FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-04-23 23:20  Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Koleżanki i koledzy modelarze!

Jak mawiają, w jedności siła. Każdy przechodzi chwile słabości, jednak jak znajduje się w dobrym towarzystwie, zawsze jest łatwiej. A tak się bardzo nieszczęśliwie złożyło, że nasz przyjaciel Adam, został ostatnimi czasy okrutnie potraktowany przez życie.

Adam tak jak Wy, klei modele kartonowe. Jest pogodnym człowiekiem, któremu nie trzeba tłumaczyć, że jak zachodzi potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi, to pomoc jest mile widziana. Kiedy organizowaliśmy aukcję dla kolegi Vansena, sam z nieprzymuszonej woli sięgnął do swojej kolekcji i oddał na rzecz potrzebującego kolegi jedne z najpiękniejszych swoich modeli. Zawsze pomocny, zawsze można było z nim porozmawiać nie tylko o papierkach, ale o codziennych problemach i życiu. I życie go dopadło...

W Niemczech doszło do brutalnego morderstwa, w wyniku którego, życie straciła jego 26-letnia siostra. Adam jest załamany. Niestety nieszczęścia chodzą parami. Adam nawet nie wie, czy będzie zdolny do dojechania do Niemiec, bo jego auto odmówiło posłuszeństwa. Poza tym on sam już jedzie na proszkach, co sprawy z pewnością nie ułatwi.
Organizujemy dla Adama licytację, aby pomóc mu w tych ekstremalnie trudnych chwilach, aby mógł mimo swoich problemów finansowych, skorzystać z pomocy, która będzie mu niezbędna. Dodam, że Adam nie jest osobą silną jak koń, bez problemów zdrowotnych. Dlatego chcemy mu pomóc, jak tylko potrafimy.

Pomóc Adamowi możecie na trzy sposoby. Pierwszy - dokonując wpłaty bezpośrednio na jego konto:

36 1320 1537 1241 9814 3000 0001
Adam Łabędzki

W tytule wpisz - Pomoc dla kolegi. Albo dodaj jeszcze kilka słów dla otuchy. Aby wiedział, że nie jest sam.

Drugi - wystawiając na licytację dla niego swój model, trzeci - licytując dowolny z modeli z tej aukcji.

https://www.facebook.com/groups/762355494944867/permalink/960277498485998/

Część modeli ma ceny wywoławcze, reszta od 1 złotego. Aukcję kończymy w sobotę o północy. Do zlicytowanych modeli należy doliczyć koszt wysyłki paczkomatem (18.99 zł).

Osoby koordynujące to Andrzej Radzieja znany Wam lepiej z tego forum jako Luzak i moja osoba, czyli Marek Muchalski. Andrzej ogarnia FB naszej grupy modelarskiej "Modele wieczorową porą", której Adam był uczestnikiem. Ja pozostaję do Waszej dyspozycji tutaj.

Zasady aukcji:

Możecie licytować dowolną ilość modeli. Wygrywa ten, który zaproponuje najwyższą kwotę. Po zakończeniu aukcji czyli w sobotę o północy, opracowujemy listę zwycięzców i czekamy od Adama na informacje o wpłatach. Jak potwierdzi wpłatę, pakujemy i wysyłamy. Tu musicie wykazać się dawką cierpliwości, ze względu na Adama. Ponieważ modele pochodzą z różnych kolekcji od wielu osób, może się okazać, że dojdą do Was dwie, lub więcej paczek.

Aby dodać model na licytację, napiszcie do mnie lub do Andrzeja maila, najlepiej od razu ze zdjęciem okładki. Umieścimy Wasz model na licytację.

W razie wątpliwości zadawajcie pytania. Co chwila dodajemy nowe modele. A z tego miejsca pragnę gorąco podziękować Panu Szymonowi - za przekazanie około 50 modeli na ta aukcję.

Zapraszam do licytacji bo naprawdę warto. Wspaniałe modele czekają, a cel również słuszny.

Z modelarskim pozdrowieniem
Mucha

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
12-04-23 12:09  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie! Nocą jak wrócę z pracy, w dziale Giełdy naszego forum zacznę zamieszczać licytowane modele wraz z aktualnymi cenami. Będzie to dobrze po 22. Postaram się również zaznaczyć które modele są od kogo, aby było wiadomo od kogo wyjdzie wysyłka.

Do później!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-04-23 23:23  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kochani!

Rozmawiałem dziś z Adamem, jest w nienajlepszej kondycji psychiczno emocjonalnej. Leci na środkach uspokajających, ale mieliśmy okazję zamienić kilka słów. Poprosił mnie abym podziękował w jego imieniu za to co dla niego robicie.

