FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
21-05-23 17:13  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
orkan   

Z zaciekawieniem czytam dyskusję i ADAM 12 jeśli można prosić używaj nicków a nie imion ,
w odniesieniu do tematu będzie wiadomo kto jest kim.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
21-05-23 19:52  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Bjorn zarobiłeś w samym kwietniu ponad. 13 tys euro i ten wydatek 1000zl, który w Twoim przypadku jest małym procentem zarobku, jest tak trudno akceptowalny?
Przecież nie kupuje się całego zestawu, każdego wychodzącego modelu, a ten zestaw (którego cały czas nie ma obowiązku kupować) daje frajdę na rok, a pewnie i dłużej.

Z drugiej strony ja może jestem dziwny, ale chciałbym żeby takie małe wydawnictwa jak Szkutnik czy Fantom Model, zarobiły godnie na wydawanych modelach i akcesoriach do nich. New Mexico kupiłem cały zestaw, pewnie kupię druga wycinankę dodatkowo, Hornety mam też dwa komplety.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
21-05-23 20:58  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Siedem.
No i brawo dla Ciebie za kupienie całego zestawu. Nie rozumiem co zarobki mają do oferowanych przez wydawców dodatków? 1000zł to kosmos i będę przy tym obstawał.

Jak osoba która zarabia 3000zł ma sobie na to pozwolić? Nawet odkładając po 100zł miesięcznie jest to spory wydatek. A właśnie bez tych dodatków model raczej nie osiągnie tak kozackiego efektu jak z nimi. Jasne, że są modelarze wybitni co tak wyciągną model, że aż strach się bać i to bez drugiej wycinanki i żadnego dodatku taki oldschool.

Teoretycznie mogę jeździć Lamborghini w leasingu koszt 5000€ msc, pewnie że mnie stać. Ale po co mi to Lambo? Dla lansu? Dla fanu to sobie na tor pójdę zapłacę 500 i będę je piłował aż się zes.a. Lepiej te 5000€ zainwestować i zrobić z nich 5300€ no i mieć te 300 na model hehehe.
I tu frustracja mnie łapie, bo patrzę na model i wiem że go chcę razem z tymi nie obowiązkowymi dodatkami bo bez nich to trzy lata a efekt nie ten bo coś krzywo dotne albo nie wyjdzie albo w połowie stwierdze, że koniec mam dosyć a więcej nie dokupie bo budżet już dawno przekroczony.

I jasne, że małe wydawnictwa mają pod górkę, i dobrze jest wspierac ale z drugiej strony co to ja jestem fundacja harytatywna jakaś czo co?
Na Yamato idzie sciepa i to prężnie, może tędy droga małego wydawnictwa?

A może by tak strategię zmienić? I zapytać ludzi"siema ludzie mam taki model i proponuję takie dodatki i takie ceny co Wy na to?" I złapać środek. Nie produkować na palę a później obgryzać paznokcie i tłumaczyć się, że koszty wysokie, że laser 13godzin chodzi.

Brak opłacalności to brak produktu. Wydawca jest przedsiębiorcą i na krytykę właśnie musi być otwarty najbardziej.

A wydawnictwa wydają nie pytają a później wszyscy zdziwieni. My modelarze mówimy drogo a wydawnictwa mówią ale jak to przecież to na granicy opłacalności.

Mały bardzo szybko może stać się wielkim a wielki jeszcze szybciej małym.
Fantom się zapytał co by wydać, dał trzy opcję i ludzie wybrali.Wie na czym stoi zbadał sobie rynek.
Marcin Dworzecki również bada rynek czy ten Yamato jest teraz potrzebny.

Wyprodukować jest stosunkowo łatwo ale w sprzedaży tkwi sedno sprawy. A żeby sprzedać dobrze to trzeba się ludzi zapytać czy chcą lub chcieliby w niedalekiej przyszłości kupić.

