FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 19Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-04-23 17:13  [R/G] M60A2 1:25 Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Link do galerii
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=407322&t=407322&filtr=0&page=17


yello Pany: ]

Tak, hehe, nie przewidziało się: ]. Jako że ostatnio miałem szczęście otrzymać owy model od kolegów z ISMR (Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych), a ponadto wpadł mnie w oko. No to jestem, hehehe.
Próbowałem poszperać w netach i zasięgnąć języka, co to to je i czy w ogóle jest to wykonalne, bo konstrukcja wydaje się mocno abstrakcyjna. Dużo obłości i brył nierozwijalnych. Niestety w netach za wiele informacji nie ma... w sumie to nie ma nic, albo ja nic nie znalazłem. Opinie, które udało mi się zebrać, oscylują mniej więcej między głębokim neutralem, a negatywem. Mimo to konstrukcja tak mnie się spodobała, że postanowiłem spróbować.

Bardzo spodobała mi się szata graficzna i wykończenie Pana Dworzeckiego. Na tym pozytywy się kończą. Format, ni to A4 ni A3, więc pewnie B3. Druk LASEROWY, nigdy nie miałem z tym do czynienia. Wyczytałem, że nie wolno tego kaponować, więc zakupiłem sobie w markecie akrylowy lakier w sprayu. Niby mogłem kupić lakier w puszce, ale postanowiłem nie maziać po tym pędzlem. Tak powinno być bezpieczniej dla druku. Z lakierowaniem czekam na odpowiednią temperaturę i aby nie było wilgotno. Karton wydaje się fajny i sprężysty, gdyby nie laser to w ogóle byłaby bajka. W wycinance jest 20 arkuszy kolorowych, z czego połowa to koła i gąsienice: ]. Rysunków niby dużo, ale mam pewne obawy co do ich jakości.

Założenia:
1. jest to moje pierwsze podejście do czegoś takiego. Dodatkowo biorąc pod uwagę, jaka to wycinanka, nie zamierzam się biczować, jeśli doję do ściany, całość wyląduje w śmietniku. Nie bawię się w lepienie, aby się jeszcze wqr... denerwować.
2. Standard, model planuje wykonać w standardzie albo wcale.
3. założenia mogą ulec niekontrolowanej zmianie: ]

Dokupiłem sobie laserowe wręgi, jeśli dojdę do etapu gąsek, to może też dokupię.
Na obecną chwilę, udało mi się poskładać wannę kadłuba, heheheeheh, nie sądziłem, że będzie mi dane wykonać podposzycie w czołgu sekcji dennej, ups przepraszam, sekcji dolnej? podwozia, zwał jak zwał. Co do samego szkieletu. Już na samym starcie są problemy, hehe.
Według rysunku wręga 5 powinna być wyższa niż 4. Są takie same. Kolejne 6 i 7 mają coś nie tak z geometrią i albo są za wysokie albo mają za słaby skos, ponieważ wystają ponad ściany boczne wanny część 9. Ja podjąłem decyzję, że pogłębiam skos, tak aby przykrywająca część 16 oparła się na ściance wanny. Z częścią 15 też były problemy, bo różnica skosów 6 i 7 nie pozwala na szczelne zamknięcie się pokrywy 15. Dodatkowo albo 15 albo 16 są za długie o około 1mm. Gniazdo przyszłej wieży 2 ma prostokątny zamek, który winien wejść w część 15, ale tam go nie ma.

hehe jak widać... Będą jaja: ], ale to jeszcze za mało, abym się odbił. Jestem pełen zapału i chęci, szkoda, że muszę czekać na lakierowanie poszycia. Ale jestem pewien, że warto to zrobić zanim potnę.

pozdr i do następnego. Wpisy raczej nie będą bardzo regularne. Suffolk nadal na tapecie.

hehe podposzycie sekcji dennej rozwaliło mi system: ]





--

Post zmieniony (02-09-23 17:14)

 
08-04-23 17:53  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

no,no, zagorzały łokryntowiec klei pancarkę
oczywiście musiałem spytać gugla co to i powiem jedno
paskudnie piękna ta wieża ... czy pięknie paskudna ?
Jeden pies - lep i nie wyrzucaj,
W tłumie panzekampfwagenów różnej maści z połamanycm krzyżem będzie się pięknie wyróżniał

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
08-04-23 18:08  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

ŁoMatkoBoskoŻartobliwo!
Karas wziął się za czołg xD
Obiekt rzeczywiście ciekawy, chętnie rzucę okiem.
O Twoje wykonanie jestem spokojny, a o to, co zaproponował autor ciut mniej :P

Powodzenia,
pozdrawiam.