Ogromne podziękowania dla tych, którzy zdecydowali się udzielić pomocy bezpośrednio, bez licytowania modeli. Dziękuję, że szybko zareagowaliście i pokazaliście Adamowi, że nie jest sam. Ogromne podziękowania również dla tych, którzy pomagają w aukcji wystawiając dla Adama swoje modele, jak i tych, którzy je licytują. To dla Adama i jego małżonki bardzo ważne, bo podnosi ich na duchu. A jednocześnie pokazuje, że są ludzie, dla których jego los nie jest obojętny.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
14-04-23 16:07  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Koledzy!

Nasz forumowy kolega, na naszej giełdzie zamieścił sporo modeli do licytacji dla Adama. Czas zakończenia, następny piątek o północy. Zapraszam do licytacji. Tych modeli nie będzie na FB!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
15-04-23 21:37  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szanowni koledzy, zerknijcie na giełdę, bo asortymentu przybywa! Tym razem akcesoria do pancerki w wykonaniu Panzer Hobby Art!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-04-23 21:46  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Koledzy i koleżanki!

Aukcja dla Adama nabiera rumieńców. Ciężkie boje toczą się o Dunkierkę. Ale ciągle jest też sporo modeli, które nie zostały jeszcze wylicytowane i czekają na nowego właściciela. Poza tym, aukcja na FB już się zakończyła, a ta, przypomnę kończy się w piątek o północy. A więc jeszcze dużo może się zmienić z Waszym udziałem.

Serdecznie zapraszam i życzę wielu zwycięskich aukcji!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
21-04-23 20:22  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panie i Panowie!

Spoglądam na swój zegarek, aby dać Wam ostatnie wskazówki! Jedynie do północy trwać będzie licytacja, a sporo modeli nie osiągnęło jeszcze ceny wywoławczej. To ostatni dzwonek, albo jak mówią - ostatnia prosta!

Zapraszam serdecznie w imieniu Adama i swoim.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-04-23 22:01  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kochani!

Aukcja pomocy dla Adama, dobiegła końca. Wielu z Was włożyło w to swoje serca zarówno na grupie "Modele wieczorową porą" jak i tutaj na Konradusie. To co wszyscy zrobiliście jest po prostu wielkie.

Część z Was przetrzebiła swoją szafę z modelami, dając je w licytację, część wpłacała na konto Adama bezpośrednio, część, mimo, że wylicytowała model - ponownie oddała go do puli na kolejna licytację. To pokazuje, że cierpienie drugiej osoby, nie jest nam obojętne i o to w tym chodzi.

Szczególne podziękowania i pochwały dla:

1 - Andrzej Radzieja czyli nasz forumowy LuZaK. Mimo, że był w tym czasie w szpitalu, na krótko przed zabiegiem jak i krótko po operacji, z laptopem na kolanach koordynował akcję na FB.

Czapki z głów!

2 - Moderatorowi Rafaelowi - za szybka pomoc i odezwę do naczelnika forum - Konradusa - i wydanie zgody na przeprowadzenie akcji na tym forum.

Publika już wali brawa!

3 - Szymon Szeląg - obecny również na tym forum, ale skromny do bólu i siedzi cicho jak mysz pod miotłą - a wyciągnął ze swojej kolekcji około 50 (słownie PIĘĆDZIESIĄT) swoich modeli i przeznaczył je dla Adama. Te które się nie zlicytowały jak i pakiet nowych - został umieszczony tutaj

Teraz publika wali brawa na stojąco!

W imieniu Adama, dziękuję Wam jeszcze raz, za wkład, chęć i serce, które mu okazaliście w tak niesamowicie trudnej chwili. Serca macie ogromne i niech tak pozostanie, a Adamowi życzę szybkiego powrotu do siebie.

Z modelarskim pozdrowieniem

Wasz Mucha

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
23-04-23 14:40  Odp: Aukcja dla Adama
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

@Mucha czy możesz mnie spiknąc z wystawiającym Shermana FIrefly na FB? Ja nie mam konta, a brałem w aukcji udział przez konto syna. Podałem tam też adres emailowy do mnie i jeszcze nic nie dostałem

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
23-04-23 15:15  Odp: Aukcja dla Adama
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hej, jasne! To model Szymona Szeląga. Mail do niego podałem w aukcji na zakończenie. Zerknij na ostatni mój wpis. Dogadasz się z nim bez problemu, super człowiek.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024