FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
21-05-23 12:06  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SeWo77   

Bjorn ma prawo wyrazić swoją opinię, nikomu nie ubliża i jest ona w temacie, natomiast Szkutnik z całym szacunkiem nie trzyma ciśnienia

 
21-05-23 12:24  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Yak. To był przykład. Chcesz wiedzieć ile zarabiam proszę bardzo miesiąc 04.2023.r 13,432,12€ netto. A Ty ile pochwal się, ja powiedziałem. Dokładnie tyle wyszło. Ankieta będzie tylko nie zapomnij podać nicka z Kondradusa. I co z tego że mam dwu miesięczny staż na forum? Ty masz większy, to jesteś jakiś lepszy? Możesz więcej? Twoje wpisy są bardziej wartościowe? A pewnie że mam czelność poczytać wystarczy na forach o cenach dodatków do modeli i wypowiedziach.

Yak zainspirowałeś mnie morski druchu. Nuże chyżo biorę się za opracowanie ankiety. Wrrrr

I wątek osobny na forum również się ukaże. Niechaj opadną emocję.

ABY NEW MEXICO NIE UCIERPIAŁ BO JEST ŚWIETNY.

Proponuje zakończyć temat bo tutaj do niczego dobrego to nie doprowadzi. Na dyskusję przenieśmy się do innego wątku, założę go na dniach.

Jednocześnie czekam na odpowiedź Szkutnika odnośnie dodatku z barwionki skąd taka wysoka cena?

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 12:41  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Bjorn: o 11.38 twierdzisz, że "większość modelarzy jest tego samego zdania, że z cenami dodatków wydawcy przeginają".
O 12.24 twierdzisz, że "Nuże chyżo biorę się za opracowanie ankiety".
Wniosek: twierdzenia, że większość modelarzy jest jakiegoś zdania wydumałeś sobie sam, a teraz bierzesz się a ankietę, która ma sprawdzić/potwierdzić twoje przypuszczenia? Czy jesteś badaczem? Profesjonalnym? Tak przypominasz mi "dzinnikarzy" z wiodących stacji co to zawsze mają rację.
Nie jestem modelarzem, w założonych relacjach bijesz mnie na głowę. Wiec absolutnie nie czuję się lepszy od kogokolwiek.
Na marginesie, utrzymuję się z czytania (m.in. badań) i pisania o ich wynikach.
I wiem, że osobom, które piszą "morze" z błędem ortograficznym przeważnie nie płaci się kwot o jakich wspominasz. A jeśli tak, to gratuluję. Szczerze.

Ale zbieram ładnie wydane modele, które mi się podobają właśnie ze względu na dopracowanie i ów "dowcip". Cena nie jest jedynym kryterium.Daaawno temu dałem czerwoną kartkę wydawnictwu, które dałeś za przykład "wyrafinowanej" techniki wciskania "czasem dopracowanych" modeli na allegro. I wydawania tego samego w różnych technikach "farbiarskich" Ich strata, nie moja. To róbże tę ankietę :-)

 
21-05-23 13:09  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoy!

@SeWo77 - oczywiście że Bjorn ma prawo wyrażać swoją opinię ale teksty typu cięcie drutu na kawałki przez GPM czy sprzedaż Answera na Allegro nie mają nic wspólnego z modelem New Mexico. Aha i Szkutnik bardzo dobrze trzyma ciśnienie.

@Bjorn cena to rzecz względna. Dla Ciebie jest za wysoka dla innego modelarza niska dla trzeciego do zaakceptowania. Nie stać Ciebie na daną rzecz to jej po prostu nie kupujesz.

Dodatek laserowy to nie tylko kilka kartek papieru. To przygotowanie plików pod laser obsługa maszyny i najważniejszy element czas pracy lasera.
Wycięcie wszystkich elementów laserem do jednego egzemplarza modelu New Mexico trwa ponad 13 godzin. Proszę sobie sprawdzić ile w waszej okolicy kosztuje roboczogodzina pracy lasera.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
21-05-23 13:23  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Za błędy ortograficzne przepraszam ale będą. Polski nie jest moim głównym językiem i błędy wynikają właśnie z tego faktu. A kwoty które zarabiam biorą się właśnie że znajomości wielu języków, gdzie ortografia i stylistyka jest najmniej istotną.