I właśnie moja praca polega na pytaniu się tych ludzi o to czego chcą i ile za to zapłacą. Bez tego nie ma szans na dobry biznes, to jak granie w rzutki z opaską na oczach coś tam trafię ale kiedy i za ile pkt. nie wiadomo.

I to właśnie brak badania rynku powoduję tak wysokie ceny bo wydawca nie wie na co liczyć.Uda się nie uda. A koszty stałe są co miesiąc a 50000zł w towarze leży na półkach. Koszty stale rosną z miesiąca na miesiąc a sprzedaż w dniu premiery tylko była, później słupek w linii prostej pyk aż do zera i 20 sztuk miesięcznie idzie.

Duży wydawca ma swoje statystyki wie co się sprzedało ma dźwigary chandlowe, które niską sprzedaż na lajcie poniosą. A finalnie po 3 czy 4 latach produkt i tak zostanie sprzedany. Rachunek na 8+.

Mały nie podoła albo ledwo dotrwa do końca sprzedaży z wynikiem 0+ lub 2+.
A za wszystko zapłaci odbiorca ostateczny, pośrednich może i przeważnie jest wielu ale ostatnim w tym przypadku będę ją czyli osoba, która tego Mexico potnie i weźmie na warsztat.

I to by było na tyle, więcej na tym wątku się nie wypowiem. Będzie nowy.

Z szacunkiem dla wszystkich za błędy przepraszam.
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (21-05-23 21:00)

 
21-05-23 21:08  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Tak się zastanawiam , czy jesteś trolem czy snobem który zaczoł zarabiac w euro i mu sie w bani przewróciło

--

Post zmieniony (21-05-23 21:09)

 
21-05-23 21:23  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brawo Gdaś za piękną wypowiedź.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 21:25  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

dziwi mnie to , ze czekasz jak sęp na wpis aby cos "twórczego " napisać :)

--
uszanowanko gdaś

 
21-05-23 22:00  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tobie Gdaś odpowiem zawszę. Czuję się do tego zobowiązany jako rasowy troll, i nie pochamowany snob.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 22:11  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Idę robić popcorn.

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-05-23 23:25  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Bjorn, a może zamiast wynajdować koło na nowo zajmiemy się starym dobrym sklejaniem, co? Tak, by choćby te 250PLN, których jak mniemam nie żal Ci na model, nie poszło na marne?

W gestii Wydawcy i tylko niego leży co i za ile wydaje, i na tym poprzestańmy. Ty możesz powiedzieć "OK, BIERE", albo "NIE OK, NIE BIERE", i tyle. Dalsze rozpatrywanie z punktu widzenia laika kto co na czym i ile zarabia, to czyste spekulacje i strata czasu. Ani to Twoja sprawa, ani Twój ból, co kto i za ile wydaje. Skoro ceni się tak jak się ceni, to pewnie ma ku temu powody, a jeśli się przeszacował, to i tak zrewiduje to rynek. Niepotrzebne mu są jakieś żale na forum. A rynek ów, panie analityku, nie składa się tylko z for internetowych, więc całe Twoje dotychczasowe założenia, czy też ankiety są o przysłowiowy kant doopy potłuc :)

Twoje wypowiedzi o zyskach i rzekomych zarobkach ani nie są interesujące, ani nie wnoszą nic w rozmowę (choć przyznaję, ta część z cięciem drutu przez GPM i ich zysku mnie ubawiła :) ). Są zwyczajnie nudne, a do tego mało wiarygodne.

Z wielojęzykowym pozdrowieniem :)

PS: a pisanie w dzisiejszych czasach z tak rażącymi błędami ortograficznymi jest, no, y, no słabe po prostu :)

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
22-05-23 09:18  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No i z tego wszystkiego, czytając wpisy takich marudasów jak Bjorn oraz całkowite niepotrzebne tłumaczenie Adama RUTO12, kupię sobie ten model na dzień dziecka :-). Nie bardzo mi leży ale niech leży sobie na półce :-)
Bez piepsz....nia o laserach, żywicach itp.
Kibicuję Adam w twych ciekawych "maluchach"
Pzdr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024