FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-04-23 11:41  [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dawno nic nie kleiłem, więc pora coś ruszyć. Na matę trafił brytyjski kuter HMS Speedy wydany w 22 numerze specjalnym Modelarstwa Okretowego. Na początek okładka.



Szkielet naklejony butaprenem na tekturę piwną 1mm i sklejony w całość tanim klejem CA.





Podposzycie postanowiłem zrobić po swojemu. Skopiowałem oryginalne oklejki i po naklejeniu na tekturę 1 mm wkleiłem między wręgi.









Na razie nie wygląda to za ładnie, ale w następnym kroku pokryję nierówności szpachlówką i wygładzę aby uzyskać płynne przejścia na kadłubie.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
15-04-23 15:19  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Chętnie popatrzę. Dawno nikt nie kleił tego modelu.
Ciekawy sposób na oklejki pionowe. Szpachla powinna to bardzo ładnie wyprowadzić na gładko.
Powodzenia
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
15-04-23 17:22  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
Manualny   

Bardzo się cieszę na tę relację. Coś małego i pięknego. Mam nadzieję podpatrzyć i zebrać doświadczenie w materii żaglowców. Na początek kadłub ale czekam na ożaglowanie i olinowanie. Dla mnie to jest najbardziej trudne.

--

 
15-04-23 18:28  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Patrzę i kibicuję w budowie

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
15-04-23 18:43  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Świetnie się zapowiada zresztą jak zawsze:-) Czekam na dalsze postępy i jakiś nowy "niszowy" projekt własny...:-)

 
16-04-23 15:47  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dzięki za zainteresowanie.
Manualny - Ożaglowania i olinowania sam się będę dopiero uczył. W życiu skleiłem chyba tylko 1 żaglowiec o ile pamiętam to był Smok z MM-a, a było to z40 lat temu.
Kadłub oszpachlowany i oszlifowany. Masa szpachlowa jak na zdjęciu, schnie ze dwie godziny. Dość łatwo się szlifuje.






Musiałem usunąć część podłużnicy aby można było wkleić pawęż.




--
Pozdrawiam.
-----------------

 
17-04-23 15:50  Odp: [R] HMS
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Bardzo fajny temat. Swego czasu także go budowałem. Wymiarowo też nie mały, wysokość z masztem to ok. 40 cm.
Kibicuję :)

edit. literówka.
--

Post zmieniony (17-04-23 15:53)

 
20-04-23 21:18  Odp: [R] HMS
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trochę jestem zdziwiony, że położyłeś masę szpachlową na czysty karton podposzycia. Mimo, że położyłeś szpachlę, to jednak pod naciskiem karton będzie się uginał i szpachla będzie pękać i może odpadać (odstawać). Co innego jakby przestrzenie między wręgami wypełnić jakąś pianką, to wtedy papier nie byłby tak podatny na ugięcie. Ja wypełniam pianką, kładę szpachlę, szlifuję papierem ściernym i na to daję podposzycie, które ew. później jeszcze delikatnie jak trzeba przecieram papierem ściernym, ale już szpachli na nie nie kładę.

--

Post zmieniony (20-04-23 21:21)

 
20-04-23 22:05  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Jak podaje autor podposzycie jest podklejone na tekturę 1 mm. Ponadto zdjęcia trochę wyolbrzymiają bo ten kadłub jest dość malutki:-)

 
20-04-23 22:09  Odp: [R] HMS "Speedy" MO Spec 22
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Siwy - zapewniam Cię że nic się nie ugina i nie pęka. Podposzycie jest z tektury 1mm. Stosuję tę technikę od kilku lat przy wszystkich moich modelach i nigdy nie było takiego problemu.
Tymczasem trochę przybyło przy modelu.









--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024