FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 46Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 
28-03-23 12:39  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

niestety ciężko znaleźć dobre zdjęcia
tutaj 2 najlepsze




--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
28-03-23 13:06  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

IMo nie jest źle, jedynie według mnie brak tego podcięcia między połówkami, aby miał gdzie się schować materiał ogniw na sztorc.



--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
28-03-23 14:31  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

ale zwróć uwagę na kształt kłów - powinny być dopasowane do zaokrąglenia ogniw. W projekcie 3D są 'kwadratowe.
To tak gwoli ideologicznej poprawności bo w skali modelu i po przykryciu przez łańcuch i tak twego nie da się zauważyć

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
28-03-23 14:40  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 



--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
28-03-23 16:14  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Agand 

 

żółtodziób - jakąś knarę rozbebeszyłeś na potrzeby, czy element dorabiany na tokarce i frzarce? - tu też nie do końca jak na orzechu kotwicznym - te na statkach są raczej odlewane, i rozmiar musi być przystosowany do kalibru łańcucha (plus 'luzy morskie') - bardziej okrągłe te nafrezowania są (pomijam to, że strona ciągnąca 'wybija się' wraz z latami eksploatacji - czytaj ilością wybranych kotwic)

--

Post zmieniony (28-03-23 16:16)

 
28-03-23 17:04  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

to nie moje tylko z internetu, chodziło mi o zobrazowanie kształtu. No chyba, że zaczniemy się bawić w tolerancje montażowe, naddatki korozyjne i uwzględnienie faz księżyca ;)

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
31-03-23 18:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka :)
Dzięki za podrzucone fotki.
Coś tam jeszcze porysowałem, ale średnio widzę próby odtworzenia tych kół orzechowych w tej skali w kartonie :/
Liczbę zębów zwiększyłem do 7.

Pomysł pierwszy. Jako, że jedna "zębatka" ma wysokość 0,6 mm, można ją teoretycznie wykonać z 3 warstw kartonu.



Problem w tym, że różnice w wymiarach poszczególnych warstw to poniżej 0,1 mm xD Kto to wytnie z taką dokładnością? Poza tym, wyglądem to raczej du*y nie urywa.

Próba druga. Również moim zdaniem hardcore. Prostokąciki o bokach około 0,6 mm i trójkąciki zaślepiające ^^



Wersja 3, czyli uproszczona wersja 1 ^^ Teoretycznie najprostsza, tylko trzeba się przedziergać nożykiem przez 3 warstwy kartonu xD



Zastanawiam się, czy jest sens kontynuować temat.
Zgadzam się z Karasiem, że "okrągłe" kabestany są rozsądnym uproszczeniem w tej skali i mają swoje zalety, a po owinięciu ich łańcuchem niewiele widać :P

Tymczasem.
Zapowiadana minigaleria samolociku :)





















Pozdrawiam

--

 
31-03-23 21:45  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

wszystko się da zamodelować w komputerze.
Ja bym z powodu wielkości - czy raczej małości elementu zaproponował rozwiązanie najprostsze
oczywiście proporcje są skopane bo wszerz powinno być chudziej.
Paski 1 zrobione powinny być z max 0.5mm grubości (przy 1/200 i tak za grube)
Paski 2 mogłyby być z 1 mm


--

Post zmieniony (01-04-23 19:08)

 
01-04-23 08:57  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Koła orzechowe. Dzięki takim relacjom człowiek dowiaduje się zawsze czegoś nowego.
Ja pokonałem ten problem w ten sposób i taki proponuję dla tej skali. Złoty środek ;-)



Dwa krążki z naprzeciwko siebie z wyciętymi po obwodzie wybijakiem półkolami. Można też wydziergać. Odstęp między nimi na grubość łańcucha jakim dysponujemy. Skala 1:100. Ledwo widać.
W skali 1:200 nie było by widać nic ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
05-04-23 15:10  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
żółtodziób dzięki za podpowiedź, nie wpadłem na takie rozwiązanie.

Narysowane. Może coś z tego będzie ;)



Pasek z ząbkami dałem jako 0,4. Mogą być lekkie jaja przy zwijaniu tej grubości paska, ale zobaczymy. Zamiast wewnętrznego paska szerokości 1 mm dam po prostu opaskę z dekielkiem. Wyglądu to nie zmieni, a powinno być prościej. W środku jeszcze mniejsza tulejka.

Prawdopodobnie tę wersję i którąś "najrozsądniejszą" z poprzedniego posta spróbuję rozwinąć i skleić.
Możliwe, że taką jaką pokazał stary. Wyszło bardzo ładnie i nie wygląda na bardzo skomplikowane :)


Następnie na macie wylądował wózeczek do katapultowania wodnosamolotu.
Tradycyjnie połowa wydziergana, druga nie xD








Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 33 z 46Strony:  <=  <-  31  32  33  34  35  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024