Czy wydumane? Raczej nie. Obserwacja i czytanie wielu wątków z wyciągnięciem wniosków tak. I mylne jest założenie, że pogodzenie się z ceną jest jednoznaczne z jej zasadnością. Tak samo jak mylne jest założenie, że ja próbuję udowodnić swoją rację bo jest najmosza i koniec. Nie jest tak absolutnie. Ankieta nie ma nic udowadniać ankieta ma zadanie jedno, sprawdzić co myślą konsumenci, pomocne to będzie przede wszystkim dla wydawnictw ale i dla nas modelarzy, szerszą perspektywa z korzyściami dla wszystkich. Uważam, że jest to potrzebne, okaże się które wydawnictwo jest pro klient a które pro kasa w myśl zasady robimy chłam i tak kupią. Zobaczymy które z wydawnictw zechcę zabrać głos, które podejmie działania, moŻe zmieni się coś na rynku. Nie może tak być, że z wydania na wydanie jest drożej i drożej. Kto by nie posklejał sobie z dodatkami, co najmniej połowa z nas a i tak uważam, że większość i tak to sobie wydumałem :). I szczerze to jestem zdumiony że w wycinankach nadal jest szkielet w standardzie, jak tak dalej pójdzie to zniknie i będzie można tylko laser dokupić. Albo połowa części z wycinanki zniknie a co tam niech lasery kupują. Marża wydawnictwa jest ogromna. A może by tak środek złapać, ja z chęcią zapłacę za dodatki ale bez przesady. Kleje sobie SCH HALA model mnie już kosztował 700zl. A zacząłem miesiąc z groszem temu.

Nikogo nie zamierzałem ani nie zamierzam obrażać czy lobbować.

Ankieta będzie głosem braci modelarskiej bez cenzury. Tak jak jest.

Za błędy przepraszam ale Polski język to trudny język.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
21-05-23 13:32  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

I OK. Rozumiem wyrażone stanowisko. Pozdrawiam :-)

 
21-05-23 14:11  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Bjorn, bez urazy, ale wydaje mi się, że twoje mocno generalizujące wypowiedzi niewiele wnoszą do tematu pt. MODEL NEW MEXICO.

Przy okazji: unikaj wpisów takich jak ten z 20/5 23:39. Kilkanaście bardzo długich linijek jedna pod drugą sprawiły, iż bardzo szybko straciłem orientację co już przeczytałem, a czego jeszcze nie - i dlatego z żalem odpuściłem sobie dalszy ciąg lektury. Sugeruję częściej używać dwa razy klawisza ENTER :-)

 
21-05-23 14:55  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Na początek chciałbym poprosić Rafała, Grzesia i resztę żeby jeszcze nie zdejmowali osłony z wirtualnego AK-4 :D

Co do obsuwy z dnem, to moja wina bo mam teraz trochę więcej roboty tej stałej na kompie niż wcześniej i weny na takie akcje brak bardzo dużo.
Cena dodatków to trochę też moja wina bo to ja wybierałem co miało się w nich znaleźć i może trochę przesadziłem z ilością, no i sam je przygotowałem. To już Krzysiek nie chciał obcinać żeby nie marnować mojej roboty, chciałem dobrze i wyszło jak zwykle :(
No i trzeba też zauważyć, że teraz wydawnictwa z dodatków się utrzymują z resztą jak inne gazetki. Zauważyłem że lepiej zrobić kilka mniejszych projektów (1/400) niż jeden taki wypasiony bo nie będą tak po kieszeni walić.
Może nie powinienem o tym pisać ale wiem, że koszty sie jeszcze nie zwróciły, a wiadomo po premierze jest największa sprzedaż, a teraz już będzie tylko spadkowa. chciałbym też zauważyć że Krzysiek prawie rok się zastanawiał czy to w ogóle puścić, czy będzie sie sprzedawać.
Było kilka momentów że chciałem to rzucić w diabły i robić tylko dla siebie, ale wiem dzięki internetowi, że jest masa wartościowych modelarzy dla których warto się poświęcić i robić te pieruńskie rysunki po nocach.
A Bjorn ma trochę racji, jednak widać po wpisach, że nie wie jakie na tym forum dyskusje już były prowadzone na ostro. ta jest porównywalnie łagodna.
Kończąc pozytywnym akcentem, w ramach słuchania klientów pracuję nad dnami do waterlajnów:D

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
21-05-23 16:34  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ktoś tam zapytał a co to jest "kosmos" ?
Odpowiadam - to ceny dla modelarza - emeryta ! Takich osób też jest pewna ilość, wcale nie tak mała ! I dla nich są to ceny zaporowe !

 
21-05-23 17:07  Odp: [N] Amerykański pancernik USS NEW MEXICO (BB-40) skala 1:200 made by SZKUTNIK
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Tylko to nadal są tylko dodatki, pewnie jak kto by jeszcze poszperał, to pewnie dałoby jeszcze 1 kafla włożyć w inne nie customowe elementy, a których tez jest pełno na rynku. Cena wycinanki adekwatna do obecnych realiów, dodatki to już dodatki. Można szaleć.
To że część kosztów jest przesuwana na nie, to też żadna tajemnica, na modelu jest minimalna marża. hehehe dlatego ja jestem słabym klientem bo zadowalam się raczej 'golaskiem': ] heheheeheheh. Nikt nikomu nie każe kupować całości, dodatki też są bardzo rozdrobnione, a nie np w 1 paczce, że albo kupuje się wszystko albo nic. Więc naprawdę, nie widzę powodów do narzekania.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024