FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
16-05-23 15:27  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Krawędzie kartonu które były retuszowane np. temperami będą szybciej wpijały lakier niż obszary zakaponowane co może skutkować w powstaniu białego nalotu. Jeżeli retuszowałeś model akrylami to można zaryzykować mat odrazu bo one lepiej uszczelniają krawędzie kartonu ale dla pewności ja bym przeleciał najpierw błyskiem chociaż jedną warstwę.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
16-05-23 15:59  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

a co z tym półmatem / satyną ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
16-05-23 16:28  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Według mnie półmat i satyna to to samo. Półmat to tak bardziej poi naszemu, satyna to chyba anglicyzm.

Lakier mat na capon, stosowałem i w większości przypadków nie było z tym żadnych przygód. Zdarzyło się jednak parę razy, że (zapewne z powodu albo zbyt cienkiej warstwy caponu lub zbyt dużej chłonności kartonu) wyszedł biały nalot. Dla spokojności bym jednak przyjął opcję połysk i na to mat.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
16-05-23 17:38  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

o to mi chodziło, dziękuję :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
16-05-23 18:53  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
siedem   

Ceva jeśli Dupli jest półmatem, to jaki lakier matowy polecasz?

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
16-05-23 19:24  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Ostatni model pomalowałem Tamiyą TS-80 na podkładzie z TS-13, drogo w uj (spray), ale mat totalny.
Następne pomaluję Hataką XP07 na podkładzie z XP09, ale do tego trzeba odpalić aerograf.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-05-23 04:55  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak chcesz s*****ć model to napacykuj lakiermi na maxa. Zarzuciłem lata temu cellonowanie czy lakierowanie jeszcze i tak pancernych Małych Modelarzy bo zaobserowalem zjawisko powstawania krowich żeber po takich operacjach lakierniczych. Dziś karton jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na takie operacje. Dopiero co na konkursie w Kruszwicy widziałem napacykowane modele do tego stopnia że karton calkiem stracił elastyczność i zachowuje się jak blaszka z puszek od napojów. Kolo podnosi model a w kadłubie zostały wgniecenia od palców. A na skrzydłach widać całą strukturę tekturowego szkieletu.

 
17-05-23 09:48  Odp: Malowanie lakierem błyszczącym i matowym
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@ABC : i stąd zapewne się wzięło stosowanie podposzycia i piankowanie modeli

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024