FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-03-23 21:42  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w nowej relacji.

Jako, że Edi(y)nburgh już skończony (skończyłem go w listopadzie :D) i galeria wstawiona, więc można zacząć nową relację.
Na cel jak U-454 wziąłem niszczyciel klasy Tribal HMS Matabele, który to zatonął podczas eskortowania konwoju.
Wybór akurat na tę jednostkę padł z kilku powodów, chciałem do kompletu z krążownikami zrobić prosty model (taaa prosty...), na którym mógłbym zrobić dwa eksperymenty. Jednym z nich jest chęć sprawdzenia jak się będzie kleiło model, który jest w 90% wycięty laserem, czyli niezbyt duży objętościowo na takie próby nadaje się idealnie. Wiem, że nie jest to żadna nowość w modelarstwie, ale okrętu ciachanego CO2 nima (chyba)
A o drugim będzie poniżej.
A więc, jak na mnie przystało bez okładki (choć już prawie jest :) ), ale za to z arkuszami części:



Jak widać jest też zachowawczo w standardowej wersji i nadrukowane na barwionce, no i laserki. Do kompletu moich zabawek brakowało jeszcze luf dział 102mm :



Stosownie do skali wyszły ogromne ja pierun :) (do Pioruna też pasują) Starczy pitu pitu, czas na konkrety.



Kadłub skleiłem już dość dawno bo na spotkaniu w Osowie, wyciąłem też testowo burty i potem tylko czekałem na laserki, a one prezentują się w zbliżeniu następująco:



Dodatkowo dla porównania "zwykła" burta. Zanim je przykleiłem postanowiłem wykorzystać fakt, że mam bulaje wycięte zalałem je od lewej strony magikiem :



Po wyschnięciu mogłem przykleić na szkielet:



Jak na taki ołóweczek wyszło dość znośnie, ale dociekliwi zauważą, że czegoś tu brakuje, przecież on miał kamo. I tu jest mój drugi eksperyment.
Wykorzystując fakt, że podziały blach, bulaje i inne detale są spod lasera, mogę sobie spokojnie plamy maznąć z pędzla....tak namalowałem kamo farbami wzorując się wykonaniem kolegi od Suffolka, tylko tam mi brakowało jakby grafiki na tym kamo, a tu już trochę lepiej wyszło:



Dobrałem kolory dzięki pomocy naszego forumowego kolegi Ramma Mateusza i udało mi się nawet nie zamalować kilku bulai :D
Kształty plam wyszły nawet znośnie, choć paluszek kilka razy się omsknął :D Rozmieszczenie kolorów powiedzmy zgadza się w 90% reszta to drobne domysly, ale chyba jest znośnie, w realu wygląda to trochę lepiej, niejednolity kolor uważam że jest na plus, może dodam jakieś eksploatacje.
Problemem jednak jest prawa burta, bo z fotkami bieda i mam tylko jeden rysunek i jeden sklejony plastik z burtą inną niż lewa, ale jakoś nie pasuje mi to do tego typu kamo. W innych modelach jest zwyczajnie lustrzane odbicie i fajrant :D Jeszcze nic nie robilem, poczekam na Wasze opinie .
Reasumując wyszła mi taka hybryda plastiku z kartonem, czyli wycinasz tylko łapki i trzeba uformować i pomalować, ale masz już główny kolor i odpada malowanie pokładów, zobaczymy jak to będzie dalej szło.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-03-23 09:56  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No ciekawe, ciekawe..., a numeru taktycznego on nie miał namalowanego?

--

Post zmieniony (27-03-23 17:39)

 
27-03-23 10:17  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ADAM12 będziesz wydawał te modele?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-03-23 11:49  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No właśnie nr taktyczny był i chyba tym razem się będę musiał do kogoś uśmiechnąć o jakąś kalkomanie.
97 widzę że zainteresowanie jest, więc może wydawca się zdecyduje.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-03-23 14:39  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wspaniałe otwarcie.
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
27-03-23 19:35  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Cóż to magic glue, którym oszkliłeś bulaje?

 
27-03-23 21:14  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Magic glue to szkolny klej w czerwonej tubie polecany przez JSC. Kleje nim już ładnych parę lat w miejscach stykowych gdzie karton nie pręży.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
27-03-23 21:30  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
siedem   

Adam 12 czy narazie kończysz przygodę ze skalą 1:200?
Co do projektu, GPM wydał chyba kiedyś dwa modele wycięte laserem i szczerze mówiąc, zdziwiło mnie to, że na tym skończyli. Mnie pomysł wydaje się całkiem ciekawy.

PS czy coś wiadomo w temacie innego Twojego modelu? New Mexico? Chyba nawet okładka już się pojawiła.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
27-03-23 21:37  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ciekaw podejście z tymi "blaszkami". Dobijesz mnie Adam z tą czterysetką :) ale model piękny.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
28-03-23 09:22  Odp: [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :)
=Kondzik= 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeśli planujesz wydać ten model to czy mógłbyś zaprojektować do niego opcjonalne do wykonania dno?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024