre, co do elementów fototrawionych to nie wiem.
Okręt będzie miał całkowicie zmienioną szatę graficzną, na duuużo lepszą i nowe rysunki montażowe.

 
19-05-23 14:27  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dziękuje za wyjaśnienie. Kibicuje zatem, żeby temat ruszył. Ja jednak poczekam do samego końca z dołączeniem do akcji. Grafika modelu z 2004 roku jest bardzo dobra, ale znając Twoje możliwości może być jeszcze lepsza. Nie znalazłem jeszcze jak bardzo rufa jest odmienna według tej nowej dokumentacji od tego co jest w opracowaniu z 2004. Dotarłem jedynie do dyskusji w której jedni twierdzą, że zmiany są istotne, a inni że nie do końca i że trudno to tak jednoznacznie określić. Może jeszcze poszukam czegoś więcej na ten temat.

--

Post zmieniony (19-05-23 14:28)

 
19-05-23 15:04  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Greg77   

Mejdej - trzeba sięgnąć do najnowszego Anatomy of the Ship Yamato and Musashi - Janusz Skulski, Stefan Draminski - tam pokazane są istotne zmiany w tylnej części kadłuba. To najnowsza publikacja nie uwzględniona we wcześniejszych modelach - to ma zamiar zrobić dopiero Marcin.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
19-05-23 15:05  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Greg77-->dokładnie.

 
19-05-23 15:13  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Greg77   

Mejdej - zakładam, że większość fototrawionych będzie pasować, lufy też na bank - co do wręg to powinny się zmienić w tylnej części. I nie ma problemu żebyś budował z poprzedniego wydania - tylko według najnowszych opracowań będzie to projekt z kategorii fantazyjnych - coś w stylu jak stare MM. Będzie się zgadzał z Yamato ale tylko w jakiejś części.
Szczerze to sam byłem zaskoczony tym nowym Anatomy... - bo zakwestionowało ten dobry projekt który masz. Ale takie życie...

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
19-05-23 18:02  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Hmm, tak to opracowanie jest często przytaczane jako najlepsze co może być w kwestii planów Yamato. Niestety nie mam go. Tak czy inaczej nie jestem w złym położeniu. Mój Yamato jeszcze nie jest złożony, najwyżej wiecznie pozostanie w formie zeszytu :).

Czy jest szansa na zamieszczenie tu porównania (takie poglądowe), część rufowa według starych planów vs część rufowa według aktualnej wiedzy ?

--

Post zmieniony (19-05-23 18:16)

 
19-05-23 21:05  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Marcin Dworzecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zmiany w grafice między starym a nadchodzącym Yamato.

 
20-05-23 15:08  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
WiatremCzesany 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo dobry pomysł.

Następny crowdfunding możesz zrobić na Kickstarterze.

Okręty to nie moje pole zainteresowania ale dorzucę coś pewnie na poczet przyszłych modeli (latających, jeżdżących).

Trzymam mocno kciuki

 
20-05-23 16:23  Odp: Zbiórka na Yamato 1:200 ruszyła
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Czyli będzie walorka, to na pewno zadzała na plus i może skusi więcej osób. super
heheeh, mimo że ryfle i tak lecą jako pierwsze do wymiany za lasery, heheheheheeheheh
BTW, można by dołożyć jakiś senoswny podział blach w grafice, ale bez też da radę.
--

Post zmieniony (20-05-23 16:25)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024