PS. Liczę, że wciąż większy nakład roboczogodzin pozostanie przy Suffolku ;)

--

 
08-04-23 18:17  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam nadzieję, że wbrew obiegowej opinii na temat tego modelu, nie zostanie zastosowany manewr Cevy. Trzymam kciuki.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
08-04-23 18:46  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Chętnie popatrzę jak "walczysz z tą Bestią" :) Ja skleiłem "szkielet" z równie dużymi problemami i poległem na oklejaniu poszycia. No ni cholery nie pasowało.Na szczęście kleiłem z ksero,więc nie było mi żal - KOSZ !!! Może ja coś spaprałem - dowiem się z Twojej relacji :)))

Szczęścia i cierpliwości - podejrzewam ,że przydadzą CI się :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
08-04-23 20:06  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawe, ciekawe :-)

Będę zagladał. Jak do każdej Twojej relacji. Tu dodatkowo przyciąga mnie ten obiekt. Niby czołg jak czołg... Ale jak zobaczyłem M60A1 w Poznaniu w muzeum to powiem szczerze kopara mi opadła. Jest olbrzymi... Nie musiałem się schylać żeby podwozie oglądać :-) Robi wrażenie... Niby inna wersja, ale jednak M60 :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
09-04-23 01:13  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Też chciałem się zabierać za ten czołg. Przeglądałem arkusze i po znalezieniu część 11P i 11L wstrzymałem się. Ciekaw jestem bardzo Twojej relacji.

 
09-04-23 07:03  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat, będę kibicować.No i powodzenia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-04-23 20:10  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Fajnie że zacząłeś ten model. Będę podglądał uważnie gdyż też posiadam tę wycinankę. Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na żaluzje cz.27 i 27a które są zwyczajnie nadrukowane. To dość spore uproszczenie i charakterystyczny element kadłuba tego pojazdu. Warto byłoby to przerobić to na element "3d" tak jak być powinno. To z kolei wymagałoby przerobienia szkieletu już na obecnym etapie budowy a najlepiej jeszcze przed jego sklejeniem, ale na to już za późno. Pod tym adresem znajdziesz kilka zdjęć: http://www.primeportal.net/tanks/david_lueck/m60a2/index.php?Page=1



--
Pozdrawiam
Piotrek

 
09-04-23 21:11  Odp: [R] M60A2 1:25 Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Siemano Pany,

Bardzo dziękuje za ciepłe przyjęcie. Jak już pisałem, wizualnie, mega mi się spodobała ta jednostka. Nie jest to Niemiecka kostka od siekierki cięta, a russkimi brzydzę się. Sam z siebie raczej nigdy bym na niego nie trafił, bo to nie moja działka. No i trzeba przyznać, jak Marcin robi walorkę, to nie da się obok przejść ot, tak po prostu obojętnie. hehe.

Gdyby ktoś posiadał jakiekolwiek informacje, na temat pułapek, byłbym niezmiernie wdzięczny za wskazanie.
Części sponsonu 11 nie są chyba aż tak straszne, choć, nie wykluczam, że zmienię zdanie. Nie wiem czgo mogę oczekiwać od druku laserowego, który podobno się łamie.

@Piotr P. dziękuje za link, choć już go miałem w swojej bazie referencji. dużo detalu, ale mało zdjęć globalnych na bryłę. Tu poruszyłeś kolejny ważny aspekt. Jestem za cienki w pancerkę. Raczej nie będę zbawiał świata i poprawiał wszystkich błędów konstrukcyjnych. Jakieś kosmetyczne sprawy, jak choćby żaluzje, nie wiem czemu nie. Jest więcej rozbieżności, jakie już zaobserwowałem. Choćby na rufie: ] w modelu te żaluzje na tyłku wydają się być najbardziej wysuniętym elementem do tyłu, zamiast tej takiej dupki wystającej z wanny i przykrytej 2 klapkami.

Do tego posiłkuje się gadzinowym modelem: ]
https://warthunder.com/pl/news/2736-blog-deweloperski-m60a2-statek-kosmiczny-pl

pozdr i do następnego

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 19Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024