FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-22 09:33  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kadłub jak malowany, a nie malowany:-)
Piękna sprawa.
Przy takim wykonaniu i tak prowadzonej relacji wybaczam Ci brak pancerki na macie:-) Acz ciągle po chichu mam nadzieję, że może nastepny...:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
28-01-23 18:49  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Still alive and well -jak to śpiewał Johnny Winter po alko-heroicznej terapii.

Artyleria gotowa. Zdążyłem się wprawić przy Fly i Grosse Jacht, także taśma działała dość sprawnie. Można powiedzieć że w sumie zajęło to tydzień (popołudnia). Wyszło w sumie jak we wspomnianych modelach, nie lepiej, nie gorzej.

Lufy wycinankowe, bo 12 sztuk zrobić to żaden ból, natomiast bloczki żywiczne.
















Z nowinek, choć to za dużo powiedziane, zrobiłem słoneczka o zróżnicowanych średnicach, żeby to ciut naturalniej wyglądało. Mam nawet w głowie pewien patent na pełne słoneczka, bo zrobić je z tak cienkiej nici w takiej skali to nie takie hop-siup, ale produkcja tych widocznych na zdjęciu była już w trakcie, także "inną razą" się pobawię.

Pozdrawiam :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
28-01-23 21:52  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Uwielbiam oglądać tak wykonaną robotę.
Śliczności ;)

Pozdrawiam

--

 
04-02-23 21:13  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Popracowałem trochę nad drobnicą. Każdego wieczora jakiś element starałem się dodać. W sumie na kadłubie zostały do zrobienia ławy z jufersami i szalupy -a z tym trochę zabawy będzie. Także na struganie patyków jeszcze trzeba poczekać :)
Elementy generalnie w standardzie, tam gdzie był sens pomalować element tam pomalowałem. Handszpaki, czyli elementy wsadzane w kabestan celem jego kręcenia, postawiłem przy kabestanie, jako zdjęte. Zakładam, że przy tak drobnej jednostce były zakładane tylko przy zwijaniu kotwicy, co więcej, na pewno bym to "słoneczko" uszkodził, także tak sobie wymyśliłem :). Nagle bez wydziwiania, tak jak przy Fly, w tej skali nie widziałem sensu ich ulepszania. Ewentualną drobnicę typu widara, kule, zwoje lin itp. rozważę pod koniec budowy. Co prawda teraz wygodniej by się to instalowało, ale też nie wiem ile miejsca finalnie zostanie i czy zajdzie potrzeba robienia większego "nieładu" na pokładzie.






















Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
05-02-23 08:30  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Miło patrzeć na relację tak wykonywanego modelu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-03-23 20:54  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko!

Wymęczyłem szalupy. W dużej mierze malowane. Strasznie trudno było mi się zmobilizować, no ale są już na swoim miejscu.













--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
23-04-23 13:00  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Ahoj!

Olinowanie stałe chyba mogę uznać za skończone. Jufersy wykorzystałem drewniane i drukowane 3D. Na zdjęciach widać różnicę, ale na żywo, z racji gabarytu nie rzuca się to w oczy, także do zaakceptowania. Wyblinki raczej powinny być gęściej, ale jak się zaczęło ze zbyt dużym dystansem, to tak już trzeba było dokończyć. Użyłem w sumie 4 różnych grubości nici. Mogą się wydawać dość cienkie, ale to trochę zasługa zdjęć (czarne wydają się cieńsze, jasne grubsze), ale też możliwe, że powinny być nieco bardziej masywne, szczególnie sztagi. Mi tam jednak "lekkość" takielunku nie przeszkadza -żeglarz/modelarz/frajdolarz jestem :). Inna sprawa, że te firmowe oznaczenia grubości można wsadzić między bajki, a suwmiarki nie wyciągać z szuflady, bo nić to nie drut. Owszem, dobrze gdy opracowanie ma wskazane grubości, ale to raczej punkt wyjścia do uchwycenia proporcji względem poszczególnych lin i z grubsza zrobić tak jak autor sugeruje.

Skłamałbym mówiąc, że rozmiary modelu na tym etapie budowy mi jakoś dokuczały. Nie było tak źle. Przy żaglach na pewno będzie więcej emocji.
Tak to wygląda na tę chwilę:







i w szczegółach:



















Marsy w trakcie budowy:



Natknąłem się na jeden zonk. Mianowicie na marsach mamy miejsce na 12 dziur do wieloliny. Wychodzi na to, że powinno być nieparzyście, ale odkryłem to już podczas samego wiązania, a zrywać marsy i przerabiać to na nowo nie było opcji. Wybrnąłem jak widać. Wprawione oko zauważy że jest coś nie tak, ale zginie to w całej plątaninie. (podobnie jak pętle sztagów, które z rozpędu poprzeplatałem niezbyt poprawnie, tak jak w Alercie... ech człowiek starszy będzie, ale bystrzejszy chyba już nie...)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
24-04-23 15:21  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Zanudzicie tymi żaglowcami... :)

Mi też trochę snu z powiek spędza dobór grubości lin.
Moim zdaniem u Ciebie olinowanie stałe wygląda bardzo dobrze - fajnie widać różnice w grubościach lin poszczególnych elementów.

A wyblinki? No trochę szeroko... Ale jak na frajdolarstwo - ujdzie ;)

Ja ciągle dumam, czy w tej skali jest sens w ogóle je wiązać. Zastanawiam się nad zwykłym ich przyklejeniem.

A o co chodzi z pętlami sztagów?

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
24-04-23 17:43  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Sama radość z oglądania prac.
Jedna uwaga - pytanie. Czy drzewce masztów pomiędzy salingiem a dybami nie powinny być czarne?

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
24-04-23 21:04  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Dzięki Panowie!

Spieszę z odpowiedziami.

Kudłaty: z czasem (a też byłem się z myślami i umiejętnościami) stwierdzam, że warto jednak wiązać. W tej skali samej pętli praktycznie nie widać, ale nie to jest najważniejsze. Wiązanie na pętle pozwala zrobić zwisy, pofalowane przestrzenie na odcinkach miedzy wantami, a to wizualnie poprawia wygląd. Czasowo wcale nie wychodzi dużo dłużej, choć oczywiście przy jakimś galeonie, czy fregacie i wzwyż tak czy tak może nieco dołować/frustrować/dobijać.
Ale, ale! Tutaj w pewnych miejscach kleiłem na styk. Przyczyną było utrudnione manewrowanie igłą, bo przeplatam nić za pomocą igły. Dokładniej chodzi o fragmenty pod marsami. Na zdjęciu widać różnicę, moim zdaniem -na korzyść wiązania pętli:



A ze sztagami to zrobiłem coś takiego:



Szczęśliwie to raczej "zginie w tłumie" i wypatrzy to jedynie ktoś kto ma pojęcie o takich konstrukcjach.

Tomku: wygląda na to, że słusznie prawisz; podpatrzyłem teraz w relacji Seahorsa, faktycznie na tym odcinku są poczernione. Da się poprawić ;)

Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024